خبر
اقتصاد   ماشین آلات و تجهیزات انرژی  

تازه‌ترین وضعیت ۱۱۰ شرکت اروپایی در ایران

به گزارش می متالز، رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت با اشاره به اعلام آمادگی ۱۱۰ شرکت اروپایی برای تعامل نفتی با ایران، گفت: برای این تعامل در انتظار روشن شدن تکلیف کانال مالی بین ایران و اروپا هستیم.

به گزارش می متالز، رضا خیامیان با بیان این‌که امور دعوت از شرکت‌های اروپایی در حال انجام است، اظهار کرد: اتاق تهران هم به دنبال این کار است. احتمالا از تعدادی از این شرکت‌ها دعوت کنیم که در نمایشگاه کیش حضور داشته باشند؛ اما هنوز مشخص نیست و به‌دنبال نهایی کردن افراد هستیم.

وی درباره پاسخ شرکت‌های اروپایی به دعوت ایران توضیح داد: شرکت‌های اروپایی برای حضور پاسخ قطعی داده‌اند اما ما امور را عقب انداخته‌ایم و هنوز دقیقا مشخص نیست برای نمایشگاه کیش از آن‌ها دعوت کنیم یا بعد از آن. هدف ما این است که راهکار مالی برای آن‌ها مشخص شود و بعد این شرکت‌ها در ایران حضور یابند زیرا تا سازوکار تعامل مالی بین شرکت‌ها مشخص نشود، حضور آن‌ها فایده‌ای ندارد. درنتیجه منتظر تعیین تکلیف کانال مالی هستیم که قرار بود ایران و اروپا تاسیس شود.

رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت پیش از این از آمادگی ۱۱۰ شرکت کوچک و متوسط اروپایی برای همکاری با شرکت‌های ایرانی خبر داده و گفته بود، یکی از اهداف این است که شرکت‌های ایرانی برای ساخت تجهیزات نفتی که در داخل ایران به تکنولوژی نیاز دارند، با شرکت‌های کوچک و متوسط متصل شوند و این اقدام باعث می‌شود شرکت‌های ایرانی در سطح بین‌المللی فعالیت کنند و از آنجا که تولید آنان با برند شرکت‌های اروپایی صورت می‌گیرد، می‌توانند به بازار این شرکت‌ها دست پیدا کرده و به منطقه صادرات داشته باشند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

دوازدهمین نشست هیات نمایندگان اتاق تهران

می متالز - دوازدهمین نشست هیات نمایندگان اتاق تهران - دوره نهم -1399/02/30 برگزار شد.
 نمایندگان اتاق تهران مطرح کردند

سپر کسب‌وکارها در مقابل کرونا

می متالز - مشکلات و چالش‌هایی که شیوع کرونا برای فعالان اقتصادی پدید آورده، همچنان مهم‌ترین ســرفصــل نشست‌های نمایندگان بخش‌خصوصی است.
 

رسیدگی به پیشنهادهای مالیاتی اتاق تهران در دولت

می متالز - معاون اول رئیس‎ جمهور در پاسخ به نامه اخیر رئیس اتاق بازرگانی تهران که در آن راهکارهایی برای ادامه حیات بنگاه‌های اقتصادی در دوره کرونا پیشنهاد شده بود، از وزیر اقتصاد خواست با توجه به اهمیت پیشنهادهای ارائه شده از سوی اتاق تهران نسبت به حل موارد درخواست شده اقدام کند.
 رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق تهران:

آینده روابط ایران و چین چگونه است؟

می متالز - فریال مستوفی، رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق تهران:
 با هدف توسعه ارتباطات تجاری و بررسی راهکارهای رفع مشکلات موجود

همایش همکاری‌های گمرکی ایران و روسیه 12 اسفند برگزار می‌شود

می متالز - همایش «همکاری­ های گمرکی ایران و روسیه؛ بررسی راهکارهای رفع مشکلات موجود» با حضور مدیران گمرک فدراسیون روسیه، آستاراخان، قفقاز شمالی و جمهوری اسلامی ایران دوشنبه 12 اسفند برگزار می‌شود.
 

جزئیات رایزنی تجاری ایران و پاکستان

می متالز - هیات اعزامی اتاق تهران که به سرپرستی مسعود خوانساری به همسایه شرقی (پاکستان) سفر کرده ‌است، قصد دارد طی دیدار و گفت‌و‌گو با صاحبان تجارت و کسب‌و‌کار کراچی و لاهور و نیز مقامات دولتی پاکستان در حوزه‌های اقتصادی، موانع و چالش‌هایی که بر سر راه تجارت دو کشور وجود دارد، شناسایی و طی مذاکره مستقیم با دست‌اندرکاران اقتصاد و تجارت این کشور، علاوه بر ارائه پیشنهادهای عملیاتی برای رفع این موانع، با دیدگاه طرف‌های خود نیز آشنا شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما