خبر
سنگ آهن  

بومی‌سازی سیستم کنترل مشعل‌های کوره توسط محققان کشور

می متالز - سیستم کنترلی مشعل‌های کوره مطابق با استانداردهای روز دنیا از سوی یکی از شرکت‌های دانش بنیان طراحی و تولید شد.

به گزارش می متالز، ایمان علی زاده عصار، مدیر عامل این شرکت دانش بنیان درباره تولید این سیستم، گفت: شرکت ما با توجه به مشکلات تحریم و عدم تامین این محصول فناورانه و اخلال در مشعل‌های کوره کارخانه گندله سازی، مهندسی معکوس آن را سال پیش آغاز کرد.

وی افزود: برد کنترلی این سیستم، طبق الگوریتم پیچیده دوازده‌گانه فرآیندهای ایمنی استانداردهای اروپایی طراحی شد و هم‌اکنون در کارخانه گندله‌سازی شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر در حال کار است.

علی زاده از ویژگی‌های این محصول را داشتن دو پردازنده مجزا با برنامه‌های منحصر به فرد، دقیق و تکرارپذیر، توانایی عملکرد درشرایط صنعتی و محیط‌هایی با دمای بالا و گرد و غبار زیاد دانست و اظهار کرد: قابلیت اتصال سنسور شناسایی شعله و سایر امکانات جانبی، عیب یابی خودکار  و اعلام خرابی توسط برد و گارانتی معتبر و ارائه خدمات پس از فروش توسط شرکت از دیگر مزایای این محصول به شمار می‌رود.

وی خاطر نشان کرد: با دست‌یابی به دانش فنی طراحی این محصول، شرکت ما توانایی ساخت و تولید محصولات مشابه در صنایع مختلف مانند سیمان، شیشه و مس را دارد.

بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست جمهوری، مجری طرح یادآور شد: در حال حاضر شرکت در سه حوزه قطعات و تجهیزات ماشین‌آلات سنگین، سیستم‌های اندازه‌گیری و ابزار دقیق و تجهیزات صنعتی در حال فعالیت است و دستاوردهایی در زمینه طراحی و ساخت محصولات پیشرفته مطابق با استانداردهای روز دنیا، به دست آورده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

ترور اقتصادی فرمانده جبهه صنعت فولاد کشور توسط ایالات متحده

می متالز - طبق اعلام وزارت خزانه داری آمریکا و پیرو خبری که وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد، مهندس حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل فولاد مبارکه توسط ایالات متحده تحریم شد. پیش از این نیز شرکت فولاد مبارکه چهار مرحله توسط آمریکا تحریم شده بود و این بار مستقیماً مدیرعامل فولاد مبارکه مورد تحریم واقع شده است.
 

هستیم بر آن عهد که بستیم

می متالز - روز گذشته شرکت فولاد مبارکه اصفهان بار دیگر در لیست تحریم‌های آمریکا قرار گرفت و این بار نام مهندس حمیدرضا عظیمیان، مدیرعامل مجموعه نیز به فهرست تحریم‌های فولاد اضافه شد.
 

فولادمردان ایرانی در برابر تروریسم اقتصادی، استوار می‌مانند

می متالز - دور جدید تحریم های نابخردانه و خصمانه آمریکا بر علیه ایران در حالی رقم می خورد که پس از صنعت نفت، ماشه فشار حداکثری تروریسم اقتصادی، صنعت فولاد کشور را نشانه گرفته است
 

کمک مومنانه فولاد هرمزگان در سومین رزمایش مساوات، همدلی و کمک های مومنانه

می متالز - در سومین رزمایش مساوات ،همدلی و کمک های مومنانه که به همت سازمان بسیج کارگری برگزار گردید شرکت فولاد هرمزگان همچون قبل حضور فعال داشت.
 رییس نظام مهندسی معدن:

تحریم‌ها موجب توجه به توسعه معادن شد

می متالز - رییس سازمان نظام مهندسی معدن ایران گفت: تحریم‌های ظالمانه منجر به سوق یافتن نگاه مسوولان دولتی به رفع مشکلات معادن و توسعه سرمایه‌گذاری در آنها شده و چشم انداز مطلوبی را برای این بخش رقم زده است.
 

توانمندسازی صنایع و معادن کرمان در گلوگاه تحریم‌ها

می متالز - اقدامات دولت در زمینه توانمندسازی صنایع و معادن، این ظرفیت گسترده را به سمت اشتغالزایی، معیشت، جهش ،تولید و توسعه پایدار مناطق مختلف کشور از جمله کرمان سوق می‌دهد که نتیجه این اقدامات موجب شتاب فرآیند پیشرفت اقتصادی حتی در شرایط تحریم‌ها می‌شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما