خبر
آهن و فولاد  
نایب رییس انجمن فولاد عنوان کرد؛

خروج از رکود/ فولاد به مدار صعود برگشت

می متالز - نایب رییس انجمن فولاد بیان کرد، بازار داخلی فولاد مستعد تاثیر پذیری از قیمت های جهانی و رشد است.

به گزارش می متالز، بهادر احرامیان  با اشاره به قیمت جهانی صنعت فولاد گفت: با توجه به واکسیناسیون مردم در دنیا و  آمادگی برای بازگشت به روال عادی، تقاضایی که از یک سال گذشته به تعویق افتاده بود امسال به جریان افتاده و قیمت های جهانی هم با روال صعودی همراه شدند.

وی ادامه داد: با توجه به خروج بازار جهانی فولاد از رکود پیش بینی می شود که روند صعودی و افزایش تقاضا تا ٦ ماه آینده ادامه یابد.

این کارشناس صنعت فولاد با اشاره به تاثیر  پذیری بازار داخلی فولاد از روند جهانی گفت: هنوز اتفاق خاصی در بازار داخلی نیفتاده اما به نظر می رسد بازار فولاد هم به طور آهسته به تبع قیمت جهانی تغییر رویه بدهد.

احرامیان با توجه به حاشیه های قیمت گذاری فولاد بیان کرد: اصولا در سیاست گذاری اقتصادی، قیمت گذاری فقط در شرایطی خاص توجیه پذیر است، آن هم زمانی که با انحصار مواجه باشیم؛ یعنی در مواردی خاص و بحرانی مانند توزیع برق ، آب، ایجاد بندرگاه ها و ... دولت می تواند وارد فاز قیمت گذاری شود، در غیر این حالت، قیمت گذاری دستوری دخالت در روند طبیعی اقتصادی محسوب می شود.  اما متاسفانه در بسیاری از مواقع از قیمت گذاری دستوری استفاده می کنیم که نا بجا است.

احرامیان درباره تاثیر صنایع مختلف مانند خودرو سازی، ساختمان سازی و ... بر صنعت فولاد هم گفت: به طور طبیعی تقاضای داخلی هر ساله باید افزایش داشته باشد، اما متاسفانه به دلیل کاهش درآمد ارزی و رشد اقتصادی منفی ، چندین سال است که تقاضای فولاد در کشور روند نزولی به خود گرفته و تغییری نکرده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 احرامیان عضو هیات مدیره انجمن فولاد ایران

پیش بینی بازار جهانی فولاد

می متالز - احرامیان عضو هیات مدیره انجمن فولاد ایران با توجه به شرایط کنونی پیش بینی می کند که افزایش تقاضا برای فولاد و محصولات فولادی در بازارهای جهانی افزایش یابد که در نتیجه این افزایش تقاضا، قیمت ها نیز رو به افزایش خواهدبود.
 نایب رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران پیشنهاد داد:

به فولادسازان، اجازه سرمایه‌گذاری در تولید گاز داده شود/ می‌توان با قانون معادن، ذخایر گازی کشور را توسعه داد

می متالز - بهادر احرامیان نایب رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران اظهار داشت: در هفته‌های اخیر صنعت فولاد ایران در کنار صنایع دیگری همچون صنعت سیمان و نیروگاه‌ها با مشکل کمبود گاز دست و پنجه نرم می‌کند و کمبود گاز به قطعی برق صنایع در کشور نیز منجر شده است. از شرکت‌های فولادی خواسته شده که مصرف گاز و برق خود را به شدت کاهش دهند و ضعف در تأمین این خدمات جانبی، به کاهش تولید فولاد، و در برخی شرکت‌ها، توقف تولید منجر شده است. راهکار حل مشکل کمبود گاز اما به‌نظر ساده می‌رسد...
 

کاربرد سرمایه ای، عامل تقاضای زیاد برای فولاد

می متالز - نایب رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد کاربرد سرمایه ای را عامل تقاضای زیاد برای فولاد دانست.
 نائب رئیس انجمن تولید کنندگان فولاد:

تحریم ها هزینه های صادرات فولاد را افزایش داد/به گشایش های صادراتی امیدواریم

می متالز - رئیس انجمن تولید کنندگان فولاد گفت: تحریم ها هزینه های صادرات فولاد را افزایش داده است و مانع صادرات نشده است و در سال جدید میلادی به گشایش های اقتصادی امیدواریم.
 نایب‌رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد مطرح کرد:

تحلیل درصدی سالیانه واردات محصولات فولادی معیار درستی برای قضاوت نیست

می متالز - نایب‌ رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد گفت: در تحلیل آمار میزان واردات محصولات فولادی، نباید به تغییرات درصدی سالیانه خیلی توجه کنیم، زیرا اعداد پایه ای که ملاک قضاوت ما قرار می گیرد، نسبت به کل حجم گردش بازار خیلی پایین است و کوچکترین تغییری در آنها می تواند تغییر درصد خیلی بالایی را نشان دهد.
 نایب رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد:

تکذیب ابلاغ شیونامه جدید زنجیره فولاد

می متالز - نایب رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد با بیان اینکه جلسه مشورتی درباره شیوه نامه ساماندهی زنجیره فولاد ادامه دارد، گفت: ابلاغ شیونامه از سوی معاون وزیر صمت صحت ندارد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما