خبر
بیمه  

برنامه « ومعلم » برای افزایش پرتفوی

می متالز - بر مبنای برنامه‌های در نظرگرفته شده پرتفوی بیمه معلم از حدود ٣٠٠ میلیارد تومان به بیش از ١٧٠٠ میلیارد تومان می‌رسد.

به گزارش می متالز، غلامرضا کرد زنگنه؛ رئیس‌ هیات‌مدیره بیمه معلم با بیان اینکه این شرکت بیمه‌ای پس از سال‌ها زیان انباشته در حدود پنج سال اخیر به سوددهی و بازدهی مطلوب رسیده، اظهار کرد: پرتفوی شرکت از حدود ٣٠٠ میلیارد تومان قطعا به بیش از ١٧٠٠ میلیارد تومان خواهد رسید که افزایش بیش از ٥‌برابر را نسبت به پنج سال گذشته تجربه خواهد کرد.

وی در تشریح روند افزایش پرتفوی بیمه معلم با تاکید بر منافع سهامداران با جذب پرتفوی با کیفیت گفت: استراتژی افزایش پرتفوی بیمه معلم با تمرکز بر ارزیابی و مدیریت ریسک خواهد بود و هر ریسکی را نخواهد پذیرفت، ضمن اینکه همه پرتفوی‌های پیشنهادی در کمیته ریسک شرکت تحلیل و بررسی خواهد شد.

کردزنگنه درج نام بیمه معلم در بورس را حرکتی در مسیر شفافیت و نقطه عطف عملکرد این شرکت بیمه‌ای دانست و عنوان کرد: با توجه به حرکت بیمه معلم در مسیر بازدهی مناسب به دلیل ضرورت ایجاد شفافیت بیشتر و از آنجا که دارایی‌های بیمه معلم از ارزش دفتری آن بسیار بیشتر است و ضرورت دارد این عملکرد خود را بیشتر نمایان کند، درج نام بیمه معلم در بورس رقم خورد. کردزنگنه پیش‌بینی کرد: با توجه به بیزنس‌پلنی (business Plan) که برای حضور بیمه معلم در بورس پیاده‌سازی شده و تغییرات ساختاری که در این راستا ایجاد خواهد شد با طی مرحله کشف قیمت و حضور رسمی بیمه معلم در بورس پیش‌بینی می‌شود این شرکت مورد اقبال سهامداران واقع شده و به یکی از سودآورترین شرکت‌های بورسی تبدیل شود.

وی با اشاره به اقدام‌های بیمه معلم در بدو ورود این شرکت به بورس گفت: در گام اول اصلاح مقررات شرکت را در دستور کار قرار دادیم که در این راستا آیین نامه‌ها و دستور‌العمل‌های شرکت در حال بازنگری هستند، ضمن اینکه تلاش کردیم تا بوروکراسی‌های زائد از شرکت حذف شود تا بیمه معلم چابکی لازم را برای حرکت در مسیر بازار سرمایه دارا باشد.

کردزنگنه در ادامه به اصلاح ساختار در بیمه معلم اشاره کرد و گفت: اگر چه در بیمه معلم یک‌بار اصلاح ساختار صورت‌گرفته اما از آنجا که یک شرکت و نهاد مانند یک موجود زنده است، این موجود برای تنفس در اکوسیستم نیازمند بازنگری و تغییر است. بر همین اساس طراحی ساختار جدید بیمه معلم متناسب با برنامه‌های استراتژیک و عملیاتی و اهداف پیش رو در دستور کار قرار گرفته است. وی از استقرار حاکمیت شرکتی در بیمه معلم خبر داد و گفت: از آنجا که در فرآیند حاکمیت شرکتی سه اصل شفافیت، پاسخگویی و حفظ حقوق کلیه ذی‌نفعان مورد توجه است در ساختار جدید بیمه معلم بر پیاده‌سازی corporate governance تاکید شده است.

رئیس هیات‌مدیره بیمه معلم طراحی core insurance و سیستم یکپارچه بیمه‌گری را از دیگر برنامه‌های بیمه معلم معرفی کرد و گفت: از انتقادات موجود بر صنعت بیمه ضعف ساختار‌ آی‌تی و فقدان سیستم یکپارچه بیمه‌گری است. در این راستا بیمه معلم برای گذار از بیمه‌گری سنتی به نوین، طراحی سامانه یکپارچه بیمه‌گری را در دستور کار قرار داده است. رئیس هیات‌مدیره بیمه معلم در پایان از تدوین سیستم کنترل داخلی شرکت بیمه معلم خبر داد که حتی از سوی سایر شرکت‌های بیمه نیز با استقبال مواجه شد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

سهامداران عمده به بیمه معلم ضربه نمی‌زنند

می متالز - رییس هیات مدیره بیمه معلم در خصوص فساد بانک سرمایه و ضربه ای که به بیمه می زند گفت: سهامداران ما صندوق ذخیره فرهنگیان هستند که به بیمه ضربه‌ای نمی‌زنند. موضوع فساد بیشتر مربوط به بانک سرمایه است که شما در جریان دادگاهش هستید.
 

"ومعلم" با ۲۷۰ تومان کشف قیمت شد/ آمار خریداران و کاهش سهمیه

می متالز - با شروع فرایند عرضه اولیه ۵ درصد بیمه معلم، هر سهم آن ۲۷۰ تومان کشف قیمت شد تا نوزدهمین شرکت جدید سال هم وارد بازار شود.
 

کشف قیمت ۲۷۰۰ ریالی سهام بیمه معلم

می متالز - عرضه اولیه ۵ درصد از سهام شرکت بیمه معلم امروز در بازار دوم فرابورس به عنوان سیزدهمین عرضه اولیه امسال صورت گرفت و هر سهم این شرکت ۲۷۰۰ ریال کشف قیمت شد.
 

فرابورس در انتظار چهار عرضه اولیه

می متالز - طبق برنامه‌های اعلام شده در هفته جاری بخشی از سهام شرکت‌های «بیمه معلم، نیروگاه زاگرس کوثر و مجتمع تولید گوشت مرغ ماهان» برای نخستین بار به عموم خریداران عرضه اولیه می‌شود.
 

وضعیت پرتفوی « ومعلم »

می متالز - به منظور افزایش سطح توانگری بیمه معلم علاوه بر برنامه‌ افزایش سرمایه، رعایت دستورالعمل‌های فنی و مالی بیمه مرکزی به منظور جذب پرتفوی مناسب با ریسک مطلوب، در دستور کار این مجموعه قرار گرفت.
 

اولویت دستورکارهای « ومعلم »

می متالز - بیمه معلم در حالی جدیدترین اقدام‌ها را در دستور کار دارد که اصلاح ساختار در مجموعه در اولویت قرار دارد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما