خبر
صنعت   دانشگاه ها  
معاون فناوری وزیر صمت خبر داد:

ثبت ۱۰۰ هزار نیاز بنگاه‌های صنعتی و معدنی در سامانه "تاپ"

می متالز - معاون فناوری وزیر صنعت، معدن و تجارت از راه‌اندازی سامانه "تاپ" تا ۲۲ بهمن خبر داد و گفت: در این سامانه ۱۰۰ هزار نیاز بنگاه‌های صنعتی و معدنی قرار می‌گیرد.

به گزارش می متالز،برات قبادیان در دومین نشست مدیران ارتباط با صنعت دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها با اشاره به چالش‌های ارتباط صنعت و دانشگاه، افزود: بر اساس آمارهای موجود از 400 طرح مشترک صنعت و دانشگاه تنها 25 طرح به نتیجه رسیده است.

وی با بیان اینکه در حوزه تحقیقات مشترک موفق عمل نشده است، ادامه داد: باید بپذیریم در کشور فرهنگ کار تیمی نداریم.

قبادیان با اشاره به اهمیت هدفدار کردن پایان‌نامه‌ها یادآور شد: ما معتقدیم هدایت پایان‌نامه‌ها در شرایط تحریمی که ارتباط ایران با دنیا قطع شده است، بسیار با اهمیت است.

معاون فناوری وزیر صنعت، معدن و تجارت از اجرای طرح "ملی توانمندسازی تولید و توسعه و اشتغال پایدار " (تاپ)  خبر داد و گفت: محور این طرح هدفدار کردن رساله‌ها و پایان‌نامه‌ها است.

وی خاطرنشان کرد: تا 22 بهمن سامانه "تاپ" راه‌اندازی خواهد شد و در نظر داریم در آن  100 هزار نیاز دستگاه‌ها را بارگذاری کنیم تا از این طریق نیازهای صنعتی در داخل تامین شود.

کد خبر: 25968
تاریخ: 1397/10/15 - 23:25
منبع: عصر معدن

برات قبادیان  سامانه تاپ  صنعت  دانشگاه 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

الزامات پژوهشی حمل‌‌و‌نقل/ ضرورت توجه به مقاوم‌سازی راه و کاهش آسیب‌‌ جانی و مالی‌

می متالز - حمل و نقل نقش مهمی در توسعه اقتصادی کشور دارد. باید محورهای پژوهشی در این حوزه بابت به‌روز‌سازی دانش‌ها‌ و انجام فعالیت‌‌های نوین در آن به طور ممتد دنبال شود.
 

تفکیک وزارت صنعت هزینه‌های سنگینی را به دولت تحمیل می‌کند

می متالز - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه اکنون ضرورتی برای تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت وجود ندارد گفت: اکنون ضرورت دولت و مجلس باید تامین معیشت مردم، رونق تولید و همچنین بازسازی مناطق سیل‌زده باشد.
 

بن‌بست غربگرایی در صنعت نفت ایران/ تغییر رویه‌ها می‌تواند از تغییر مدیران آغاز شود

می متالز - یک کارشناس صنعت نفت با اشاره به بن‌بست غرب‌گرایی در صنعت نفت ایران گفت: باید سیاست‌های حاکم بر توسعه صنعت نفت تغییر داد که این سیاست می تواند با تغییر مدیران آغاز شود.
 واکاوی دلایل رشد منفی ۷.۹ درصدی بخش صنعت

رشد اقتصادی باید پایدار باشد

می متالز - عضو کنفدراسیون صنعت ایران با تاکید بر اهمیت پایدار بودن رشد اقتصادی، عدم حضور گسترده کالاهای ایرانی در بازارهای جهانی و محدودیت جذب سرمایه‌گذاران خارجی را از جمله دلایل رشد اقتصادی منفی در بخش صنعت عنوان کرد.
 

سودآوری هیوندای موتورز مرهونِ کدام بازار است؟

می متالز - شرکت خودروسازی هیوندای موتورز با انتشار گزارش جدیدی از سه ماهه نخست سال جاری میلادی اعلام کرده که سود خالص آن در این بازه زمانی با یک رشد و افزایش ۲۴ درصدی مواجه شده است.
 مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی تهران :

برای تولید بن بستی وجود ندارد / دولت، بخش خصوصی را کمک بداند نه رقیب

می متالز - مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی تهران گفت: در راستای اصل ۴۴ قانون اساسی و محورهایی که مقام معظم رهبری تبیین کردند، بخش خصوصی باید با محوریت تولید، اقتصاد کشور را هدایت کند و نقدینگی را به سمت تولید با مزیت اقتصادی و اشتغال زا سوق دهد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما