خبر
آهن و فولاد  

روند صادرات 8 ماهه فولاد ایران

می متالز - معاون وزیر صنعت معدن و تجارت از صادرات 6.5 میلیون تن فولاد در هشت ماهه نخست امسال خبر داد.

به گزارش می متالز، جعفر سرقینی در حاشیه نخستین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد با بیان اینکه صادرات فولاد سال گذشته ۹ میلیون تن بوده است، گفت: امسال نیز صادرات ما کمتر از این میزان نخواهد بود و این در حالی است که در بدو پیروزی انقلاب،​ ظرفیت تولید فولاد کمتر از 500  هزار تن بود. هم اکنون ۶۵ درصد تولید فولاد در منطقه مربوط به ایران است .

به گفته وی در ۸ ماهه امسال میزان افزایش تولید فولاد در مقایسه با سال گذشته ۱۸ درصد بوده است و تا پایان سال ۲۵ میلیون تن تولید فولاد خواهیم داشت. سرقینی با بیان اینکه ظرفیت ۵۵ میلیون تن فولاد در افق چشم انداز ۱۴۰۴ محقق خواهد شد، اظهار کرد: تاکنون ۳۴ میلیون تن ظرفیت تولید فولاد به بهره‌برداری رسیده و ۶ میلیون تن دیگر در مراحل بهره‌برداری است.

وی با اشاره به ۸ طرح فولادی در دست احداث گفت:​ پنج طرح در قسمت احیا به بهره برداری رسیده و 2 طرح دیگر به زودی راه‌اندازی و در مجموع تا پایان سال 1400 ، با این ۸ طرح ۸ میلیون تن فولاد به مدار اضافه می‌شود. وی با بیان اینکه عمده ارز بری صنعت فولاد کشور مربوط به الکترود گرافیتی است، گفت: کارخانه تولید الکترود پیشرفت ۶۰ درصدی دارد که به زودی به بهره برداری خواهد رسید و وابستگی این صنعت به خارج به حداقل می‌رسد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 معاون وزیر صمت:

به نظر من بورس در مدیریت تحریم‌ها به معدن کمک کرد

می متالز - معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت معدن تجارت: به نظر من بورس در موضوع تنظیم بازار و مدیریت تحریم‌ها خیلی به معدن کمک کرداگر عملکرد بورس بانک و بیمه برای مردم معدن‌کاران و کارخانجات معدنی آشکار تر شود کارشان راحت‌تر می‌شود. وقتی ابعاد یک مطلبی در نمایشگاه شکافته شود، بحث و بررسی شود و به نمایش گذاشته شود و مردم اطلاعاتشان بیشتر شود طبیعتا این موضوع می‌تواند در اثر بخشی و موفقیت موضوعات مختلف موثرتر باشد.
 

صنعت فولاد تحت تأثیر سیاست های دولت

می متالز - یک تحلیل ساده نشان می دهد در ۱۰ ماهه سال گذشته صادرات فولاد میانی ۲۶ درصد کاهش یافته ولی صادرات میلگرد ۲۰ درصد و تیرآهن ۴۸ درصد رشد داشته است.
 سرقینی در آستانه برگزاری نمایشگاه فاینکس ۲۰۱۹:

بورس در مدیریت تحریم‌ها به معدن کمک کرد

می متالز - نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه، یکی از مهم‌ترین رویدادهای بین‌المللی است که هر سال در ایران برگزار می‌شود.
 

3 نکته درباره تولید و صادرات فولاد در سال 98

می متالز - در خصوص وضعیت تولید و صادرات فولاد در ایران توجه به 3 نکته اساسی و مهم است که می‌تواند نمای روشن‌تری در اختیارمان قرار دهد.
 

امسال صادرات فولاد چین بهتر نمی شود

می متالز - انتظار می رود امسال چین حدود 60 میلیون تن فولاد صادر نماید که نسبتا مشابه سال قبل خواهد بود.
 اسماعیلی در گفت و گو با «می متالز» تشریح کرد:

برنامه صادرات 10 هزار تنی اسفراین در سال 98 / لزوم تغییر اولویت های کاری با توجه به شرایط حساس کنونی کشور

می متالز - حسن اسماعیلی گفت: با توجه به شرایط کنونی اقتصاد کشور، یکی از مهمترین راهکارهای افزایش اشتغال تمرکز بر حفظ مشاغل موجود است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما