خبر
فلزات گرانبها   بانک ها  

پیش‌بینی قیمت طلا در روز سه‌شنبه

می متالز - در معاملات روز سه‌شنبه شاخص دلار سرانجام به مدار صعود بازگشت و همین امر بازار طلا را زیر فشار قرار داد. در عین کاهش تقاضا برای طلا به عنوان دارایی امن در خلال برگزاری مذاکرات تجاری چین و آمریکا نیز در تزلزل قیمت این محصول تاثیرگذار بود.

به گزارش می متالز، پس از افت شاخص دلار در سه جلسه متوالی، امروز این نماگر در مسیر صعودی قرار گرفت و همین امر تقاضا برای طلا را به عنوان دارایی امن کاهش داد. از صبح سه‌شنبه شاهد آغاز فرآیند شناسایی سود در جفت ارزها اصلی بودیم امری که به بهبود وضعیت دلار در برابر سبدی از ارزهای مطرح جهان منجر شد. شاخص دلار در برهه کنونی با افزایشی 0/2 درصدی در سطح 95/9 واحد قرار دارد.

در عین حال وزیر بازرگانی آمریکا شب گذشته نسبت به حصول توافق تجاری میان کشور متبوعش با چین ابراز امیدواری کرد. دور جدید مذاکرات تجاری دو اقتصاد بزرگ جهان از روز گذشته در پکن آغاز شده است. انتشار این خبر نیز تقاضا برای طلا را به عنوان دارایی امن  بازار نقدی و آتی کاهش داد.

در معاملات امروز قیمت طلا در بازار آتی کامکس با کاهشی 5/6 دلاری در سطح 1284 دلار قرار دارد. در بازار نقدی این محصول بیش از 6 دلار ارزان شده و در سطح 1283 دلار معامله می‌شود.

پیش‌بینی سه‌شنبه‌‌ (چهارچوب زمانی روزانه در بازار نقدی)

سیگنال‌های نزولی: قیمت در سطوح پایین تر از میانگین موزون نمایی 5 روزه(1284 دلار) قرار گرفته است. نمودار RSI روندی نزولی را درپیش گرفته  هیستوگرام MACD در حال قطع کردن خط سیگنال به سمت پایین است.

سیگنال‌های صعودی: قیمت در سطوح بالاتر از میانگین‌ موزون نمایی 13 روزه (1277 دلار) قرار داشته و در سطوح فراتر از میانگین موزون نمایی 62 روزه (1246 دلار) تثبیت شده است.

سیگنال تایید: سیگنال تایید قابل اتکایی در دست نیست

حمایت‌های پیش‌رو: دو حمایت 1282 و 1277 دلار (میانگین 13 روزه) پیش روی طلا قرار دارد. سناریوی بدبینانه سقوط قیمت تا 1273 دلار است.

مقاومت‌های پیش‌رو:  ابتدا مقاومت 1284 دلار (میانگین 5 روزه)  و سپس 1287 دلار در مسیر طلا قرار دارند.

نتیجه‌گیری: در صورت عدم نفوذ قیمت به کمتر از میانگین 13 روزه می توان به تثبیت قیمت طلا در سطوح کنونی امیدوار بود.

کد خبر: 26216
تاریخ: 1397/10/18 - 14:56
منبع: دنیای بورس

قیمت طلا  شاخص دلار  جفت ارزها اصلی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 تحلیل وضعیت بازارهای مختلف جهان

سیگنال های مثبت بلندمدت برای فعالان بازار مواد خام

می متالز - در هفته های اخیر قیمت فلزات پایه نوسان های بزرگ نداشته و به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران و فعالان بازار این فلزات منتظر اخبار جدید هستند.
 

افزایش قیمت نفت در پی تقاضای بالای پالایشگاه‌های چین

می متالز - کاهش ناگهانی تولید نفت آمریکا به بازار انرژی شوک ناگهانی وارد کرده است که باعث افزایش قیمت طلای سیاه شده است.
 

افزایش قیمت نفت و طلا در بازارهای جهانی

می متالز - قیمت نفت و طلا در بازارهای جهانی افزایش یافت.
 

کاهش قیمت نفت و طلا در بازارهای جهانی

می متالز - قیمت نفت و طلا در بازارهای جهانی کاهش یافت.
 نرخ ارز و قیمت طلا در بازار داخلی از سقف قیمتی روزانه عقب‌نشینی کردند

نوسان دلار و سکه با سیگنال غیراقتصادی

می متالز - شب گذشته با انتشار خبر قرار گرفتن سپاه پاسداران در لیست گروه‌های تروریستی آمریکا دلار و سکه گارد صعودی به خود گرفتند و به افزایش قیمت پرداختند. دلار به بیشترین میزان خود از نیمه آبان رسید و سکه مرز روانی 5 میلیون تومانی را شکست. با این حال در ادامه معاملات نرخ ارز و دلار به اصلاح قیمت پرداختند تا این فرضیه تقویت شود که جو روانی مربوط به اخبار سپاه فاقد کشش لازم برای جهش قیمت در این بازارها بوده است.
 ظهور جبهه جدید ریسک‌ها

طلا در مسیر صعود

می متالز - بهای اونس طلا در بازار جهانی به واسطه خبر تعرفه‌های جدید آمریکا روی محصولات وارداتی اروپایی افزایش یافت. تقویت نگرانی از جنگ جدید تجاری آمریکا این بار با اتحادیه اروپا در کنار مسائل مبهم همچون مذاکرات تجاری پکن و واشنگتن و سرنوشت برگزیت تقاضا برای دارایی‌های امن را افزایش داده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما