خبر
آهن و فولاد  
معاون امور معدنی وزیر صنعت خبر داد:

صادرات ۶.۵ میلیون تن فولاد در سال جاری/ رشد ۱۸ درصدی تولید فولاد

می متالز - معاون امور معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت از صادرات ۶.۵ میلیون تن فولاد در هشت ماهه نخست امسال خبر داد.

به گزارشش می متالز، جعفر سرقینی با بیان اینکه صادرات فولاد سال گذشته ۹ میلیون تن بوده است، گفت: ­­امسال نیز صادرات ما کمتر از این میزان نخواهد بود و این در حالی است که در بدو پیروزی انقلاب،​ ظرفیت تولید فولاد کمتر از ۵۰۰­ هزار تن بود.

وی سهم ایران از تولید فولاد در منطقه را ۶۵ درصد عنوان کرد و گفت:­ در ۸ ماهه امسال میزان افزایش تولید فولاد در مقایسه با سال گذشته ۱۸ درصد بوده است و تا پایان سال ۲۵ میلیون تن تولید فولاد خواهیم داشت.

معاون امور معدنی وزیر صنعت با بیان اینکه ظرفیت ۵۵ میلیون تن فولاد در افق چشم انداز ۱۴۰۴ محقق خواهد شد، اظهار داشت: تا کنون ۳۴ میلیون تن ظرفیت تولید فولاد به بهره برداری رسیده و ۶ میلیون تن دیگر در مراحل بهره‌برداری است.

معاون امور معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت، با اشاره به ۸ طرح فولادی در دست احداث تصریح کرد:​ پنج طرح در قسمت احیا به بهره برداری رسیده و ۲ طرح دیگر به زودی راه‌اندازی می‌شود و در مجموع تا پایان سال ۱۴۰۰ ، با این ۸ طرح ۸ میلیون تن فولاد به مدار اضافه خواهد شد.

سرقینی با بیان اینکه عمده ارز بری صنعت فولاد کشور مربوط به الکترود گرافیتی است، خاطرنشان کرد:­ کارخانه تولید الکترود پیشرفت ۶۰ درصدی دارد که به زودی به بهره‌‌‌‌برداری خواهد رسید و وابستگی این صنعت به خارج به حداقل می‌رسد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 وزیر صنعت در نشست با جمعی از تولیدکنندگان فولاد تاکید کرد؛

کارخانه الکترود گرافیتی اردکان نیازمند تلاش مضاعف برای به ثمر نشستن است

می متالز - در نشست وزیر صنعت با جمعی از تولیدکنندگان فولاد؛، مهندس حمیدرضا عظیمیان،‌ مدیر عامل فولاد مبارکه گزارش مبسوطی از اقدامات و دستاورد‌های شرکت فولاد مبارکه ارائه نمود.
 معاون وزیر صمت:

به نظر من بورس در مدیریت تحریم‌ها به معدن کمک کرد

می متالز - معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت معدن تجارت: به نظر من بورس در موضوع تنظیم بازار و مدیریت تحریم‌ها خیلی به معدن کمک کرداگر عملکرد بورس بانک و بیمه برای مردم معدن‌کاران و کارخانجات معدنی آشکار تر شود کارشان راحت‌تر می‌شود. وقتی ابعاد یک مطلبی در نمایشگاه شکافته شود، بحث و بررسی شود و به نمایش گذاشته شود و مردم اطلاعاتشان بیشتر شود طبیعتا این موضوع می‌تواند در اثر بخشی و موفقیت موضوعات مختلف موثرتر باشد.
 

صنعت فولاد تحت تأثیر سیاست های دولت

می متالز - یک تحلیل ساده نشان می دهد در ۱۰ ماهه سال گذشته صادرات فولاد میانی ۲۶ درصد کاهش یافته ولی صادرات میلگرد ۲۰ درصد و تیرآهن ۴۸ درصد رشد داشته است.
 صاحبکار مطرح کرد؛

ضرورت تولید داخلی الکترودگرافیتی/ تولید کک سوزنی در انحصار کشور‌های معدودی است

می متالز - رئیس مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی گفت: چالش اصلی صنعت فولاد، با تکیه بر توانمندی شرکت‌های دانش بنیان حل می‌شود.
 سرقینی در آستانه برگزاری نمایشگاه فاینکس ۲۰۱۹:

بورس در مدیریت تحریم‌ها به معدن کمک کرد

می متالز - نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه، یکی از مهم‌ترین رویدادهای بین‌المللی است که هر سال در ایران برگزار می‌شود.
 

فراخوان ملی برای تولید "کک سوزنی" با تکیه بر دانش شرکت‌های دانش‌بنیان

می متالز - رئیس مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: چالش اصلی صنعت فولاد، با تکیه بر توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان حل می‌شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما