خبر
اقتصاد  
بر اساس اعلام رویترز؛

دلار عقب‌نشینی کرد

می متالز - با افزایش انتظارات نسبت به توقف روند افزایش نرخ بهره در آمریکا، دلار تضعیف شد.

به گزارش می متالز به نقل از رویترز، حتی با وجود انتشار آمار خوب از اشتغال زایی ماه دسامبر آمریکا، تحلیل‌گران معتقدند که نرخ رشد اقتصادی بزرگ‌ترین اقتصاد جهان در حال کند شدن است.

اظهارات اخیر جروم پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا نیز به این انتظار دامن زده است که فدرال رزرو چشم انداز خود را محتاطانه تر کرده است. شاون اوزبورن، استراتژیست ارزی در بانک اسکوشیا گفت: اظهارات پاول مبنی بر اینکه سیاست گذاران انعطاف پذیر و آماده شنیدن صدای بازارهای مالی هستند، این انتظار را تقویت کرده است که سیاست انقباضی بانک مرکزی آمریکا محدود و یا به کلی متوقف خواهد شد.

در مبادلات امروز، شاخص دلار که متوسط برابری این ارز در مقابل سبدی از ارزهای دیگر جهانی را اندازه می‌گیرد با ۰.۴ درصد کاهش به ۹۵.۷۳۶ واحد رسید. یورو با ۰.۶ درصد افزایش در برابر دلار در مقایسه با سایر ارزها عملکرد بهتری داشت و هر یورو به ۱.۱۴۶۲ دلار رسید.

در برابر سایر ارزهای مهم جهانی، هر پوند به ۱.۲۷۶۳ دلار و هر فرانک سوییس به ۱.۰۱۹۵ دلار رسید. هم چنین هر دلار آمریکا به ازای ۶۹.۷۸ روپیه هند، ۱.۴۰۱۶ دلار استرالیا، ۱.۳۳۰۸ دلار کانادا، ۱۰۸.۴۳۸۴ ین ژاپن و ۶.۸۵۱۰ یوان چین مبادله شد.

کد خبر: 26161
تاریخ: 1397/10/18 - 12:14
منبع: بورس کالای ایران

دلار  آمریکا  اقتصاد جهان 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

آمریکا بورس‌های آسیایی را منفی کرد

می متالز - معاملات امروز بورس آسیایی تحت تاثیر اخبار بازار نفت و فصل انتشار صورت سود و زیان شرکت های آمریکایی با کاهش شاخص‌ها همراه شد.
 به دنبال تصمیم ایالات متحده رخ داد:

پیش‌بینی ۷۵ دلاری بانک گلمن ساچ از قیمت نفت

می متالز - بانک آمریکایی گلمن ساچ پیش‌بینی کرد قیمت نفت برنت به دنبال پایان معافیت واردات نفت ایران به ۷۵ دلار در هر بشکه افزایش پیدا کند.
 

قیمت سبد نفتی اوپک از ۷۲ دلار فراتر رفت

می متالز - قیمت سبد نفتی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) دیروز (دوشنبه، دوم اردیبهشت‌ماه) نسبت به روز پنجشنبه یک دلار و ۶۱ سنت برای هر بشکه افزایش یافت.
 وزیر نفت کویت:

تصمیم اوپک پس از بازبینی قیمت‌های نفت گرفته خواهد شد

می متالز - وزیر نفت کویت اعلام کرد تصمیم واشنگتن برای عدم تمدید معافیت‌ها برای واردات نفت ایران، موضوع اصلی دیدار اعضای اوپک در جده خواهد بود و هر گونه تصمیم درباره تولید تنها پس از بازبینی قیمت‌ها گرفته می‌شود.
 

تصمیم کاخ سفید درباره لغو معافیت‌های خرید نفت تاثیر معکوس خواهد داشت

می متالز - به نوشته نشریه تایم، کارشناسان معتقدند واکنش منفی از سوی کشورهای خریدار نفت ایران که امکان توقف خرید نفت از این کشور را ندارند، می‌تواند تاثیری معکوس و برخلاف اهداف آمریکا از اجرای سیاست عدم ارائه معافیت‌های تحریمی برای کاخ سفید به بار بیاورد.
 

واکنش بازارهای ارزی جهان به تحریم نفتی ایران

می متالز - معاملات ارزی امروز جهان کاملا تحت تاثیر تصمیم دیروز واشنگتن برای تحریم نفتی ایران بود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما