خبر
مواد معدنی   سرب و روی  
سرپرست صمت خراسان شمالی:

ایمیدرو به تعهدات خود در آلبلاغ اسفراین پایبند است

می متالز - سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی گفت: ایمیدرو به تعهدات خود در قبال معدن سرب و روی آلبلاغ اسفراین پایبند است و تاکنون اقدامات اولیه در خصوص اکتشاف را انجام داده است.

به گزارش می متالز، علی اصغر رضازاده اظهار داشت: انجام اقدامات مربوط به اکتشاف در منطقه آلبلاغ اسفراین در سفر استانی کاروان دولت به استان هم تفاهم شد و در این زمینه ایمیدرو کارهایی را انجام داده است.

وی درباره انتشار اخباری مبنی بر ورود قرارگاه خاتم به معدن سرب و روی آلبلاغ، گفت: این امر هنوز قطعی نشده است، البته در این خصوص مذاکراتی انجام شده است اما هنوز به قطعیت نرسیده است.

رضازاده خاطرنشان کرد: در هر صورت چنین نیست که ایمیدرو کار را رها کرده باشد، قرار است قرارگاه خاتم برای استخراج و بهره برداری از معدن سرب و روی وارد عرصه شود و البته احتمالا ایجاد واحدهای فرآوری هم در برنامه باشد.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی گفت: در این صورت، ایمیدرو کار اکتشاف مقدماتی، نیمه تفصیلی و تفصیلی را در منطقه انجام  می دهد و کار استخراج به قرارگاه خاتم واگذار می شود.

وی درباره تداوم برداشت غیرمجاز از معدن آلبلاغ اظهار داشت: این مشکل همچنان ادامه دارد و برداشت غیرمجاز در حال انجام است، در این زمینه قرار است شرکتی حفاظتی به زودی انتخاب و در منطقه مستقر شود.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی خاطرنشان کرد: در این خصوص مناقصه برگزار شده و یک شرکت از خارج استان، برنده شده است که امید می رود به زودی برای انجام ماموریت حفاظتی در منطقه آلبلاغ اردو بزند.

برداشت غیرمجاز از معدن سرب و روی آلبلاغ اسفراین، که در منطقه ای با همین نام واقع است، از اواخر سال ۹۷ آغاز شده بود اما از بهار ۹۸ با هجوم سودجویان به این منطقه شدت بیشتری گرفت.

واقع شدن این معدن در منطقه حفاظت شده زیست محیطی ساریگل، موجب شد تا سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی تا کنون در ثبت آن ناکام بماند ولی سال قبل وزارت صنعت، معدن و تجارت مجوز مطالعات و اکتشافات اولیه بر روی این منطقه معدنی را برای ایمیدرو صادر کرد.  

حوادث ریزش در معدن آلبلاغ تاکنون جان هفت نفر از برداشت کنندگان غیرمجاز را که بعضا از دیگر مناطق کشور راهی این منطقه شده بودند، گرفته است.  

شهرستان ۱۲۰ هزار نفری اسفراین در ۶۰ کیلومتری جنوب شرقی بجنورد قرار دارد. 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

برداشت های غیر مجاز از معدن سرب اسفراین کنترل می شود

می متالز - شرکت ایمیدرو برای حفاظت از معدن سرب و روی اسفراین با شرکت حفاظتی قرارداد بست.
 

صدور پروانه بهره‌برداری صنعتی در خراسان شمالی ۱۴ درصد افزایش یافت

می متالز - سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی گفت: امسال با وجود مشکلات اقتصادی صدور پروانه بهره‌برداری صنعتی در استان نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۴ درصد رشد داشته است.
 

ساخت ۴ واحد تولیدی و خدماتی در منطقه ویژه لامرد آغاز شد

می متالز - دو کارخانه تولید محصولات پایین‌دست آلومینیوم و همچنین طرح‌های مزرعه ارز دیجیتال و جایگاه عرضه سوخت از پروژه‌هایی بودند که روز سه‌شنبه عملیات اجرایی ساخت آن‌ها با مشارکت سرمایه‌‎گذاران بخش خصوصی در منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر لامرد آغاز شد.
 

قرارداد «حفاظت از معدن سرب و روی آلبلاغ» امضا شد/ جلوگیری از برداشت‌های غیرمجاز

می متالز - با حضور فرماندار اسفراین و سرپرست سازمان صمت خراسان شمالی، قرارداد ایمیدرو با یک شرکت حفاظتی جهت حفاظت از معدن سرب و روی آلبلاغ اسفراین به امضا رسید.
 سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان شمالی اعلام کرد؛

نیروهای حفاظتی در آلبلاغ مستقر می‌شوند/ صدور پروانه اکتشاف مرحله دوم

می متالز - رضازاده با اعلام اینکه روز گذشته میان سازمان ایمیدرو با موسسه حفاظتی منتخب قرارداد منعقد شد، گفت: از امروز جذب نیروهای بومی برای استقرار در منطقه آلبلاغ به منظور انجام حفاظت از این منطقه معدنی و جلوگیری از برداشت های غیر مجاز معدنی در آن انجام می شود.
 دوشنبه 29 دی ماه انجام می شود

برنامه تقدیر از 20 شرکت معدنی و صنایع معدنی در همایش بهداشت، ‌ایمنی،‌ محیط زیست و انرژی

می متالز - 20 شرکت همایش سالانه بهداشت، ‌ایمنی، محیط زیست و انرژی ایمیدرو، با اعطای تندیس و لوح، مورد تقدیر قرار می گیرند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما