خبر
سنگ آهن  

واردات ۹ میلیون تن سنگ آهن توسط ترکیه

می متالز - ترکیه در ۱۰ ماه نخست سال ۲۰۱۸ در واردات سنگ آهن فعال بوده و این با وجودی است که تولید توسط کوره بلند ها در این مدت کاهش داشته است.

به گزارش می متالز، واردات سنگ آهن ترکیه در فاصله ماههای ژانویه تا اکتبر ۹۷/ ۸ میلیون تن بوده است. تولید فولاد خام ترکیه در این مدت نیز به رقم ۳/ ۳۱ میلیون رسیده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۸/ ۰ درصد رشد داشته است . تولید با کوره های قوس ۸/ ۲۱ میلیون تن بوده که افزایش ۵/ ۱ درصدی را ثبت نموده و تولید توسط کنورتور اکسیژن با کاهش۹/ ۰ درصد کاهش به ۵/ ۹ میلیون تن رسیده است.

تولید شمش فولاد ترکیه هم در ۱۰ ماه ابتدای سال ۲۰۱۸ با بیش از ۲ درصد کاهش به ۸/ ۲۰ میلیون تن رسیده در حالیکه تولید اسلب با ثبت رقم ۵/ ۱۰ میلیون تن افزایش بیش از ۷ درصد داشته است.

برزیل با صادرات ۸۷/ ۳ میلیون تن تا کنون بزرگترین تأمین کننده سنگ آهن ترکیه در سال ۲۰۱۸ بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از ۳ درصد هم افزایش نشان می دهد و بعد از آن سوئد با تأمین ۵۶/ ۱ میلیون تن سنگ آهن در رتبه دوم قرار دارد.

کشورهای روسیه با ۵۵۰/ ۹۹۳ تن ، آفریقای جنوبی با ۶۷۳ هزار تن ، کانادا با ۶۵۰/ ۶۷۱ تن ، اکراین با ۶۳۹ هزار تن ، استرالیا با ۴۰۰/ ۲۷۷ تن و فنلاند با ۶۰۰/ ۲۲۶ تن از دیگر تأمین کنندگان سنگ آهن ترکیه در فاصله ماههای ژانویه تا اکتبر بوده اند.

کد خبر: 26192
تاریخ: 1397/10/18 - 14:02
منبع: معدن 24

سنگ آهن  ترکیه 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

ترکیه تمایلی برای جایگزینی نفت ایران با عربستان و امارات ندارد

می متالز - وزیر امور خارجه ترکیه اعلام کرد این کشور تمایلی ندارد نفت ایران را با نفت عربستان و امارات جایگزین کند.
 

گزارشی از مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سنگ آهن گهر زمین در تاریخ 31 فروردین 1398 + تصاویر

می متالز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سنگ آهن گهر زمین در سالن تلاش وزارت کار تهران در تاریخ 31 فروردین 1398 با حضور حداکثری سهامداران برگزار شد. در ذیل گزارش فعالیت هیات مدیره به مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام برای سال مالی منتهی به 30 آذرماه 1397 را می خوانید.
 

سنگ آهن همچنان رو به بالا

می متالز - روز گذشته بازار واردات سنگ آهن چین به روند بهبود ادامه داد که به لطف بهبود تقاضا برای سنگ آهن خلوص های متوسط بود.
 

اعتراض ترکیه به پایان معافیت از تحریم‌های ضدایرانی

می متالز - وزیر امور خارجه ترکیه اقدام آمریکا برای پایان دادن به معافیت مشتریان نفت ایران از تحریم‌های آمریکایی را محکوم کرد.
 

بهبود تقاضا و رشد قیمت سنگ آهن

می متالز - بهبود تقاضای مصرف کننده های نهایی و فروش بهتر فولاد در بازار چین قیمت سنگ آهن وارداتی را در این کشور بالا برد.
 مدیرعامل شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبانور عنوان کرد:

حرکت در مسیر معدنکاری سبز

می متالز - شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبانور به‌عنوان بزرگ‌ترین واحد سنگ آهن در غرب کشور، یک شرکت بورسی است که در زمینه معادن سنگ آهن و فرآوری کنسانتره و گندله‌ فعالیت دارد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما