خبر
فلزات غیرآهنی   اقتصاد  

نوسان محدود فلزات در سایه مذاکرات آمریکا و چین

می متالز - در پی بازگشت شلاخص دلار به مدار صعود، بازار فلزات زیر فشار محدودی قرار گرفت و برخی از محصولات معاملاتی این بازار به محدوده منفی خزیدند. در این میان با توجه به افزایش امیدواری فعالان اقتصادی به بهبود روابط تجاری آمریکا و چین،قیمت‌ها افت ملموسی را تجربه نکردند.

به گزارش می متالز، پس از افت شاخص دلار در سه جلسه متوالی، این نماگر در روز جاری وارد محدوده مثبت شد و با افزایشی 0/2 درصدی به 95/8 واحد رسید. آغاز روند شناسایی‌ سود در جفت‌ ارزهای اصلی از دلایل بهبود وضعیت دلار آمریکا به حساب می‌آید. در پی این امر تقاضا برای طلا از سوی استفاده‌کنندگان از ارزها غیر دلاری کاهش یافت.

در این میان با توجه به  افزایش امیدواری‌ فعالان اقتصادی به حصول توافق تجاری میان آمریکا و چین، فلزات پایه با افت قیمت ملموسی مواجه نشدند. مذاکرات تجاری میان این دو کشور هم اکنون در پکن در حال پیگیری است. شب گذشته وزیر بازرگانی آمریکا اعلام کرد که دو کشور می‌توانند به توافق تجاری جامعی دست یابند.

در برهه کنونی هر تن مس در معاملات آتی لندن با افتی 0/1 درصدی در سطح 5908 دلار قرار گرفته و سرب با کاهشی محدود به 1948 دلار رسیده است. آلومینیوم بدون تغییری ملموس در سطح 1858 دلار قرار گرفته و در این میان روی به مختصری ارزان شده و در قیمت 2560 دلار معامله می‌شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

فولاد یک تنه جور همه را می‌کشد

می متالز - اطمینان از اثربخشی طرح‌های در دست تولید آزمایشی مانند محصولات مورد استفاده در محیط گاز ترش و تولید لوله‌های انتقال نفت و گاز علاوه بر اینکه نشان دهنده دانش تولیدی در مجتمع فولاد است به معنای اعتماد سایر بخش‌های مهم در اقتصاد کشور به فولاد خواهد بود.
 

امیدواری بازار به ادامه روند افزایش قیمت‌ها

می متالز - یک کارشناس بازار فلزات معتقد است که امکان روند افزایشی قیمت‌ها در ماه‌های آینده وجود دارد.
 

آنالیز بازار فلزات غیرآهنی در نیمه نخست مارس 2019

می متالز - تحولات سیاسی شکل‌گرفته از ابتدای ماه مارس باعث ایجاد تغییر در روند بازار فلزات غیرآهنی شده است.
 

چشم بازار جهانی به بازگشت چینی‌ها

می متالز - تعطیلات سال نو در چین از امروز آغاز شد. به دلیل محاسبه تقویم چین بر اساس سال قمری، تاریخ شروع عید سال نو هرساله در حال تغییر است. تعطیلی واحدهای صنعتی امسال از 5 فوریه آغاز شده و تا 19 فوریه ادامه دارد. بورس شانگهای (SSE) نیز تا پایان هفته جاری تعطیل است. با در نظر گرفتن سهم قابل توجه چین از اقتصاد بین‌المللی، تعطیلات دو هفته‌ای روند اقتصاد جهانی را با ژستی محافظه‌کارانه مواجه می‌کند.
 فصل بازگشت به سهام بنیادی

دیده‌بان بورس سه‌شنبه (۱۶ بهمن)

می متالز - شاخص کل بورس روز گذشته با صعود ملایم ۶۸۸ واحدی به کار خود پایان داد تا قسمتی از عقب‌نشینی بیش از ۲۵۰۰ واحدی خود در معاملات یکشنبه را جبران کند. همان‌گونه که انتظار می‌رفت نشانه‌های بیشتری از نزدیکی پایان جنگ تجاری امریکا و چین در حال ظهور است و این موضوع محرک قدرتمندی برای رشد سهام مربوط در بورس تهران را فراهم می‌کند. صعود قیمت فلزات پایه در معاملات امروز بازارهای جهانی، انتظار برای صعود بیش از پیش شاخص کل را به وجود آورده است.
 امروز رقم خورد؛

نوسان قیمت فلزات در بورس لندن

می متالز - بازار فلزات لندن در نخستین روز کاری هفته با افت چشمگیر قیمت فلزات اساسی رو به رو شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما