خبر
اقتصاد   نفت  

غول‌های نفتی دیگر به‌دنبال سوخت‌های فسیلی نیستند

می متالز - غول‌های نفتی عملیات اکتشاف برای کشف‌های جدید نفت و گاز را متوقف کرده‌اند.

غول‌های نفتی دیگر به‌دنبال سوخت‌های فسیلی نیستند

به گزارش می متالز، داده‌ها نشان می‌دهد در حالی که پایین آمدن قیمت انرژی به‌دلیل بحران ویروس کرونا سبب کاهش هزینه‌ها در سال گذشته میلادی شد، شرکت‌های عمده نفت و گاز عملیات اکتشافی برای یافتن منابع جدید سوخت‌های فسیلی را به‌شدت کاهش دادند.

بر اساس داده‌های شرکت مشاوره ریستاد انرژی، دریافت مجوز تازه اکتشاف در خشکی و دریا برای پنج غول بزرگ انرژی غربی به کمترین مقدار در پنج سال گذشته رسیده است.

پالزور شنگا، تحلیلگر ریستاد انرژی در این باره گفت: تعداد مجوزهای اکتشاف در سال گذشته میلادی به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا کاهش یافت، این در حالی است که شرکت‌هایی از جمله اکسون موبیل، انگلیسی – هلندی شل و توتال فرانسه نیز هزینه‌های خود را کاهش دادند.

از میان پنج شرکت عمده نفتی، بی‌پی بیشترین کاهش تحصیل اراضی جدید در سال ۲۰۲۰ را داشت.

برنارد لونی که در ماه فوریه مدیرعامل بی‌پی شد، راهبرد جدید این شرکت برای کاهش ۴۰ درصدی تولید نفت یا روزانه یک میلیون بشکه در روز تا سال ۲۰۳۰ را ترسیم کرد. این شرکت در ماه‌های اخیر به سرعت گروه اکتشافی خود را کاهش داد.

تحصیل اراضی اکتشافی به معنای کشف نفت و گاز در شرکت‌هاست، اگر منابع جدید در حجم کافی کشف شود، شرکت‌ها باید درباره توسعه آنها تصمیم بگیرند. این مساله فرآیندی پرهزینه است که سال‌ها به طول می‌انجامد.

به گفته تحلیلگران، کاهش فعالیت اکتشافی می‌تواند سبب شکاف عرضه در نیمه دوم این دهه شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مدیر یونیدرو:

هزینه عملیات اکتشافی تصاعدی در حال افزایش است

می متالز - مدیر یونیدرو اظهار کرد: طی ۲۰‌سال اخیر هرچه جلوتر میرویم هزینه عملیات اکتشافی به صورت تصاعدی در حال افزایش است.
 استاندار گلستان:

انتقال دکل های حفاری اکتشاف نفت به گمیشان تسریع شود

می متالز - استاندار گلستان گفت: باید انتقال دکل های حفاری از جنوب کشور به گمیشان جهت حفاری های گازی در این منطقه شتاب یافته تا عملیات اکتشاف زودتر آغاز شود.
 

یک درجه افزایش دما، ۵ درصد کاهش رشد اقتصاد جهان

می متالز - دانشمندان هشدار می‌دهند که تغییرات نامنظم اقلیمی به علت گرم شدن زمین، رشد اقتصادی جهان را تهدید می‌کند و این نشان می‌دهد که نوسانات کوتاه‌مدت آب‌وهوایی نیز تاثیرات قابل‌توجهی بر اقتصاد خواهند داشت.
 بین پتروایران و عملیات اکتشاف نفت

قرارداد اجاره ۲ دکل حفاری برای طرح منصورآباد امضا شد

می متالز - قرارداد تامین و اجاره دو دستگاه دکل حفاری برای استفاده در پروژه نگهداشت و افزایش توان تولید میدان نفتی منصورآباد بین شرکت پتروایران و شرکت عملیات اکتشاف نفت امضا شد.
 

غول‌های نفتی دیگر به‌دنبال سوخت‌های فسیلی نیستند

می متالز - غول‌های نفتی عملیات اکتشاف برای کشف‌های جدید نفت و گاز را متوقف کرده‌اند.
 

سرانه مصرف گاز در ایران ۶ برابر جهان است

می متالز - مطابق گزارش اوپک، ایران سهمی معادل ۶.۷ درصد تقاضای گاز جهان را به خود اختصاص داده و این در شرایطی است که فقط ۱.۱ درصد جمعیت دنیا را دارا است. این اعداد نشان می‌دهد که سرانه مصرف گاز در ایران ۶ برابر جهان است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما