خبر
سرب و روی  
بررسی عملکرد یکساله نشان داد؛

کاهش ۲۳ درصدی قیمت شمش روی در سال ۲۰۱۸

می متالز - در سال ۲۰۱۷ قیمت شمش روی در بورس فلزات لندن افزایشی بود و درمجموع، رشد ۱۷ درصدی داشت اما در سال ۲۰۱۸، قیمت شمش روی در انبارهای بورس فلزات لندن کاهش ۲۳ درصدی یافته و از حداقل قیمت سال ۲۰۱۷ نیز کمتر شد.

به گزارش می متالز، میانگین موجودی شمش روی انبارهای بورس فلزات لندن در اولین ماه سال ۲۰۱۷ (ژانویه) برابر ۴۱۶ هزار و ۹۴۳ تن بود، رشد تقاضا در این سال موجب ایجاد روند کاهشی در انبارهای بورس فلزات لندن در سال ۲۰۱۷ شد؛ به‌گونه‌ای که در ماه پایانی سال ۲۰۱۷ (دسامبر)، موجودی شمش روی به ۱۹۵ هزار و ۷۲۹ تن رسید. یعنی طی یک سال میانگین موجودی شمش روی در انبارهای بورس فلزات لندن، کاهش ۵۳ درصدی داشت.

میانگین ماهانه قیمت و موجودی شمش روی در انبارهای بورس فلزات لندن از ماه ژانویه ۲۰۱۷ تا ماه دسامبر ۲۰۱۸ نشان می دهد که طی ۲ سال اخیر میانگین موجودی شمش روی در انبارهای بورس فلزات لندن در مجموع روندی کاهشی داشته است.

در ۲ ماه ابتدایی سال ۲۰۱۸ روند افزایشی موجودی شمش روی در انبارهای بورس فلزات لندن ادامه یافت و میانگین موجودی شمش روی در انبارهای بورس فلزات لندن به ۱۵۳ هزار و ۴۳۹ تن رسید. اما در ادامه این روند کاهشی ادامه نیافت. علت این امر از طرفی کاهش تقاضا و از طرف دیگر افزایش تولید شمش روی بود. روند افزایش موجودی تا ماه جولای ادامه یافت و عاملی برای تضعیف قیمت شمش روی نیز شد. در ادامه برخی از تولیدکنندگان چین تصمیم به کاهش تولید گرفتند و همین امر درکنار تضعیف دوره‌ای شاخص ارزش دلار که افزایش تقاضا را به دنبال داشت، عامل کاهش مجدد موجودی شمش روی در انبارهای بورس فلزات لندن شد، به‌گونه‌ای که میانگین موجودی شمش روی در ماه دسامبر ۲۰۱۸ به ۱۱۸ هزار و ۵۳۷ تن رسید.

روند میانگین قیمت شمش روی در بورس فلزات لندن نشان می دهد در سال ۲۰۱۷ شمش روی روند صعودی قیمت را طی کرد و قیمت آن در ۴ ماه پایانی سال ۲۰۱۷ از مرز ۳۰۰۰ دلار به‌ازای هر تن عبور کرد. درمجموع میانگین قیمت شمش روی در سال ۲۰۱۷ رشد ۱۸ درصدی داشت.

با ورود به سال ۲۰۱۸ همچنان قیمت شمش روی بیش از ۳۰۰۰ دلار به‌ازای هرتن بود، اما روندی نزولی داشت. در هفتمین ماه از سال ۲۰۱۸، قیمت شمش روی به کمتر از ۳۰۰۰ دلار به‌ازای هر تن رسید و میانگین ماهانه قیمت شمش روی تا ۲ هزار و ۴۳۳ دلار به‌ازای هر تن در ماه سپتامبر نیز کاهش پیدا کرد. اما روند نزولی قیمت در ماه‌های پایانی سال ادامه نیافت و در نهایت میانگین جهانی قیمت شمش روی به ۲ هزار و ۶۴۹ دلار به‌ازای هر تن رسید. در مجموع، طی سال ۲۰۱۸ میانگین ماهانه قیمت شمش روی کاهش ۲۳ درصدی را تجربه کرد.

کد خبر: 25603
تاریخ: 1397/10/09 - 12:08
منبع: بورس کالای ایران

شمش روی  بورس فلزات لندن 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 نگاهی به عملکرد شرکت کالسیمین در سالی که گذشت

سیاست‌گذاری نادرست دولتی، عامل تضعیف تولیدکنندگان روی کشور

می متالز - سالی که گذشت کشور با نوسانات متعدد اقتصادی روبرو شد. این تغییرات بر بسیاری از صنایع کشور اثرگذار بودند.
 بررسی بازار مس در ۸ هفته اخیرنشان داد؛

کاهش قیمت مس در پی افت نرخ رشد اقتصادی

می متالز - مذاکرات بین چین و آمریکا و احتمال حصول توافق بین این دو کشور که مدتی است موجب حمایت از رشد قیمت مس در جهان شده است، به تناوب با عوامل بازدارنده‌ای از جمله تقویت شاخص دلار، کاهش تولید، چشم‌انداز تاریک رشد اقتصاد جهانی و ... روبه‌رو می‌شود.
 

در بازار سرب طی سال 2018 چه گذشت؟ / تقاضا در بازارهای جهانی فراتر از عرضه سرب بود

می متالز - تحقیقات گروه مطالعات بین المللی سرب و روی (ILZSG) نشان می دهد در سال 2018 تقاضای سرب تصفیه شده حدود 98 هزار تن بیشتر از عرضه در بازارهای جهانی بوده است.
 تحلیلگران اعلام کردند؛

قرار گرفتن مس در کانال ۷۰۰۰ دلاری در ماه های آینده

می متالز - مس فلزی با خصوصیات منحصر به فرد که خصوصیات مشابه آن فقط در طلا و نقره پیدا می شود که قیمت آن به مراتب بالا بوده و استفاده از آن توجیه اقتصادی ندارد.
 

هوای تازه در بازار مس

می متالز - زمزمه بهبود بازار فلز سرخ از مدت‌ها قبل شنیده می‌شد؛ زمانی که پیش‌بینی کارشناسان و تحلیلگران بازار از کاهش فاصله عرضه و تقاضا در امسال میلادی حکایت داشت.
 

جای پای نوسان در بورس فلزات لندن

می متالز - فلزات اساسی در بورس لندن آخرین روز معاملاتی هفته را با روند نوسانی به پایان بردند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما