خبر
دانشگاه ها   خودرو  

توسعه همکاری‌های گروه صنعتی ایران خودرو با دانشگاهیان و قطعه سازان اراک

می متالز - در حاشیه جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی که با حضور مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو و قطعه سازان استان مرکزی برگزار شد، دو تفاهم نامه میان این خودروساز با دانشگاه اراک و همچنین با قطعه سازان استان به امضا رسید.

به گزارش می متالز، تفاهم نامه سه جانبه توسعه ساخت داخل و خودکفایی محصولات، میان ایران خودرو دیزل، انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو در استان مرکزی و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اراک به امضا رسید که هدف اصلی از این تفاهم‌نامه، تقویت و توسعه قطعه سازی استان مرکزی و افزایش بهره مندی از ظرفیت‌های موجود در این استان در توسعه صنعت خودروسازی است.
تفاهم نامه دوم نیز با موضوع گسترش همکاری‌های فناورانه، تخصصی و اجرایی برای توسعه حوزه‌های مرتبط با خودرو میان گروه صنعتی ایران‌خودرو، دانشگاه آزاد اسلامی اراک و سازمان صمت استان مرکزی به امضا رسید. توسعه ارتباط با دانشگاه و بهره مندی از ظرفیت‌های دانشی آن در توسعه صنایع قطعه سازی و خودروسازی از اهداف این تفاهم نامه است.

کد خبر: 155457
تاریخ: 1399/10/30 - 14:16
منبع: بورس نیوز

گروه صنعتی ایران خودرو  قطعه سازان 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 دانش متخصصان جهادگر کشور به ثمر نشست؛

وزیر صمت، خط تولید گیربکس شش سرعته را افتتاح می‌کند

می متالز - مدیرعامل شرکت نیرومحرکه ایران خودرو، از بهره‌برداری از خط تولید انبوه گیربکس شش سرعته با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، فردا نهم اسفندماه خبر داد.
 با تولید موتور کم‌مصرف سه‌استوانه ایران‌خودرو محقق می‌شود:

صرفه‌جویی ۶۸۴ میلیون دلاری در یارانه سوخت

می متالز - با تولید خانواده موتور کم‌مصرف سه‌استوانه ایرانی، علاوه بر کاهش ۲۵ درصدی میزان تولید گاز‌های گلخانه‌ای، صرفه‌جویی کلی یارانه سوخت برای شمارگان تولید یک میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاهی در یک دوره پنج‌ساله، حدود ۶۸۴ میلیون دلار خواهد بود.
 نشست خبری انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو:

هشدار جدی انجمن قطعه سازان خودرو به فولادسازان

می متالز - سخنگوی انجمن قطعه سازان خودرو به بحث ارتباط صنعت فولاد، خودرو و قطعه در نشست خبری امروز اشاره کرد.
 دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی کشور

ایران‌خودرو در ۱۰ ماهه امسال به تنهایی جهش تولید را بر دوش کشیده است

می متالز - دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی کشور، با بیان این‌که ایران خودرو افزایش ۴۳ درصدی تولید خودرو را در ده ماهه امسال به ثبت رسانده، گفت: این شرکت به تنهایی بار جهش تولید را بر دوش کشیده و با ادامه شرایط فعلی،‌ جهش ۵۰ درصدی را تا پایان سال، محقق خواهد کرد.
 مدیرعامل ایران خودرو در مراسم افتتاح خطوط تولید قطعات تارا:

تارا محصول تحریم‌ها است / ۳۰ درصد از محصولات ایران خودرو در سال آینده، جدید خواهد بود

می متالز - مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با بیان این‌که «تارا» محصول تحریم‌ها و نماد خودکفایی در صنعت خودروسازی کشور به شمار می‌رود، گفت: حتی در صورت باز شدن مرزهای کشور، قطعات را از سازندگان داخلی تامین می‌کنیم و از سیاست منع واردات برای قطعاتی که امکان تولید آن در داخل کشور وجود دارد هرگز عدول نخواهیم کرد.
 با آغاز تولید انبوه بخش دیگری از قطعات خودرو در استان البرز

«تارا» برای ورود به بازار آماده می‌شود

می متالز - خطوط تولید انبوه برخی دیگر از قطعات و مجموعه‌های محصول «تارا» با حضور مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو و بخشی از مقامات استان البرز افتتاح شد تا گام مهم دیگری در تحقق خودکفایی این محصول ملی برداشته شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما