خبر
مس  

معامله‌گران از فلز سرخ دور می‌شوند

می متالز - بهای فلز مس در هفته قبل در بازارهای جهانی با نوساناتی همراه بود، اما به طور کلی در هفته گذشته روندی نزولی داشت. به نحوی که قیمت این فلز بنیادین از قیمت ۵۹۶۴.۰۰ دلار به ازای هر تن در تاریخ ۳۱ ماه دسامبر سال ۲۰۱۸ میلادی، به قیمت ۵۸۳۸.۰۰ دلار به ازای هر تن در تاریخ ۴ ماه ژانویه سال ۲۰۱۹ میلادی، رسید.

به گزارش می متالز، عوامل زیادی در هفته قبل بر قیمت فلز مس در بازارهای جهانی اثر داشتند که مهم ترین آن به شرح زیر است.
در ابتدای هفته معاملاتی گذشته براساس گزارش سایت Kitco، انتشار آخرین گزارش از اداره کار آمریکا مبنی بر اینکه نرخ بیکاری این کشور به 3.9 درصد رسید موجب شد تا ارزش نرخ برابری دلار آمریکا در مقابل سبدی از ارزهای مهم جهان مانند یورو در بازارهای جهانی رشد داشته باشد.

همچنین میزان درآمد نیز در ماه دسامبر در آمریکا با رشد مواجه شد. همین مسئله نیز موجب شد رویکرد معامله گران و سفته بازان بین المللی به دلار آمریکا و رویگردانی آنها از خرید فلزات بنیادین مانند مس در بازارهای جهانی شد. در نتیجه این موضوع قیمت فلز مس در هفته قبل در بازارهای جهانی با کاهش همراه گشت. در همین حال به گزارش خبرگزاری رویترز، بعد از اینکه شرکت Apple اعلام کرد فروش این شرکت به طور محسوسی در کشور چین به دلیل شرایط نامطلوب اقتصادی آنجا، کاهش خواهد داشت، این عامل موجب شد تا قیمت مس در بازارهای جهانی در هفته قبل روندی کاهشی داشته باشد. لازم به توضیح است که چین بزرگترین مصرف کننده مس در جهان است.

 

ب- تحلیل تکنیکال:

با توجه به شواهد و اسیلاتورهای موجود در تحلیل تکنیکال، فلز مس روند بلند مدت صعودی دارد و لازم به ذکر است این فلز بنیادین، نوساناتی را نیز در این بین تجربه خواهد کرد. در هفته گذشته در بازارهای جهانی، فلز بنیادین مس روندی کاهشی داشت و در هفته بعد با احتمال زیادی دارای روندی نزولی خواهد بود.
در این صورت فلز اگر مس روندی نزولی داشته باشد، در این صورت با عبور از نزدیکترین ساپورت مهم خود یعنی 5700 دلار به ازای هر تن، احتمال اینکه قیمت مس، تا سطح قیمتی حمایتی  5500 دلار به ازای هر متریک تن نزول یابد، وجود دارد. در غیر این صورت چنانچه مس بخواهد روندی افزایشی داشته باشد و در صورت عبور کردن از نزدیکترین مقاومت مهم خود که 5900 دلار به ازاء هر متریک تن است، این احتمال وجود دارد که مقاومت قیمتی و تاریخی 6000 دلار به ازاء هر متریک تن نیز افزایش خواهد یابد.

کد خبر: 26150
تاریخ: 1397/10/17 - 20:24
منبع: عصر معدن

مس  آمریکا 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

گاز دولتی، خدمات خصوصی، هدف ملی

می متالز - شرکت ملی گاز ایران به عنوان یکی از شرکت‌های خدمات‌رسان زیرمجموعه وزارت نفت که هم در بخش صنعتی ( فراورش گاز، انتقال و ... ) فعال است و هم به‌طور مستقیم با مردم در ارتباط است، موفق شده بیش از 90 درصد کالاها و تجهیزات مورد نیاز خود را با تکیه بر توان سازندگان داخلی کشور تامین کند.
 

اعتراض ترکیه به پایان معافیت از تحریم‌های ضدایرانی

می متالز - وزیر امور خارجه ترکیه اقدام آمریکا برای پایان دادن به معافیت مشتریان نفت ایران از تحریم‌های آمریکایی را محکوم کرد.
 

آمریکا بورس‌های آسیایی را منفی کرد

می متالز - معاملات امروز بورس آسیایی تحت تاثیر اخبار بازار نفت و فصل انتشار صورت سود و زیان شرکت های آمریکایی با کاهش شاخص‌ها همراه شد.
 

ناکافی بودن توان دولت در پرداخت تسهیلات خرید مسکن

می متالز - معاون مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه سقف کنونی تسهیلات خرید مسکن ۳۰ درصد قیمت مسکن را پوشش می دهد گفت:توان دولت در پرداخت تسهیلات خرید به متقاضیان مسکن کافی نیست.
 

ممانعت از سکونت متقاضیان مسکن مهر پرند علی رغم تحویل واحدها

می متالز - معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه سکونت متقاضیان مسکن مهر علی‌رغم تحویل واحدها در برخی فازهای شهر جدید پرند انجام نمی‌شود، گفت: عدم سکونت به دلیل این است که این واحدها در اختیار متقاضیان واقعی و اصلی قرار نگرفته است.
 

امکان به صفر رساندن صادرات نفت ایران بعید است

می متالز - رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران با اشاره به لغو معافیت‌های خرید نفت ایران از سوی آمریکا گفت: امکان توقف کامل و به صفر رساندن صادرات نفت ایران بسیار بعید است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما