خبر
آلومینیوم  
عضو مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس:

نگذاریم وضعیت آلومینیوم المهدی به بحران برسد

می متالز - ‌عضو مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی نسبت به وضعیت نامشخص مجتمع آلومینیوم المهدی هرمزال واکنش نشان داد.

به گزارش می متالز، ‌احمد مرادی با بیان اینکه این مجتمع عظیم صنعتی طی هفته‌های اخیر در بلاتکلیفی به سر می‌برد و سازمان خصوصی‌سازی باید هرچه زودتر نسبت به این موضوع اقدام کند، افزود: اگر هر چه زودتر به وضعیت مجتمع آلومینیوم المهدی هرمزال رسیدگی نشود و در تأمین مواد اولیه آن فکر مناسبی نشود، شاهد اتفاقات ناخوشایندی خواهیم بود.

وی با بیان اینکه اکنون از سوی سازمان خصوصی دو نفر در مجتمع حضور دارند که تنها در حد ناظر بوده و قدرت تصمیم‌گیری ندارند، عنوان کرد: پیشنهاد می‌کنم هرچه زودتر استاندار هرمزگان جلسه‌ای با اعضای مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس کنونی و ادوار، وزیر امور اقتصادی و دارایی و وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار کرده و این موضوع تعیین تکلیف شود.

مرادی با اشاره به اینکه هرچقدر به این موضوع بی‌توجهی شود وارد بحران جدی خواهیم شد و زمانی که بحران به سرمان آمد دیگر جمع‌کردنش سخت است، ادامه داد: شورای تأمین استان هرمزگان باید نسبت به وضعیت کنونی مجتمع آلومینیوم المهدی هرمزال حساس شود و با اتخاذ تصمیماتی از بیکاری کارگران جلوگیری کند و نگذارد در شرایط سخت اقتصادی امروز شاهد بحرانی جدی در پایان سال برای کارگران این مجتمع باشیم.

عضو مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس با بیان اینکه مالک قبلی مجتمع آلومینیوم المهدی هرمزال در تلاش برای بازگشت و مالکیت مجدد این مجتمع است، اظهار کرد: نباید وزارت امور اقتصادی و دارایی تن به برخی فشارها در این خصوص دهد وگرنه بازهم شاهد اتفاقاتی نظیر واگذاری‌های ناموفق قبلی و بیکاری هزاران کارگر خواهیم شد.

وی ادامه داد: هرچه در توان داشتم برای ساماندهی وضعیت آلومینیوم المهدی هرمزال و برگشت سرمایه بیت‌المال انجام دادم اما برای خارج شدن از وضعیت کنونی نیازمند کمک تمامی مسئولان استان هرمزگان و کشور هستیم.

مرادی خطاب به مسئولان اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان هرمزگان،خواستار فعال‌سازی سندیکای کارگری در این مجتمع صنعتی جهت انتقال خواسته‌های کارگران و تصمیمات مسئولان شد.

وی در پایان با اشاره به اینکه نزدیک به 3 هزار نفر به‌صورت مستقیم و 15 هزار نفر به‌صورت غیرمستقیم زندگی‌شان به چرخیدن چرخ مجتمع آلومینیوم المهدی هرمزال وابسته است، تصریح کرد: در شرایط کنونی هیچ موضوعی مهم‌تر از تعیین تکلیف آلومینیوم المهدی هرمزال برای مسئولان استان هرمزگان وجود ندارد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 معامله 12 هزار تنی آلومینیوم در دی ماه

صنعت آلومینیوم منتظر افتتاح طرح‌های جدید

می متالز - عرضه منظم آلومینیوم در بورس کالا ادامه دارد و با توجه به اینکه یکی از تولیدکنندگان اصلی این فلز یعنی شرکت آلومینیوم المهدی ـ هرمز جنوب با بحران مواجه شد، همچنان بار اصلی توزیع و عرضه آلومینیوم در بورس کالا برعهده شرکت آلومینیوم ایران است. در دی ماه سال جاری 12 هزار و 400 تن بیلت و شمش در بورس کالا عرضه شد که همه آن‌ها به فروش رفتند.
 تزریق ویتامین مپنا در رگ‌های این آلومینیوم‌ساز؛

بست‌نشینی حاشیه‌سازان در کنار آلومینیوم المهدی/ اهلیتی که آینده را می‌سازد

می متالز - سرو سامان دادن دوباره به یک کارخانه بزرگ تولیدی که پتانسیل بالایی برای بازگشت به جایگاه اصلی خود و رشد و توسعه بیشتر دارد، به مذاق برخی که از تضعیف آن منتفع می‌شوند خوش نیامده و تلاش دارند تا با ایجاد شایعه و حاشیه، منافع خود را دنبال کنند.
 توکلی با اشاره به رفتار دولت ها درباره بنگاه های اقتصادی؛

از تظاهر به زیان ده بودن بنگاه ها تا فروش برای جبران کسری بودجه

می متالز - رئیس سازمان مردم نهاد دیده بان شفافیت و عدالت با بیان اینکه علیه رئیس سازمان خصوصی سازی اعلام جرم شده است،گفت: پوری حسینی صلاحیتی برای ماندن در سمت ریاست سازمان خصوصی سازی را ندارد و باید در برابر خیانت هایی که به منابع ملی شده پاسخگو باشد.
 

جزئیات مجمع روز یکشنبه آلومینیم المهدی و پایان حاشیه‌ها

می متالز - مجمع فوق‌العاده سهامداران مجتمع آلومینیم المهدی صبح روز یکشنبه 12 اسفند با حضور ۹۵ درصد سهامداران برگزار و کرسی‌های جدید هیات مدیره آن مشخص شد.
 مدیرکل تعزیرات حکومتی استان هرمزگان عنوان کرد؛

پرونده مجتمع آلومینیوم المهدی؛ بزرگترین پرونده تعزیرات حکومتی هرمزگان به لحاظ ریالی

می متالز - مدیرکل تعزیرات حکومتی استان هرمزگان با بیان اینکه تعداد چهارهزار راس دام قاچاق به ارزش یک‌میلیارد و 386 میلیون تومان توقیف شد و 164 پرونده در این رابطه تشکیل شده است، گفت: متاسفانه نکته‌ای که شاهد آن هستیم قاچاق دام مولد و پرواری از کشور است و سازمان جهاد کشاورزی که مکلف به پلاک‌دار کردم دام است برای جلوگیری از روند قاچاق دام مولد کشور باید نسبت به هویت‌دار کردن دام‌ها اقدام کنند.
 

مشکل آلومینیوم المهدی با مذاکره قابل حل است

می متالز - رئیس هیات مدیره سندیکای صنایع آلومینیوم با اشاره به اینکه هنوز تضامین مپنا به‌عنوان مالک جدید آلومینیوم المهدی از منظر شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، مورد قبول قرار نگرفته است، گفت: «پذیرش عرضه آلومینیوم المهدی در بورس کالا چندان دشوار نخواهد بود؛ تنها باید با مذاکره این مساله را حل و فصل کرد.»
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما