خبر
بیمه  
رییس کل بیمه مرکزی تاکید کرد؛

ایجاد شرکت ملی بیمه اتکایی برای مقابله با تحریم

می متالز - رییس کل بیمه مرکزی با اشاره به تحریم های بین المللی علیه صنعت بیمه بر ضرورت تاسیس یک شرکت بیمه اتکایی ملی تاکید کرد.

به گزارش می متالز، غلامرضا سلیمانی در بازدید از دانشکده سازمان همکاری های اقتصادی (اکو) با اعلام این مطلب افزود: با تاسیس شرکت ملی بیمه اتکایی می توانیم تهدید تحریم های ناجوانمردانه را به یک فرصت بزرگ تبدیل کنیم.

وی گفت: رتبه بندی صحیح شرکت های بیمه، کنترل و نظارت بر تعهدات بیمه ای در گرو تربیت متخصصان اکچوئر است و دانشکده های تخصصی بیمه باید به کمک صنعت بیمه بیایند. سلیمانی خاطرنشان کرد: نگاه فعلی صنعت بیمه در حوزه جذب نیروی انسانی باید تغییر کند چرا که جابجایی نیروها در درون صنعت بدون جذب جوان های متخصص نمی تواند چندان موثر باشد.

رییس شورایعالی بیمه از صنعت بیمه به عنوان صنعتی دانش محور یاد کرد و گفت: روند توسعه ای صنعت بیمه با توسعه دانشکده های تخصصی بیمه و رشد موسسات علمی امکان پذیر است و بیمه مرکزی آمادگی خود را برای همکاری های آتی اعلام می کند.

وی تصریح کرد: پیوند صنعت بیمه و دانشگاه یک پیوند ریشه دار است اما هنوز ظرفیت های بسیاری در حوزه توسعه رشته های بیمه ای به خصوص بیمه های زندگی وجود دارد. رییس کل بیمه مرکزی با تاکید بر ضرورت همراهی بیشتر نهادهای علمی و صنعت بیمه، خاطرنشان کرد: با بررسی و جمع بندی پایان نامه های کاربردی و تخصصی می توان موانع توسعه نیافتگی صنعت بیمه را احراز کرد و چالش های موجود را به حداقل رساند.

وی وجود ۳۲ شرکت بیمه با مجموعه ای بالغ بر یکصد و چهل هزار نیروی فعال بیمه ای را یک مجموعه بزرگ دانست و گفت: اگر نهادهای علمی، پژوهشی و آموزشی با صنعت بیمه ارتباط تنگاتنگی داشته باشند تحول جدی در صنعت بیمه دور از دسترس نخواهد بود.

سلیمانی افزود: ما باید بازار گسترده ای را برای صنعت بیمه ایجاد کنیم چرا که درخشندگی صنعت بیمه در گرو توسعه بیمه های غیراجباری است و ما انتظار داریم پیشنهادهای مناسبی در خصوص بسته های بیمه ای و محصولات جدید از سوی دانشگاه دریافت کنیم.

وی ظرفیت بالقوه بازار آینده صنعت بیمه را چندین برابر میزان فعلی ارزیابی کرد و افزود: ضریب نفوذ بیمه در کشور ما چندان رضایت بخش نیست و دانشگاه ها و موسسات تخصصی بیمه باید در کنار صنعت بیمه و رسانه های گروهی، قابلیت های این صنعت را به آحاد جامعه معرفی کنند.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد با گسترش همکاری های این موسسه و صنعت بیمه، تحولی جدی در افزایش ضریب نفوذ بیمه و فرهنگسازی در این خصوص شکل بگیرد. گفتنی است، در پایان این بازدید نشست ویژه ای با حضور رییس موسسه آموزش عالی بیمه بیمه اکو و اساتید این مجموعه نیز نقطه نظرات خود را در حضور رییس کل بیمه مرکزی مطرح کرده و به بحث و گفتگو پرداختند.

کد خبر: 25627
تاریخ: 1397/10/09 - 13:07
منبع: ایبنا

شرکت ملی بیمه  تحریم  غلامرضا سلیمانی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

تدابیر جدید برای تأمین سوخت هواپیما/ در کدام کشورها سوخت‌گیری می‌کنیم؟

می متالز - دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با بیان اینکه از اواسط سال قبل مشکل تأمین سوخت در پروازهای خارجی داریم، گفت: اصلاً اجازه ندادیم هیچ‌ پرواز خارجی‌مان، به خاطر نبود سوخت لغو و یا قطع شود، ضمناً تدابیری اتخاذ شد که مشکل تأمین سوخت در کشورهای دیگر کاهش یابد.
 وزیر نفت کویت:

تصمیم اوپک پس از بازبینی قیمت‌های نفت گرفته خواهد شد

می متالز - وزیر نفت کویت اعلام کرد تصمیم واشنگتن برای عدم تمدید معافیت‌ها برای واردات نفت ایران، موضوع اصلی دیدار اعضای اوپک در جده خواهد بود و هر گونه تصمیم درباره تولید تنها پس از بازبینی قیمت‌ها گرفته می‌شود.
 

تصمیم کاخ سفید درباره لغو معافیت‌های خرید نفت تاثیر معکوس خواهد داشت

می متالز - به نوشته نشریه تایم، کارشناسان معتقدند واکنش منفی از سوی کشورهای خریدار نفت ایران که امکان توقف خرید نفت از این کشور را ندارند، می‌تواند تاثیری معکوس و برخلاف اهداف آمریکا از اجرای سیاست عدم ارائه معافیت‌های تحریمی برای کاخ سفید به بار بیاورد.
 

واکنش بازارهای ارزی جهان به تحریم نفتی ایران

می متالز - معاملات ارزی امروز جهان کاملا تحت تاثیر تصمیم دیروز واشنگتن برای تحریم نفتی ایران بود.
 مدیر‌عامل فولاد هرمزگان خواستار شد

دولت مسیر صادرات را هموارتر کند

می متالز - نام‌گذاری سال ۹۸ با عنوان رونق تولید به‌طور حتم مسوولیت تولید‌کنندگان را سنگین تر خواهد کرد، اما در شرایط کنونی که کشور تحت فشار و محدودیت‌های بین‌المللی است برای تحقق این هدف علاوه بر برنامه ریزی دقیق ازسوی واحدهای تولیدی، حمایت جدی دولت به ویژه وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز لازم است.
 

۳۰ میلیون واحد مسکونی تا سقف ۳۰ میلیون تومان بیمه حوادث طبیعی می شوند

می متالز - رئیس کل بیمه مرکزی گفت: قصد داریم ۳۰ میلیون واحد مسکونی را تا سقف ۳۰ میلیون تومان بیمه حوادث طبیعی کنیم، هزینه این بیمه نامه‌ها ۱۲۰ هزار تومان خواهد بود که دولت ۵۰ درصد از آن را پرداخت خواهد کرد و بقیه اقساطی است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما