خبر
آهن و فولاد   زغال سنگ  
مدیر عامل ذوب آهن اصفهان در نمایشگاه و جشنواره ملی فولاد عنوان کرد:

لزوم بومی سازی تکنولوژی کوره بلند، برای بهره گیری از ذخایر استراتژیک زغال سنگ کشور

می متالز - بومی‌سازی تکنولوژی کوره بلند یک ضرورت برای کشور بوده و از اهمیت بسیاری برخوردار است.

به گزارش می متالز، یزدی‌زاده مدیرعامل این شرکت در حاشیه اولین نمایشگاه و جشنواره ملی فولاد ایران، به پتانسیل‌های بالای ایران برای بومی‌سازی تولید فولاد به شیوه کوره بلند اشاره نمود و اظهار داشت: بومی‌سازی تکنولوژی کوره بلند یک ضرورت برای کشور بوده و این امر با توجه به یک میلیارد و 300 میلیون تن ذخایر زغال‌سنگ کشور که بخش عمده آن کک شو است ، مهم‌تر جلوه می‌کند.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان، استقبال از نخستین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد را خوب توصیف کرد و گفت: این نمایشگاه، محمل خوبی برای ارائه فرصت‌های بومی‌سازی و حمایت از تولید داخلی است.

وی افزود: کشور ما با توجه به احداث ذوب آهن اصفهان در دهه 50، بیش از نیم قرن در صنعت فولاد کشور تجربه دارد و لذا برگزاری این نمایشگاه با موضوع بومی‌سازی بسیار ضروری است و حتی می‌توانست زودتر هم انجام شود.

مهندس یزدی زاده نقش ذوب آهن اصفهان در شکل‌‌گیری صنایع فولادی کشور در سرتاسر ایران اسلامی را بی‌بدیل دانست و گفت: دوره راه‌اندازی ذوب آهن با دوره آغاز تکنوکراسی در ایران و یکی از تاثیرگذارترین ادوار در صنعتی شدن کشور مصادف است. صنعت کشور با راه‌اندازی ذوب آهن ریشه گرفت، جوانه زد، گل انداخت و بلوغ خود را پس از انقلاب طی کرد. بنابراین این صنعت صرف نظر از پایه بودن برای صنعت کشور، توانست صنایع بالادست و پایین دست خود را توسعه و شکوفایی آن را رقم بزند.

وی افزود: این مجتمع عظیم صنعتی با پیشینه نیم قرن فعالیت خود، همواره بومی‌سازی را به عنوان اولویت اصلی مورد توجه قرار داده است و به ویژه این تفکر یکی از برنامه‌های شرکت پس از انقلاب بود. پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، در تامین قطعات و تجهیزات مشکلی وجود نداشت، ولی با آغاز تحریم‌های استکبار و همچنین شروع جنگ تحمیلی، تمرکز بر روی ساخت قطعات و تجهیزات در بالادست و پایین دست آغاز شد و کارگاه‌های ساخت شرکت در تمامی بخش‌های تولید این توفیق را به دست آورد.

مهندس یزدی‌زاده تاکید کرد: ذوب آهن اصفهان به عنوان مادر صنعت فولاد کشور، حمایت از صاحبان ایده و سازندگان داخلی قطعات را با جدیت دنبال می‌کند. در این راستا بخشی در قالب شورای عالی تحقیقات شرکت و بخشی هم در قالب ارتباط با دانشگاه‌ها و پذیرش پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد و دکترا  فعالیت می‌کنند. ضمن اینکه ارتباط با شرکت‌های دانش بنیان نیز از برنامه‌های شرکت در جهت توسعه بومی‌سازی خارج از شرکت است.

مدیر عامل ذوب آهن اصفهان یادآور شد: با توجه به تداوم تحریم‌های استکبار و ضرورت توسعه شرکت و افزایش رقابت در عرصه داخلی و خارجی و همچنین توان بالای کارشناسان و متخصصان داخلی، موضوع توسعه بومی‌سازی، یک الزام و نه یک انتخاب است. بنابراین جمیع جهات یادشده شرکت را به انجام و توسعه بومی‌سازی تشویق خواهد کرد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

مشارکت ذوب آهن اصفهان در جشن گلریزان کمیته امداد امام خمینی(ره)

می متالز - ذوب آهن اصفهان و شرکت های همکار و تابعه از جمله ، پویش بازرگان، پویش ساخت، دوارت ، تارابگین و پویش معادن به نیازمندان در جشن گلریزان کمیته امداد امام خمینی ( ره) اصفهان مبلغ یازده میلیارد ریالی اهداء نمودند.
 

نیاز خطوط نورد شرکت‌های فولادسازی کشور تامین شد

می متالز - انواع غلطک‌های نورد ورق فولاد که موردنیاز خطوط نورد شرکت‌های فولادسازی است برای نخستین بار توسط یک شرکت دانش‌بنیان تامین شد.
 بررسی وضعیت بازار محصولات فولادی در سالی که گذشت

گمانه‌های مختلف، بازار آینده را پیش‌بینی‌ناپذیر کرده است

می متالز - امسال را می‌توان سال پرپیچ‌وخمی برای بازار فولاد برشمرد؛ سالی که با التهابات ارزی و فرازوفرود بازار بورس درگیر مشکلات بسیاری بود. درباره تحولاتی که بازار فولاد در امسال ازسر گذراند، محمد اصفهانی، کارشناس بازار فولاد تحولات بازار سال ۹۷ را مورد تحلیل و بررسی قرار می‌دهد و در یادداشتی هم مروری بر حوادث سال ۹۷ در بازار فولاد داشته و هم به پیش‌بینی سال آینده پرداخته که در ادامه می‌خوانید.
 

۱۱۰۲ میلیارد تومان بدهی "ذوب" تهاتر شد

می متالز - شرکت ذوب آهن اصفهان طی اطلاعیه شفاف سازی اعلام کرد پيرو اطلاعيه مورخ ۱۳۹۷/۱۰/۱۸ مبني بر اخذ تاييديه تهاتر مبلغ ۲۴۰۰ ميليارد تومان از بدهي هاي بانكي شركت ذوب آهن اصفهان با مطالبات سازمان تامين اجتماعي از دولت، با عنايت به اقدامات انجام شده و سقف اعتباري بانكها مبلغ ۱۱۰۲ ميليارد تومان از بدهي هاي بانكي شركت در سال ۱۳۹۷ تهاتر شد.
 

تهاتر بدهی های ذوب آهن اصفهان

می متالز - 2400 ميليارد تومان از بدهي هاي بانكي ذوب آهن اصفهان با مطالبات سازمان تامين اجتماعي از دولت تهاتر شد.
 

زغال سنگ و مس 70 درصد از درآمدهای کل صادراتی مغولستان

می متالز - اداره آمار مغولستان اعلام کرد که رشد اقتصادی این کشور در سال 2018 توانست از 5.3 درصد در سال 2017 به 6.9 درصد افزایش یابد که رقم غیر منتظره ای بود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما