خبر
آهن و فولاد   مواد معدنی  
استاندار کردستان:

تعلل در اجرای طرح زنجیره فولاد کردستان قابل قبول نیست

می متالز - استاندار کردستان گفت: تعلل دستگاه‌ها و شرکت‌های متولی برای آغاز عملیات اجرایی طرح صنعتی زنجیره فولاد قابل قبول نیست و باید هر چه سریعتر این پروژه تعیین تکلیف شود.

به گزارش می متالز، بهمن مرادنیا روز سه‌شنبه در جلسه بررسی مشکلات زنجیره فولاد کردستان با مسوولان سازمان ایمیدرو هم از طریق ویدیو کنفرانس حضور داشتند، اظهار داشت: سه سال قبل قرار بود پروژه زنجیره فولاد کردستان آغاز شود اما هنوز هیچ کاری انجام نشده است.
وی بر لزوم سرعت در واگذاری پهنه‌های آهنی برای شروع کار و انجام سرمایه‌گذاری تاکید کرد و افزود: نباید این فرصت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی گرفته شود ضمن اینکه آخرین بار قرار شد هفته اول آبان امسال پیمانکار انتخاب و پروژه تعیین تکلیف شود اما در عمل اتفاقی نیفتاده است.
استاندار کردستان از تعلل سهامداران بویژه ایمیدرو برای آغاز اجرای طرح و سرمایه‌گذاری انتقاد کرد و یادآور شد: انتظار داریم در زمان کوتاهی پیمانکار اصلی پروژه انتخاب و کارهای اجرایی این طرح آغاز شود.
مرادنیا، پروژه زنجیره فولاد کردستان را برای مردم استان بسیار مهم دانست و اضافه کرد: همه باید این موضوع را جدی‌تر گرفته و برای آغاز اجرای این پروژه مهم که متحول کننده اقتصاد استان است، تمام تلاش خود را بکار بگیریم.
وی با بیان اینکه اگر قرار است افزایش سرمایه‌ای صورت گیرد، این کار منوط به تعهد استان نباشد، گفت: نگرانی ما از عمق وجود مردم است چرا که از ظرفیت‌های توسعه استان برای بالفعل کردن آن به خوبی استفاده نکردیم، بنابراین اگر اراده‌ای غیر از تلاش برای توسعه کردستان نیست سریعتر برای اجرای پروژه اقدام شود چون به مردم دادن وعده‌های متعدد جز بی‌اعتمادی نتیجه‌ای‌ ندارد.

مسوولان سازمان ایمیدرو هم در این نشست مصوب کردند پروانه اکتشاف محدوده‌های آهنی بیجار و قروه به شرکت فولاد کردستان واگذار شده و مقرر گردید تا دی ماه پیمانکار اصلی اجرای پروژه زنجیره فولاد کردستان تعیین و کار شروع شود.
سرمایه گذاری طرح زنجیره فولاد و آهن اسفنجی کردستان، ۱۰ هزار میلیارد تومان خواهد بود و قرار است این واحد صنعتی بین روستای شیخ تپه در شهرستان قروه و زاغه فولاد در شهرستان بیجار احداث شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

برداشت های غیر مجاز از معدن سرب اسفراین کنترل می شود

می متالز - شرکت ایمیدرو برای حفاظت از معدن سرب و روی اسفراین با شرکت حفاظتی قرارداد بست.
 

ساخت ۴ واحد تولیدی و خدماتی در منطقه ویژه لامرد آغاز شد

می متالز - دو کارخانه تولید محصولات پایین‌دست آلومینیوم و همچنین طرح‌های مزرعه ارز دیجیتال و جایگاه عرضه سوخت از پروژه‌هایی بودند که روز سه‌شنبه عملیات اجرایی ساخت آن‌ها با مشارکت سرمایه‌‎گذاران بخش خصوصی در منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر لامرد آغاز شد.
 

قرارداد «حفاظت از معدن سرب و روی آلبلاغ» امضا شد/ جلوگیری از برداشت‌های غیرمجاز

می متالز - با حضور فرماندار اسفراین و سرپرست سازمان صمت خراسان شمالی، قرارداد ایمیدرو با یک شرکت حفاظتی جهت حفاظت از معدن سرب و روی آلبلاغ اسفراین به امضا رسید.
 دوشنبه 29 دی ماه انجام می شود

برنامه تقدیر از 20 شرکت معدنی و صنایع معدنی در همایش بهداشت، ‌ایمنی،‌ محیط زیست و انرژی

می متالز - 20 شرکت همایش سالانه بهداشت، ‌ایمنی، محیط زیست و انرژی ایمیدرو، با اعطای تندیس و لوح، مورد تقدیر قرار می گیرند.
 فرماندار اسفراین خبر داد:

امضاء قرارداد ایمیدرو با شرکت حفاظتی جهت حفاظت از معدن آلبلاغ

می متالز - فرماندار اسفراین از امضاء قرار داد ایمیدرو با شرکت حفاظتی جهت حفاظت از معدن آلبلاغ خبر داد.
 [گزارش تصویری]

بازدید خداداد غریب پور رییس هیات عامل ایمیدرو و هیات همراه از کارخانه فروکروم جغتای

می متالز - بازدید خداداد غریب پور رییس هیات عامل ایمیدرو و هیات همراه از کارخانه فروکروم جغتای - ۲۶ شهریور ۹۹ برگزار شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما