خبر
اقتصاد  
سرگئی لاوروف:

اروپا با تحریم روسیه میلیاردها یورو از دست می‌دهد

می متالز - وزیر خارجه روسیه گفت که اتحادیه اروپا با پیروی از آمریکا و تحریم روسیه خود را تنبیه می‌کند.

به گزارش می متالز به نقل از خبرگزاری راشا تودی، «سرگئی لاوروف»، وزیر خارجه روسیه، گفت که اتحادیه اروپا با پیروی از آمریکا و تحریم روسیه در حقیقت خود را تنبیه می‌کند. با این حال، این تحریم‌ها باعث می‌شود که این اتحادیه میلیاردها یورو از دست بدهد. 

لاوروف، در مصاحبه با روزنامه اسپانیایی ال پایس، از تیره‌گی روابط میان روسیه و اتحادیه اروپا اظهار تاسف کرد و آن را غیرعادی خواند.

وی افزود که اختلاف میان دو بلوک برآمده از فشارهای خارجی است. 

لاوروف گفت: «افسانه تهدید روسیه، از خارج به اتحادیه اروپا تحمیل شده است.»

وی افزود که بیشتر تحریم‌های اعمال شده بر روسیه،‌ «به دستور مستقیم» واشنگتن صورت گرفته است و اتحادیه اروپا، برخلاف آمریکا، از این سیاست بسیار متضرر شده است. 

وزیر خارجه روسیه گفت: «تخمین ضرری که کشورهای عضو اتحادیه اروپا از تحریم روسیه متحمل شده‌اند بسیار متفاوت است. برخی تخمین‌ها حاکی از آن است که این کشورها احتمالا ۱۰۰ میلیارد یورو ضرر کرده‌اند. سیاستمداران اروپایی باید این قضیه را به‌خوبی درک کنند.»

لاوروف افزود: «ما بارها آمادگی‌مان برای آب کردن یخ روابط را اعلام کرده‌ایم. اما این اروپا است که باید قدم نخست را بردارد.»

این دیپلمات برجسته افزود: «امیدواریم که عقل سلیم در نهایت دست بالا را بگیرد، چراکه این تحریم‌ها نه سود اتحادیه اروپاست و نه به سود روسیه.»

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

افزایش بهای نفت در بازار

می متالز - در حالی که این امیدواری ایجاد شده که افزایش ذخایر نفت خام کشورهای تولیدکننده از جمله آمریکا می تواند آنها را وادار به کاهش بیشتر تولید نماید، قیمت نفت خام آمریکا پس از رسیدن به پایین ترین رقم حدود 20 سال گذشته در جلسه قبل امروز افزایش داشت.
 

اقدام تلافی جویانه اتحادیه اروپا در پی تمدید تعرفه واردات فولاد و آلومینیوم از سوی آمریکا

می متالز - اقدام تلافی جویانه اتحادیه اروپا در رابطه با واردات بعضی محصولات آمریکایی پس از آنکه آمریکا تعرفه فلزات را تمدید کرد.
 

ادامه روند کاهشی تولید فولاد در آمریکا

می متالز - انجمن آهن و فولاد آمریکا از ادامه روند کاهشی تولید فولاد در این کشور خبر داد.
 ببینید:

مس و کاهش ۱.۶۳%- تا رسیدن به ۵۳۰۳ دلاری

می متالز - قیمت مس در بازار‌های جهانی در روز جمعه ۸۷$- زیر فشار تنش سیاسی آمریکا و چین بر سر مدیریت کرونا و هنگ‌کنگ کاهش و به محدوده میانگین متحرک ۲۰ روزه=MA۲۰ نزدیک شد که در صورت تشدید بحران و تحریم آمریکا و اعمال تعرفه و شروع جنگ‌تجاری می تواند تا ۵۰۰۰$ کاهش یابد (احتمال پایین).
 

قیمت نفت جهانی فروکش کرد

می متالز - قیمت نفت در آخرین روز معاملاتی هفته با افت همراه شد و به این ترتیب هر بشکه نفت برنت دریای شمال با کاهش ۲.۳ درصدی به هر بشکه ۳۵ دلار و ۲۱ سنت رسید.
 شاخص‌های نفتی در آستانه رشد هفتگی مجدد قرار گرفتند

روند هفتگی طلای سیاه

می متالز - نفت سه هفته پیاپی بازدهی مثبتی را ثبت کرد و چیزی نمانده که در هفته جاری نیز رویه قبل را ادامه دهد. در چهار هفته گذشته نفت خام آمریکا حدود ۹۰ درصد رشد کرده و نفت شاخص برنت نیز بیش از ۶۰ درصد افزایش یافته است. با وجود حرکت مستمر نفت به سمت سطوح بالاتر، طبیعی است که در روزهایی شاخص‌ها به دلایل مختلف حرکت نزولی به خود بگیرند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما