خبر
اقتصاد   ماشین آلات و تجهیزات انرژی  

تازه‌ترین وضعیت ۱۱۰ شرکت اروپایی در ایران

به گزارش می متالز، رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت با اشاره به اعلام آمادگی ۱۱۰ شرکت اروپایی برای تعامل نفتی با ایران، گفت: برای این تعامل در انتظار روشن شدن تکلیف کانال مالی بین ایران و اروپا هستیم.

به گزارش می متالز، رضا خیامیان با بیان این‌که امور دعوت از شرکت‌های اروپایی در حال انجام است، اظهار کرد: اتاق تهران هم به دنبال این کار است. احتمالا از تعدادی از این شرکت‌ها دعوت کنیم که در نمایشگاه کیش حضور داشته باشند؛ اما هنوز مشخص نیست و به‌دنبال نهایی کردن افراد هستیم.

وی درباره پاسخ شرکت‌های اروپایی به دعوت ایران توضیح داد: شرکت‌های اروپایی برای حضور پاسخ قطعی داده‌اند اما ما امور را عقب انداخته‌ایم و هنوز دقیقا مشخص نیست برای نمایشگاه کیش از آن‌ها دعوت کنیم یا بعد از آن. هدف ما این است که راهکار مالی برای آن‌ها مشخص شود و بعد این شرکت‌ها در ایران حضور یابند زیرا تا سازوکار تعامل مالی بین شرکت‌ها مشخص نشود، حضور آن‌ها فایده‌ای ندارد. درنتیجه منتظر تعیین تکلیف کانال مالی هستیم که قرار بود ایران و اروپا تاسیس شود.

رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت پیش از این از آمادگی ۱۱۰ شرکت کوچک و متوسط اروپایی برای همکاری با شرکت‌های ایرانی خبر داده و گفته بود، یکی از اهداف این است که شرکت‌های ایرانی برای ساخت تجهیزات نفتی که در داخل ایران به تکنولوژی نیاز دارند، با شرکت‌های کوچک و متوسط متصل شوند و این اقدام باعث می‌شود شرکت‌های ایرانی در سطح بین‌المللی فعالیت کنند و از آنجا که تولید آنان با برند شرکت‌های اروپایی صورت می‌گیرد، می‌توانند به بازار این شرکت‌ها دست پیدا کرده و به منطقه صادرات داشته باشند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

تشریح برنامه‌های نفت در توسعه همکاری با بخش خصوصی

می متالز - مدیر پشتیبانی ساخت و تامین کالای شرکت ملی نفت ایران، طرح‌ها و پروژه‌های در حال اجرای این شرکت با همکاری بخش خصوصی را تشریح کرد.
 یادداشت فریال مستوفی رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق تهران:

صادرات بخش معدن را نمی توان با شعار عملی کرد

می متالز - اگر قرار است طرح اصلاح ساختار بودجه باهدف انطباق با شرایط جدید اقتصاد و گذر از دوران تحریم‌ها و کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی در دستور کار قرار بگیرد و استراتژی اقتصادی کشور، دوری از اقتصاد تک‌محصولی یا همان اقتصاد نفتی باشد، باید برای رونق معادن و صنایع وابسته به آن به‌طور اصولی و منطقی برنامه‌ریزی کرد.
 معاون بررسی اقتصادی اتاق تهران:

تشریح آمار شاخص بهای تولید کنندگان بخش صنعت و معدن

می متالز - معاون بررسی اقتصادی اتاق تهران گفت: شاخص بهای تولیدکننده بخش صنعت در بهار ۱۳۹۸ رشد حدود ۸۹ درصدی را تجربه کرده و شاخص بهای تولیدکننده بخش معدن در بهار ۱۳۹۸، بیش از ۶۴ درصد رشد داشته است.
 رئیس اتاق تهران در جلسه هیات نمایندگان اعلام کرد:

به اصلاح ساختار اقتصادی کشور نیاز داریم

می متالز - مسعود خوانساری رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: حذف چهار صفر راهگشا است اما مهم این است که این تحول همزمان با اصلاح ساختار اقتصادی کشور باشد وگرنه اگر قرار باشد ما تورم های بالای ۲۰، ۳۰ درصدی در سال داشته باشیم هر دو سه سال مجدد یک صفر دوباره اضافه می شود.
 

رقم طلب قطعه‌سازان از خودروسازان

می متالز - محمدرضا نجفی‌منش، رئیس کمیسیون بهبود محیط کسب و کار و رفع موانع تولید اتاق تهران می‌گوید که در سه موج بیکاری اخیر، ۲۸۰ هزار نفر از کل ۵۵۰ هزار نفر شاغل در صنعت قطعه، تعدیل یا تعلیق شده‌اند.
 رئیس اتاق بازرگانی تهران:

در شرایط فعلی دیپلماسی اقتصادی اهمیت زیادی دارد

می متالز - رئیس اتاق بازرگانی تهران معتقد است در شرایط تحریم‌های اقتصادی بخش‌های مختلف اقتصاد ایران باید خود را برای شرایط جدید تقویت کنند و در این بین دیپلماسی اقتصادی بیشترین اهمیت را دارد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما