خبر
حمل و نقل عمومی  

تفاهم‌نامه تولید و خرید هزار دستگاه اتوبوس شهری به امضا رسید

می متالز - در راستای پشتیبانی، توسعه و تجهیز ناوگان حمل و نقل درون‌شهری، تفاهم‌نامه تولید و خرید هزار دستگاه اتوبوس گازسوز، دیزلی و برقی میان اتحادیه اتوبوسرانی شهری کشور و شرکت ایران‌خودرو دیزل منعقد شد.

تفاهم‌نامه تولید و خرید هزار دستگاه اتوبوس شهری به امضا رسید

به گزارش می متالز، در مراسم امضای این تفاهم‌نامه، مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، توجه به حمل و نقل عمومی را مساله مهمی برای کشور دانست و گفت: ما خواستار توقف واردات نیستیم، اما معتقدیم در جایی که ظرفیت ساخت داخل وجود دارد، نیازمندی‌ها باید از منابع داخلی تامین شود.
فرشاد مقیمی ادامه داد: در یک سال اخیر تلاش‌های زیادی در ایران‌خودرو دیزل انجام شده و پس از احیای خطوط تولید اتوبوس، میزان ارزبری نیز از ۵۸ هزار یورو برای هر دستگاه اتوبوس به حدود ۴۰ هزار یورو رسیده که طبق هدفگذاری صورت گرفته در سال آینده به ۳۲ هزار یورو کاهش خواهد یافت.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، از تفاهم با اتحادیه اتوبوسرانی شهری کشور، برای تحویل ۲۰۰ دستگاه اتوبوس برقی و ۸۰۰ دستگاه اتوبوس گازسوز و دیزلی خبر داد و گفت: آمادگی برای افزایش این تعداد وجود دارد.
وی به توانمندی موجود در تامین ون برای تامین ناوگان حمل و نقل در شهر‌های کوچک، اشاره کرد و گفت: ۷۰ دستگاه مینی بوس آماده تحویل نیز وجود دارد.
مقیمی با بیان این که امکان بهره‌مندی سایر خودروسازان از ظرفیت‌های تولید موتور خودرو‌های تجاری نیز وجود دارد، اظهار کرد: درحال حاضر موتور ۳۵۵ را به سطح آلایندگی یورو پنج ارتقا داده‌ایم و تولید موتور ۴۵۷ نیز با سطح داخلی سازی ۵۰ درصدی از سر گرفته شده است.
وی با اشاره به وجود آمادگی و ظرفیت تولید سالانه پنج هزار دستگاه اتوبوس گفت: تولید دوهزار و ۵۰۰ دستگاه اتوبوس در سال آینده را هدفگذاری کرده ایم که در صورت وجود تقاضای بیشتر، امکان افزایش تولید طبق ظرفیت‌های شکل گرفته، وجود دارد.
در این مراسم مدیرعامل اتحادیه اتوبوسرانی‌های شهری کشور نیز گفت: در ناوگان حمل و نقل کشور حدود ۱۷ هزار دستگاه کمبود اتوبوس داریم و به خاطر مشکلات و مسایل مربوط به تحریم‌ها و تامین منابع مالی موفق به جبران این کمبود نشده ایم.
محسن مسلم خانی، ضمن بیان این که با مذاکراتی که با خودروسازان دولتی و خصوصی داشته ایم در صدد تامین پنج هزار دستگاه اتوبوس هستیم گفت: ایران خودرو به عنوان شرکت معظم در تولید اتوبوس، عنایت خاصی به این موضوع داشته و طبق تفاهم نامه امروز، تعداد هزار دستگاه اتوبوس را تامین خواهد کرد که این تفاهم را در روز‌های آینده به قرارداد تبدیل خواهیم کرد.
وی تصریح کرد: در صورتی که ایران خودرو به تعهدات خود عمل کند، امکان افزایش تعداد نیز وجود دارد.
مسلم خانی با بیان این که علاقه‌ای به واردات حتی یک قطعه نداریم، به همت و توان موجود در ایران خودرو اشاره کرد و گفت: افتخار می‌کنیم که ۱۰۰ درصد نیاز بازار از تولید داخلی تامین شود.
وی بر بهره برداری سایر خودروسازان از توانمندی‌های شرکت ایدم تاکید کرد و گفت: شرکت‌های دیگر هم از موتور داخلی ایدم استفاده کنند.
در ادامه این مراسم، جمالی نژاد، معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور نیز ایران خودرو دیزل را شرکتی پویا و فعال در شرایط سخت اقتصادی دانست و گفت: در شرایط فعلی می‌توانیم اقدامات مهم و چشمگیری انجام دهیم.
وی بر مشارکت نهاد‌ها و سازمان‌های مرتبط در موضوع نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی تاکید کرد و گفت: آلودگی هوا و ترافیک سبب ایجاد مشکلات زیادی شده که نیاز به اتوبوس را تشدید کرده است. اگر همه سازمان‌های مرتبط ورود کنند همه با هم می‌توانیم نیاز داخل را تامین کنیم.
گفتنی است، تفاهم‌نامه ساخت و خرید هزار دستگاه اتوبوس شهری به امضای توسلی مهر، مدیرعامل ایران خودرو دیزل، محمدی، رییس هیات مدیره ایران خودرو دیزل و مسلم خانی، مدیرعامل اتحادیه اتوبوسرانی شهری کشور رسید که برمبنای آن هزار دستگاه اتوبوس توسط ایران خودرو دیزل ظرف یک سال آینده در اختیار این اتحادیه قرار خواهد گرفت.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 دانش متخصصان جهادگر کشور به ثمر نشست؛

وزیر صمت، خط تولید گیربکس شش سرعته را افتتاح می‌کند

می متالز - مدیرعامل شرکت نیرومحرکه ایران خودرو، از بهره‌برداری از خط تولید انبوه گیربکس شش سرعته با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، فردا نهم اسفندماه خبر داد.
 با تولید موتور کم‌مصرف سه‌استوانه ایران‌خودرو محقق می‌شود:

صرفه‌جویی ۶۸۴ میلیون دلاری در یارانه سوخت

می متالز - با تولید خانواده موتور کم‌مصرف سه‌استوانه ایرانی، علاوه بر کاهش ۲۵ درصدی میزان تولید گاز‌های گلخانه‌ای، صرفه‌جویی کلی یارانه سوخت برای شمارگان تولید یک میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاهی در یک دوره پنج‌ساله، حدود ۶۸۴ میلیون دلار خواهد بود.
 دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی کشور

ایران‌خودرو در ۱۰ ماهه امسال به تنهایی جهش تولید را بر دوش کشیده است

می متالز - دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی کشور، با بیان این‌که ایران خودرو افزایش ۴۳ درصدی تولید خودرو را در ده ماهه امسال به ثبت رسانده، گفت: این شرکت به تنهایی بار جهش تولید را بر دوش کشیده و با ادامه شرایط فعلی،‌ جهش ۵۰ درصدی را تا پایان سال، محقق خواهد کرد.
 مدیرعامل ایران خودرو در مراسم افتتاح خطوط تولید قطعات تارا:

تارا محصول تحریم‌ها است / ۳۰ درصد از محصولات ایران خودرو در سال آینده، جدید خواهد بود

می متالز - مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با بیان این‌که «تارا» محصول تحریم‌ها و نماد خودکفایی در صنعت خودروسازی کشور به شمار می‌رود، گفت: حتی در صورت باز شدن مرزهای کشور، قطعات را از سازندگان داخلی تامین می‌کنیم و از سیاست منع واردات برای قطعاتی که امکان تولید آن در داخل کشور وجود دارد هرگز عدول نخواهیم کرد.
 با آغاز تولید انبوه بخش دیگری از قطعات خودرو در استان البرز

«تارا» برای ورود به بازار آماده می‌شود

می متالز - خطوط تولید انبوه برخی دیگر از قطعات و مجموعه‌های محصول «تارا» با حضور مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو و بخشی از مقامات استان البرز افتتاح شد تا گام مهم دیگری در تحقق خودکفایی این محصول ملی برداشته شود.
 

سیزدهمین قرعه کشی فروش فوق العاده ایران خودرو؛ فردا

می متالز - قرعه کشی سیزدهمین فروش فوق العاده محصولات ایران خودرو فردا یکشنبه سوم بهمن با حضور نمایندگان نهادهای نظارتی در معاونت بازاریابی و فروش ایران خودرو برگزار خواهد شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما