خبر
مس  

مسیر حرکت بازار جهانی مس؛ کمبود عرضه در کوتاه مدت و مازاد عرضه در بلند مدت

می متالز - مصرف جهانی مس تصفیه شده در سال های آتی افزایش می یابد در همین حال بازار در کوتاه مدت با کاهش عرضه و در بلند مدت با افزایش عرضه مواجه خواهد شد.

به گزارش می متالز به نقل از وب سایت ماینینگ، تقاضای مس در صنعت انرژی، افزایش تولید خودروهای الکتریکی و چشم انداز مثبت رشد اقتصاد جهانی از جمله دلایل رشد مصرف مس در سال ها آینده است.

در چشم انداز عرضه و تقاضای مس که توسط موسسهsolutions Fitch منتشر شد؛ پیش بینی می شود که تقاضای جهانی مس از 23 میلیون و600 هزار تن در سال 2018 به 29 میلیون و 800 هزار تن در سال 2027 افزایش باید که حاکی از رشد سالانه 2.6 درصدی است.

بازار جهانی مس طی سال آینده با کمبود عرضه مداوم مواجه خواهد شد زیرا مصرف جهانی این محصول به دلیل مصرف مس در بخش انرژی و زیرساخت ها ی چین و تولید رو به رشد خودروهای الکتریکی از عرضه پیشی می گیرد.

براساس پیش بینی این موسسه تقاضای مس تصفیه شده جهانی از تولید سبقت گرفته و طی سال های آینده بازار با کمبود عرضه مواجه خواهد کرد.کسری عرضه 247 کیلو تنی در سال 2018 پیش بینی شده و انتظار می رود تا سال 2021 کسری عرضه این محصول ادامه یابد.

با فراتر رفتن تقاضای این فلز سرخ از عرضه، شرکت های معدنی در سراسر جهان به انجام دنبال پروژه های معدنی از سال 2020 هستند. در چشم انداز بلند مدت انتظار می رود با سرمایه گذاری تولیدکنندگان مس در پروژه های جدید، با افزایش تولید مس ،کسری عرضه مس جهانی کاهش یابد و پس از آن نیز بازار با مازاد عرضه مواجه شود.

تولید مس در چین روند یکنواخت خواهد داشت و با میانگین رشد 3.1 درصداز 8میلیون و 800هزار تن در سال 2018 به 11میلیون و 400هزار تن در سال 2027 افزایش خواهد یافت.

همچنین تولید این فلز سرخ طی سال های آینده در شیلی و هند شاهد روند رو به رشد خواهد بود.

کد خبر: 26155
تاریخ: 1397/10/18 - 12:03
منبع: ایمیدرو

مس  موسسهsolutions Fitch  چین 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

تلفن همراه مسافری یک ماه دیگر مهلت گرفت

می متالز - رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم صوتی و تصویری و گوشی تلفن همراه با بیان اینکه نیاز بازار از طریق کالای مسافری تأمین می‌شود، گفت: تا پایان اردیبهشت ماه سامانه رجیستری برای واردات و ثبت تلفن همراه مسافری باز است.
 یک کارشناس مطرح کرد

چهار عامل سردرگمی بازار مسکن

می متالز - یک کارشناس اقتصاد مسکن گفت: بر اساس رفتار گذشته، دوره افزایش قیمت بازار مسکن به اتمام رسیده؛ اما چهار عامل ناشی از شرایط عمومی اقتصاد باعث سردرگمی فروشندگان شده است.
 رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی:

پرداخت کمک هزینه استقرار به سیل زدگان تا امکان اسکان دائم

می متالز - رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از اختصاص مساعده ۱۲ و ۶ میلیون تومانی اسکان موقت سیل‌زدگان لرستان خبر داد و گفت: این مبلغ به همه کسانی که نیازمند به مسکن هستند، پرداخت می‌شود.
 مدیرعامل بانک مسکن :

بسته جدید تأمین مالی بخش مسکن هفته آینده رونمایی می‌شود/ ساخت 900هزار واحد مسکونی تا دو سال دیگر

می متالز - مدیرعامل بانک مسکن با بیان اینکه بسته جدید رونقِ بخش مسکن هفته آینده رونمایی می‌شود، تدوین روش‌های متنوع تامین مالی را یکی از مهمترین شاخص‌های این بسته عنوان کرد.
 رحیمی انارکی عنوان کرد؛

بسته جدید رونق مسکن هفته آینده رونمایی می‌‍شود

می متالز - مدیرعامل بانک مسکن گفت: بسته جدید رونقِ بخش مسکن هفته آینده رونمایی می شود و تدوین روش‌های متنوع تامین مالی یکی از مهمترین شاخص‌های این بسته است.
 مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن خبر داد:

اختصاص زمین مورد نیاز احداث مسکن سیل‌زدگان در ۳ شهر لرستان

می متالز - مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن از اختصاص و تفکیک اراضی مورد نیاز احداث مسکن جدید سیل‌زدگان در ۳ شهر خرم‌آباد، پلدختر و معمولان خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما