خبر
مواد معدنی   صنعت  
غریب پور:

آماده تامین مالی پروژه های زیرساختی منطقه ویژه کاشان هستیم

می متالز - رییس هیات عامل ایمیدرو با تاکید بر اینکه این سازمان آماده تامین مالی بخش زیرساخت منطقه ویژه اقتصادی کاشان است، گفت: با تایید منابع مالی و تصویب اعتبار طرح بر اساس زمان بندی پیش بینی شده، پروژه های زیرساختی این منطقه اجرا می شود.

به گزارش می متالز، خداداد غریب پور که در جلسه بررسی اقدامات منطقه ویژه اقتصادی کاشان با حضور بهزاد کاظمیان مدیر عامل منطقه، معمار نژاد معاون وزیر اقتصاد و تولایی رئیس اتاق بازرگانی کاشان و رنجبر مدیر زیرساخت ایمیدرو به صورت ویدئوکنفرانس سخن می گفت، تصریح کرد: در حال حاضر آب و برق دوران ساخت در اختیار منطقه است و مشکلی در این باره نداریم.

وی با بیان اینکه به زودی مشاور طرح جامع منطقه انتخاب خواهد شد، ادامه داد: با توجه به استقبال سرمایه گذاران از حضور در منطقه ویژه کاشان، ضروری است که با همکاری مقامات منطقه ای، گمرک، برق، آب و راه آهن، فرایند تامین زیرساخت های اصلی تسریع پیدا کند.

غریب پور افزود: زمین های منطقه پس از اخذ مجوز محیط زیست و سایر مجوزات قانونی، آماده واگذاری به سرمایه گذاران است.

وی در عین حال خواستار تعیین زمان بندی برای اجرای پروژه ها توسط سرمایه گذاران شد و گفت: برای سرعت بخشیدن به استقرار گمرک آماده امضای تفاهمنامه هستیم و بخشی از هزینه های مربوط را نیز تقبل می کنیم.

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت اظهار داشت: قرار گرفتن منطقه ویژه اقتصادی کاشان در کنار دست خط آهن، از ویژگی های این منطقه است که ورود و خروج کالا را تسهیل می کند.

غریب پور همچنین با تاکید بر همکاری در سطح شهرستان گفت: کمک به بخش خدمات اجتماعی و توجه به مسوولیت اجتماعی، مد نظر مدیران منطقه کاشان قرار گیرد.

در این نشست بهزاد کاظمیان مدیر عامل منطقه ویژه کاشان با ارایه گزارشی از اقدامات انجام شده، گفت: با انتخاب مشاور طرح جامع، ۵ اقدام اصلی در حوزه زیرساختی شامل راه های دسترسی، خط انتقال برق، روشنایی داخل سایت، کنترل سیلاب ها و بخش سیویل اجرایی می شوند.

کاظمیان افزود: قرارداد بخش برق و گازنهایی شده و پس از اتمام مراحل قانونی، در اختیار منطقه قرار گرفته و میادله خواهد گردید.

زمان بندی اجرای طرح ها؛ به زودی

وی با یادآوری اینکه در حال حاضر ۲۵۰هکتار از ۱۳۴۴هکتار منطقه برای واگذاری به سرمایه گذاران تعیین تکلیف شده، گفت: به زودی زمان بندی اجرای طرح ها توسط سرمایه گذاران تهیه می شود.

مدیر عامل منطقه ویژه کاشان ادامه داد: احداث ساختمان اداری منطقه به مناقصه گذاشته می شود. به گفته وی، پروژه خط انتقال آب شرب نیز به پیشرفت فیزیکی ۷۵درصدی رسیده است.

در این جلسه عباس معمار نژاد معاون وزیر اقتصاد از آمادگی این مجموعه برای نهایی شدن موضوع استقرار گمرک خبر داد و گفت: برای تسریع در آماده سازی زیرساخت ها، آماده هرگونه همکاری هستیم. از سوی دیگر محمود تولایی رییس اتاق بازرگانی کاشان نیز با برشمردن استقبال سرمایه گذاران این شهرستان، گفت: با همکاری متقابل، هرچه سریعتر می توان زمین های مورد نیاز سرمایه گذاران را در اختیار آنان قرار داد.

منطقه ویژه اقتصادی کاشان که دارای مجوز تاسیس از سوی مجلس شورای اسلامی، در محدوده شهرستان های آران، بیدگل و کاشان واقع شده یکی از زیرمجموعه های ایمیدرو محسوب می شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

برداشت های غیر مجاز از معدن سرب اسفراین کنترل می شود

می متالز - شرکت ایمیدرو برای حفاظت از معدن سرب و روی اسفراین با شرکت حفاظتی قرارداد بست.
 

ساخت ۴ واحد تولیدی و خدماتی در منطقه ویژه لامرد آغاز شد

می متالز - دو کارخانه تولید محصولات پایین‌دست آلومینیوم و همچنین طرح‌های مزرعه ارز دیجیتال و جایگاه عرضه سوخت از پروژه‌هایی بودند که روز سه‌شنبه عملیات اجرایی ساخت آن‌ها با مشارکت سرمایه‌‎گذاران بخش خصوصی در منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر لامرد آغاز شد.
 

قرارداد «حفاظت از معدن سرب و روی آلبلاغ» امضا شد/ جلوگیری از برداشت‌های غیرمجاز

می متالز - با حضور فرماندار اسفراین و سرپرست سازمان صمت خراسان شمالی، قرارداد ایمیدرو با یک شرکت حفاظتی جهت حفاظت از معدن سرب و روی آلبلاغ اسفراین به امضا رسید.
 دوشنبه 29 دی ماه انجام می شود

برنامه تقدیر از 20 شرکت معدنی و صنایع معدنی در همایش بهداشت، ‌ایمنی،‌ محیط زیست و انرژی

می متالز - 20 شرکت همایش سالانه بهداشت، ‌ایمنی، محیط زیست و انرژی ایمیدرو، با اعطای تندیس و لوح، مورد تقدیر قرار می گیرند.
 رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بندرعباس:

اتاق بازرگانی در عمل اقتصاد هرمزگان را متحول می‌کند

می متالز - رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بندرعباس گفت: اتاق بازرگانی بندرعباس به عنوان نماینده بخش خصوصی هیچگاه شعار نمی دهد بلکه در عمل اقتصاد هرمزگان را متحول می سازد.
 فرماندار اسفراین خبر داد:

امضاء قرارداد ایمیدرو با شرکت حفاظتی جهت حفاظت از معدن آلبلاغ

می متالز - فرماندار اسفراین از امضاء قرار داد ایمیدرو با شرکت حفاظتی جهت حفاظت از معدن آلبلاغ خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما