خبر
پالایشگاه   پتروشیمی  

شیوه واگذاری دو پالایشی جدید

می متالز - دبیر انجمن پالایش نفت با اشاره به کاهش ۱۰ تا ۱۳ درصدی قیمت فرآورده‌های نفتی به دو دلیل گفت: به زودی با واگذاری دو پالایشگاه آبادان و شازند اراک به بخش خصوصی،۲۰ درصد سهام پالایشگاه‌ها به وزارت نفت برگشت داده می‌شود.

به گزارش می متالز، ناصر عاشوری در این باره می‌گوید: قرار است به‌زودی سهام پالایشگاه آبادان و شازند اراک به بخش خصوصی واگذار و در عوض ۲۰ درصد سهام کل پالایشگاه‌ها به دولت عودت داده شود. به گفته وی تمام مصوبه‌های لازم برای این اقدام دریافت شده و وزارت نفت باید به حوزه انتقال سهام ورود کند.

این مقام مسئول با اشاره به افتتاح فاز سوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس و افزایش تولید بنزین به ۱۰۵ میلیون لیتر در روز، تصریح کرد: در نتیجه کاهش قیمت جهانی نفت و نرخ ارز، نرخ محصول‌های خاص را ۱۰ تا ۱۳ درصد کاهش دادیم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران خبرداد:

ذخیره‌سازی بیش از 2 میلیون لیتر سوخت در مناطق سیل‌زده

می متالز - مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از ذخیره‌سازی 2 میلیون و 170 هزار لیتر انواع فرآورده در فروشندگی‌های روستایی و توزیع سوخت رایگان در مناطق سیل‌زده استان گلستان و مازندران خبر داد.
 

ابلاغ دستورعمل‎ تکمیلی جبران آثار افزایش قیمت ارز در صنعت نفت

می متالز - دستورعمل‎ تکمیلی نحوه جبران آثار ناشی از افزایش قیمت ارز در پیمان‎های ریالی فاقد تعدیل صنعت نفت از سوی معاونت مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت ابلاغ شد.
 

مصرف ۱۰۱ میلیون و ۸۰۰ هزار لیتر بنزین در دومین روز سال ۹۸

می متالز - مصرف بنزین سراسر کشور در روز جمعه (دوم فروردین ماه ۹۸) با ثبت رقم ۱۰۱ میلیون و ۸۰۰ هزار لیتر در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۴.۳ درصد افزایش یافت.
 

مدیرکل اداره برنامه‎ریزی راهبردی و مدیریت انرژی وزارت نفت منصوب شد

می متالز - معاون برنامه‎ریزی وزیر نفت با صدور حکمی، رامش زروانی را به عنوان مدیرکل اداره برنامه‎ریزی راهبردی و مدیریت انرژی این معاونت منصوب کرد.
 

برنامه جلوگیری از سوختن گاز‌های همراه نفت

می متالز - معاون اول رئیس جمهور می‌گوید: از سوختن گاز‌های همراه نفت تا پایان دولت دوازدهم جلوگیری خواهد شد.
 با حکم معاون برنامه‌ریزی وزیر نفت

مدیرکل اداره برنامه‎ریزی راهبردی و مدیریت انرژی وزارت نفت منصوب شد

می متالز - معاون برنامه‎ریزی وزیر نفت با صدور حکمی، رامش زروانی را به عنوان مدیرکل اداره برنامه‎ریزی راهبردی و مدیریت انرژی این معاونت منصوب کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما