خبر
نفت  
ضو مجمع تشخیص مصلحت نظام:

وزارت نفت گام مهمی در دانش‌بنیان کردن اقتصاد برداشته است

می متالز - عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: فشارها بر صنعت نفت در این سال‌ها بسیار زیاد بوده، با وجود این وزارت نفت گام مهمی در مسیر دانش‌بنیان کردن اقتصاد ایران برداشته است.

به گزارش می متالز، علی آقامحمدی، امروز در آیین گشایش ششمین کنگره راهبردی و نمایشگاه نفت و نیرو با بیان اینکه اگر می‌خواهیم جهانی شویم مهم‌ترین نکته نفت است و در این مسیر باید همکاری منطقه‌ای نیز داشته باشیم، گفت: ما مخازن مشترک بسیاری با کشورهای منطقه داریم، مخازن مشترک به معنای گفت‌وگوی مشترک است.

وی افزود: فشارها بر صنعت نفت در این سال‌ها بسیار زیاد بوده و ماندگاری این صنعت با توجه به فشار حداکثری قابل ذکر و توجه است، اما این سیاست که باید با دنیا کار کرد و هم‌زمان از توان شرکت‌های ایرانی نیز بهره برد، راهکار درستی است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: سهم سوخت‌های فسیلی در سال ۲۰۵۰ از ۸۱ درصد به ۷۱ درصد می‌رسد و تا سال ۲۰۷۰ سهم فسیلی‌ها به ۲۵ درصد خواهد رسید بنابراین حداکثر زمان برای استفاده از انرژی فسیلی ۵۰ سال است.

آقامحمدی با بیان اینکه تولید نفت تنها به معنای خام‌فروشی نیست و می‌توان از نفت‌خام در پالایشگاه‌ها و پتروپالایشگاه‌ها استفاده کرد، گفت: دانش‌بنیان کردن اقتصاد ایران کلیدی‌ترین کاری است که باید انجام شود و وزارت نفت با ایجاد پارک ری در این مسیر گام مهم برداشته که نشان می‌دهد مسیر درستی است.

وی صادرات فرآورده نفتی و ثبت رکورد آن را بی‌نظیر دانست و با تأکید بر اینکه مسیر درستی طی شده که باید ادامه یابد، اظهار کرد: نفت باید به ثروتی پایدار تبدیل شود، سرمایه‌های کشور نباید هدر بروند، نفت را که ثروتی خدادادی است باید با تحولات شرکت‌های دانش‌بنیان مورد استفاده قرار داد و این راهی است که ما را به نتیجه می‌رساند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

صنعت لوازم‌خانگی؛ درخشش تولید و برندسازی در کشاکش تحریم‌

می متالز - بخش صنعت کشور در سال ۹۹ متاثر از دو مشکل بزرگ تحریم‌ و کرونا وضعیت دشواری را تجربه کرد و فعالیت بسیاری شرکت‌ها و تولیدکنندگان این حوزه با فراز و نشیب‌های زیادی همراه شد. با این حال صنعت لوازم خانگی عملکرد درخشانی در حوزه تولید داشت و حرکت به سمت برندسازی را آغاز کرد.
 عراقچی:

رفع تحریم نفتی ایران باید در عمل ملاحظه شود

می متالز - معاون سیاسی وزیر امور خارجه گفت: اگر تحریم نفتی برداشته می‌شود باید ببینیم نفت ایران قابلیت فروش و امکان حمل‌ونقل داشته باشد.
 رئیس گروه اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری در بازدید از نمایشگاه حمایت از ساخت داخل در صنعت

بازار پتروشیمی با الگوی بانک صادرات ایران سهم ایرانی‌ها می‌شود

می متالز - عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس گروه اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری ضمن حضور در غرفه بانک صادرات ایران در نمایشگاه تخصصی حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی و گفت‌وگو با حجت‌الله صیدی، مدیرعامل بانک گفت: شیوه جدید مدیریت تامین مالی بانک صادرات ایران در الگوی زنجیره‌ای تامین مالی طرح‌های نفت، گاز و پتروشیمی نشان‌دهنده رویکردی مثبت و ورودی نوآورانه است.
 رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت خبر داد:

توافق ۳.۲ میلیارد یورویی سازندگان ایرانی و هلدینگ خلیج‌فارس

می متالز - رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران از امضای تفاهم‌نامه ۳.۲ میلیارد یورویی با شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با هدف تامین کالا و تجهیزات طرح‌ها و مجتمع‌های پتروشیمی خبر داد.
 ​امیر یوسفیان، نایب رئیس هیات‌مدیره بانک صادرات ایران در دومین نمایشگاه و همایش «حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی» عنوان کرد:

الگوی متفاوت بانک صادرات ایران برای ایجاد اعتبار در صنعت پتروشیمی

می متالز - نایب‌ رئیس هیات‌‌ مدیره بانک صادرات ایران گفت: به دنبال این هستیم تا زنجیره تامین مالی در صنعت پتروشیمی را با استفاده از اعتبارات اسنادی ریالی به نحوی سامان دهیم که نیازی به تنزیل آنها نباشد و چرخش اعتبارات اسنادی ریالی بانک صادرات ایران در بخش‌های مختلف اقتصاد، گشایش‌های بیشتری را در زنجیره تامین مالی موجب شود.
 

تسلیم اقتصاد نفتی، پشت خاکریز دلالان

می متالز - فرزین سوادکوهی، همان روز که وزیر نفت از شک و شبهه هایش در خصوص عرضه نفت در بورس پرده برداشت و تردیدهایش در این زمینه را علنی کرد، همه آنها که دغدغه منافع ملی داشتند متوجه این نکته شدند که قصه بورس در این دیار به هیچ جای جهان شبیه نیست.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما