خبر
مراکز تحقیقاتی   آب  
به‌منظور انجام طرح‌های فناورانه و توسعه کسب‌وکار صورت می‌گیرد

گسترش تعاملات ستاد توسعه فناوری‌های آب و سازمان تحقیقات کشاورزی

می متالز - ستاد توسعه فناوری‌های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط‌زیست معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری در نظر دارد؛ به‌منظور بهره‌گیری از پژوهش‌های فناورانه در راستای تولیدات بیشتر و توسعه کسب‌وکار، تعاملات خود را با مؤسسات سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی گسترش دهد.

به گزارش می متالز، با توجه به اینکه رسالت مؤسسات و مراکز تحقیقاتی در کشور پژوهش است و از طرفی دیگر جنس فعالیت‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بهره‌گیری از فناوری‌ها در راستای تولید و توسعه بازار کسب و کار است، لذا ستاد توسعه فناوری‌های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط‌زیست معاونت علمی در نظر دارد با این محوریت،  با ایجاد ارتباط با مؤسسات پژوهشی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی از پژوهش و دستاوردهای فناورانه به تولید و توسعه کسب‌وکار دست یابد.

به همین منظور جلسه‌ای با حضور دبیر، قائم‌مقام ستاد، مسئولین کارگروه‌های ستاد و رؤسای مؤسسات سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی (رئیس پژوهشکده حفاظت خاک و آبخیزداری کشور، رئیس موسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع کشور، رئیس موسسه تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی، معاون پژوهش، فناوری و انتقال‌یافته‌های موسسه تحقیقات خاک و آب) و مدیرکل دفتر امور فناوری سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی به‌منظور توسعه تعاملات بین مؤسسات و ستاد توسعه فناوری‌های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط‌زیست در محل دفتر ستاد تشکیل شد.

 نادر قلی ابراهیمی، دبیر ستاد توسعه فناوری‌های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط‌زیست معاونت علمی در این نشست بر سه موضوع اساسی همچون شناخت جایگاه فناوری در سیاست‌ها و برنامه‌ها و اقدامات کلان مؤسسات در راستای همکاری با ستاد، استفاده از توانمندی‌ها و ظرفیت مؤسسات برای انجام تحقیقات فناورانه و روش تبدیل تحقیقات به فناوری تاکید کرد.

در این جلسه ابتدا دبیر ستاد و مسئولین کارگروه‌ها به معرفی ستاد و فعالیت‌های انجام‌شده پرداختند و سپس رؤسای مؤسسات و مدیرکل دفتر امور فناوری سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی پیشنهادات و راهکارهای خود را برای بهبود و توسعه تعاملات طرفین بیان کردند.

بر اساس اعلام معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در پایان جلسه مقرر شد، کارگروهی متشکل از نمایندگان ستاد و مؤسسات، نحوه همکاری و تعاملات طرفین را  برای توسعه فناوری‌ها در سطح کشور موردبررسی و تصمیم گیری قرار دهند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

معدنکار باید آثار زیست ‌محیطی را ببیند

می متالز - هر آنچه اطراف معدن است، بخشی از محیط‌زیست شناخته می‌شود؛ بنابراین تمام فعالان و بهره‌برداران حوزه معدن باید خود را با آن هماهنگ کنند.
 تغییرات دارایی‌ها و بدهی‌های بانک مرکزی بررسی شد

هاله ارزی در تراز پولی

می متالز - ترازنامه بانک مرکزی در سال ۹۶ سه نشانه از حال اقتصاد ایران دارد. نشانه اول، هاله ارزی است.
 

مخالفت با ورود تاکسی هیبرید

می متالز - خروج خودروهای فرسوده همراه با توقف واردات و همچنین کاهش تولید خودرو در شرایطی هم‌اکنون متوقف مانده که به‌نظر می‌رسد دولت برنامه خاصی برای از سرگیری این طرح در کشور ندارد. اما تاکسی‌های فرسوده نیز که طبق برآوردی تعداد آنها به ۲۰۰ هزار دستگاه می‌رسد خود معضل دیگری است، چراکه تردد این میزان تاکسی در سطح شهری همچون تهران همراه با آلودگی‌های زیادی است.
 

دندان لق آلودگی در خطه نفت‌خیز/ هیچ ارگانی به فکر این پتروشیمی نیست

می متالز - از بزرگ‌ترین چالش‌های زیست‌محیطی می‌توان به احداث مجتمع‌های متعدد نفت، گاز و پتروشیمی اشاره کرد که با سوزاندن گازهای تفکیکی، آلودگی صوتی ،ایجاد پساب‌های نفتی و شیمیایی، دفع زباله و جمع شدن مواد شیمیایی هرروز بیش‌ازپیش در حال آسیب‌رسانی هستند و باید موردبررسی قرار گیرند.
 

در باب تعامل معدن و محیط‌زیست

می متالز - امروز، توسعه پایدار موضوع مهمی است که باید به آن توجه کرد. دراین‌بین معدن هم از این حوزه مستثنا نیست.
 

3 دلیل اصلی افزایش مصرف آب شرب در کشور

می متالز - موضوع برنامه‌ريزی تامین و مدیریت آب شرب هر ساله در آغاز تابستان برجسته شده و برنامه‌هايی برای تامين و مصرف بهینه، فرهنگ‌سازی و استفاده از ابزارهای قيمتی به عنوان بخشی از مديريت آب كشور مطرح می‌شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما