خبر
زیرساخت ها   حمل و نقل  

خریداران شناورهای ساخت داخل تسهیلات می‌گیرند

می متالز - مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: این سازمان در نظر دارد به متقاضیانی که به سازندگان داخلی کشتی سفارش ساخت بدهند، تسهیلات ارایه کند.

به گزارش می متالز، محمد راستاد با اشاره به برنامه‌های سازمان جهت نوسازی ناوگان‌های کشتیرانی کشور، اظهار کرد: یکی از مکانیزم‌های حمایتی که سازمان بنادر برای نوسازی ناوگان به تناسب تقاضا برقرار کرده است بحث اعطای تسهیلات از محل وجوه اداره شده سازمان است .

وی بیان کرد: با توجه به ظرفیت تولیدکنندگان داخلی، ما این آمادگی را داریم که جهت توسعه ناوگان از ظرفیت کشتی‌سازی‌های داخلی استفاده کنیم بنابراین به متقاضیانی که ساخت کشتی را به شناورسازی‌های داخلی محول کنند؛ تسهیلات داده می‌شود.

کشتیرانی‌های خارجی از بنادر ایران خارج شدند

راستاد در رابطه با تاثیر تحریم‌ها در سیستم بنادر و دریانوردی، خاطرنشان کرد: تحریم‌ها باعث شد کشتیرانی‌های لاینر(خطوط منظم) خارجی از بنادر ما به‌خصوص بندر شهید رجایی خارج شود.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه از نظر ناوگان‌های داخلی توانمندی بالایی داریم، گفت: اکنون یکی از بزرگترین ناوگان‌های جهان، ناوگان کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران است؛ که براساس اعلام مدیرعامل شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی، اخیرا رتبه کشتیرانی کشور از 23 جهان به 13 ارتقاء پیدا کرده است.

وی با اشاره به حجم زیاد بنادر کشور، افزود: شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران علاوه بر ناوگان‌های داخلی وسیع دارای بنادری با ظرفیت سالانه بالغ بر 230 میلیون تن است.

راستاد گفت: فضا را به‌ گونه‌ای ترسیم کرده‌ایم که مایحتاج کشور اعم از واردات و صادرات را با استفاده از توان داخلی پوشش دهیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد: بنادر کشور توان ترانزیت کالا‌های سایر کشور‌ها را نیز دارند؛ کما آنکه ما در سال جاری شاهد ترانزیت یک محموله گندم ارسالی از کشور هندوستان به مقصد افغانستان از طریق بندر چابهار بودیم.

وی با بیان اینکه اکنون توسعه‌هایی در مسیر ترانزیتی مانند بندر چابهار انجام می‌شود، تصریح کرد: باتوجه به قابلیت‌هایی که داریم نه ‌تنها برای کشور بلکه برای کشور‌های منطقه هم می‌توانیم از طریق زیر‌ساخت‌های حمل‌و نقل و ناوگان کشتیرانی نقش آفرینی کنیم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

الزام استفاده از سوخت «کم‌گوگرد» در شناورها از ‌۸ ماه آینده ‌

می متالز - معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با تأکید بر ضرورت پوشش کامل مخابراتی برای تردد ایمن شناورها، گفت: مهمترین اولویت حوزه دریایی کشور در سال ۹۸ استفاده از سوخت کم سولفور است و از ۸ ماه دیگر شناورها ملزم به استفاده از آن هستند.
 

بندرجاسک پس از چابهار در اولویت توسعه قرار گرفت/جاسک‌ بندر تجاری می‌شود‌

می متالز - معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه توسعه بندر جاسک گام بعدی در توسعه سواحل مکران است، از انجام مطالعات نحوه توسعه در این بندر خبر داد و گفت: جاسک، بندری با ظرفیت‌های بزرگ و خاص خواهد شد.
 مدیرعامل سازمان بنادر در تشریح نتایج سفر به ویتنام مطرح کرد؛

پیشنهاد برقراری خط کشتیرانی منظم بین ایران و ویتنام/ استقبال ویتنام از افزایش حجم تجارت با ایران

می متالز - مدیرعامل سازمان بنادر گفت: ویتنامی‌ها از افزایش حجم تجارت با ایران و پیشنهاد همکاری‌های دریایی و بندری استقبال کردند.
 معاون فنی گمرک کشور تشریح کرد؛

وجود ۲.۵ میلیون تُن کالای اساسی در بنادر و گمرکات

می متالز - ارونقی در گزارشی با اعلام آخرین آمار و اطلاعات از میزان کالا‌های اساسی موجود در بنادر و گمرکات کشور از اقدامات ویژه گمرک برای تسهیل واردات کالا‌های اساسی همچون شکر خبر داد.
 مدیر کل بنادر سیستان و بلوچستان خبر داد؛

ورود دومین کشتی لاینر کانتینری به چابهار

می متالز - مدیر کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان گفت: دومین کشتی لاینر کانتینری از ابتدای سال جاری از مبدا بنادر هندوستان وارد چابهار شد و عملیات تخلیه و بارگیری آن در حال انجام است.
 معاون امور دریایی سازمان بنادر خبر داد؛

ارائه تسهیلات کم‌بهره برای خرید شناور‌های مسافری در سال ۹۸

می متالز - حق شناس گفت: ارائه تسهیلات کم‌بهره برای خرید شناور‌های مسافری از دیگر اقداماتی است که در دستور کار این سازمان قرار گرفت.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما