خبر
مواد معدنی   نفت  
مشاور عالی معاون علمی و فناوری رییس جمهور در بازدید از بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی:

با تکیه بر یک منبع در کشور نمی توان پیشرفت کرد

می متالز - مدیر طرح توسعه نوآوری‌ها و فناوری‌ای حوزه زمین شناسی، معدن و صنایع معدنی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در بازدید از بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی گفت: برای رشد و توسعه کشور باید جراحی اندیشه و افکار در مدیریت تخصصی کشور صورت پذیرد. با تفکر 40 سال پیش نمی‌توان مدیریت کرد. با ادوات 40 سال پیش در صنعت معدن و نفت نمی‌توان انتظار پیشرفت داشت.

به گزارش می متالز، کامبیز مهدیزاده مدیر طرح توسعه نوآوری ها و فناوری های حوزه زمین شناسی، معدن و صنایع معدنی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در بازدید از بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: برای رشد و توسعه کشور باید جراحی اندیشه و افکار در مدیریت تخصصی کشور صورت پذیرد. با تفکر 40 سال پیش  نمی توان مدیریت کرد. با ادوات 40 سال پیش در صنعت معدن و نفت نمیتوان انتظار پیشرفت داشت. مجموعه ای از فاکتورها برای رشد کشور لازم است. مثل کشور نروژ که با مجموعه ای از عوامل تلاش کرده رشد اقتصادی خوبی داشته باشد.

مهدیزاده پیرامون توجه به نقش جوانان تاکید کرد: باید بستر را برای جوانان مهیا کنیم. همه جوانان مشاور شده اند در حالی که مشاور، شخصی است با کوله باری از تجربه که آن را در اختیار وزیر و وکیل قرار میدهد. جوانان پر انرژی اند و باید وارد کارهای اجرایی شوند. آنها قدرت برنامه ریزی دارند. برخی از حضور جوانان در عرصه های مدیریتی ترس دارند و این ترس ناشی از اینست که جوانان متخصص هستند. این هراس بخصوص در مجموعه شرکت های دانش بنیان و شتابدهنده ها به چشم میخورد. اجازه دهیم جوانان کار کنند بویژه در عرصه های فناورانه نفتی و معدنی جوانان مستعد و متخصصی داریم که باید اجازه دهیم جوانان وارد عرصه های مدیریتی شوند. اگر کمک هم نمی کنیم سنگ اندازی نکنیم. متاسفانه برخی از مدیران اصلا نمی دانند accelerator و یا شتابدهنده چیست اما ادعای مدیریتی دارند!

مشاور عالی معاون علمی و فناوری رییس جمهور در پایان اظهار داشت: من هرجا ذکر میکنم که ای کاش نفت نداشتیم، منظور بستن در چاه های نفت نیست. خیر نفت موهبت الهی است باید حداکثر بهره برداری را داشته باشیم بخصوص در میادین مشترک نفتی. اما نیاز است از فناوری ها و نوآوری های روز بهره بگیریم و به سایر منابع کشور هم توجه کنیم اگر می خواهیم پیشرفت کنیم.

برای مشاهده کلیپ کلیک کنید

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

مسير نجات اقتصاد از توسعه گردشگرى مى گذرد

می متالز - صبح روز سه شنبه 5 اسفند 1399 از مستند زمین شناسی رخساره زمین، باداب سورت، پلکان زمین رونمایی شد.
 

سهم ۸۰ درصدی گمرک باشماق در صادرات

می متالز -رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: در ۹ ماه نخست امسال ۸۰ درصد از صادرات صورت گرفته از طریق گمرک باشماق مریوان انجام شده است.
 مدیر طرح توسعه فناوری‌های زمین شناسی:

سودجویان به دنبال برهم زدن ساختار نظام مهندسی معدن هستند

می متالز - مهدی زاده گفت: عده‌ای الیگارشی بدنبال برهم زدن ساختار سازمان نظام مهندسی معدن هستند و می خواهند پول را جایگزین علم کنند.
 در همایش چشم انداز صنعت فولاد و سنگ آهن مطرح شد:

آقاجانلو: طرح جامع فولاد، نیاز به انجام سالانه 2 میلیون متر عملیات حفاری دارد

می متالز - معاون طرح های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو اعلام کرد: تحقق اهداف مورد نظر در طرح جامع فولاد، نیاز به انجام سالانه 2 میلیون متر عملیات حفاری دارد.
 مدیر عامل شرکت هلدینگ صدر تامین:

مجموعه شستا ۴۲ میلیون سهامدار دارد

می متالز - مدیرعامل صدر تامین می‌گوید این مجموعه در دوران رونق بازار بورس عرضه را بیشتر کرده و در شرایط رکود بازار نیز شرکت بازرگانی ایجاد و با تزریق مناسب به نقدشنودگی بازار کمک کرده است.
 مشاورعالی معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری:

برای فاصله گرفتن از اقتصاد نفتی، نیازمند اقتصاد پویا هستیم

می متالز - نشست خبری آیین رونمایی از قسمت دوم از مجموعه مستند رخساره زمین "باداب سورت، پلکان زمین" بر اساس طرح توسعه نوآوری ها و فناوری‌های حوزه زمین شناسی، معدن و صنایع معدنی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما