خبر
زمین شناسی  

برگزاری کارگاه آموزشی تخصصی بررسی ویژگی پدیده های ساختاری و ترسیم نیمرخ های زمین شناختی

می‌متالز - کارگاه آموزشی تخصصی "بررسی ویژگی پدیده های ساختاری و ترسیم نیمرخ های زمین شناختی" طی چهار روز با حضور 35 نفر از کارشناسان مدیریت زمین شناسی منطقه‌ای، معاونت اکتشاف و مدیریت زمین‌شناسی مهندسی، مخاطرات و زیست‌محیطی توسط آقایان مهندس رضا سلامتی، دکتر علیرضا کریمی باوندپور و دکتر خلیل بهار فیروزی در حال برگزاری است.

به گزارش می‌متالز، هدف از تشکیل این کارگاه، ارتقای سطح کیفی نقشه‌های زمین‌شناسی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و هر چه غنی‌تر و کاربردی شدن نقشه‌ها از پدیده‌ها و تفسیرهای زمین شناسی ساختاری پیشرفته با توجه به مطالعات چند دهه اخیر عنوان شده است.

 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 برای نخستین بار در کشور با روش جدید صورت می‌گیرد:

آغاز تهیه نقشه‌های زمین‌شناسی دریایی جزیره قشم در مقیاس یک پنجاه‌هزارم

می‌متالز - مدیریت زمین‌شناسی دریایی از آغاز تهیه نقشه‌های زمین‌شناسی دریایی به همت کارشناسان این مدیریت از ابتدای زمستان سال جاری در جزیره قشم با مقیاس یک پنجاه هزارم خبر داد.
 مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی،

فناوری اطلاعات سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور تاکید کرد: نگاه ویژه اکتشافی و زمین‌شناسی به استان کردستان

می‌متالز - مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، فناوری اطلاعات و بودجه این سازمان درباره فعالیت‌های زمین‌شناسی و اکتشافی در استان کردستان گفت: در بخش مطالعات زمین‌شناسی؛ تهیه نقشه یکپارچه زمین‌شناسی استان، پوشش کامل نقشه‌های زمین‌شناسی یکصدهزارم استان در قالب 19 برگ نقشه، پوشش کامل نقشه‌های زمین‌شناسی یک دویست و پنجاه هزارم استان در قالب 6 چهارگوش نقشه، شروع پروژه تهیه نقشه‌های زمین‌شناسی کاربردی یک بیست‌و‌پنج هزارم سقز(3 برگه)، مریوان، بیجار و قروه، تهیه نقشه زمین‌شناسی مهندسی سنندج در قالب آلبوم 5 نقشه‌ای در مقیاس یک پنجاه هزارم، انجام مطالعات زیست محیطی در محدوده قروه- بیجار و انجام مطالعات زیست محیطی محدوده سریش‌آباد در قالب نقشه یک‌پنجاه‌هزارم با نگرش ویژه بر آلودگی آرسنیک منطقه انجام و در حال انجام است.
 برای نخستین بار در کشور محقق شد:

آغاز تهیه نقشه‌های زمین‌شناسی یک پنجاه هزارم با روشی نوین در یزد

می متالز - مدیریت دفتر زمین‌شناسی از آغاز تهیه نقشه‌های زمین‌شناسی درمقیاس یک پنجاه هزارم با روشی نوین در نحوه برداشت میدانی به همت کارشناسان این مدیریت برای نخستین بار در کشور خبر داد.
 برای نخستین بار در کشور محقق شد:

آغاز تهیه نقشه‌های زمین‌شناسی یک پنجاه هزارم با روشی نوین در یزد

می‌متالز - مدیریت دفتر زمین‌شناسی از آغاز تهیه نقشه‌های زمین‌شناسی درمقیاس یک پنجاه هزارم با روشی نوین در نحوه برداشت میدانی به همت کارشناسان این مدیریت برای نخستین بار در کشور خبر داد.
 

نقشه‌های زمین‌شناسی؛ لازمه تامین محیطی امن و آرام برای زندگی مردم و بررسی ذخایر طبیعی کشور

می‌متالز - مدیرکل دفتر زمین‌شناسی منطقه‌ای این سازمان درباره ضرورت تهیه نقشه‌های زمین‌شناسی گفت: سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور یک سازمان پژوهشی-عملیاتی در زیر مجموعه وزارت صنعت و معدن و تجارت کشور است که وظیفه اصلی بررسی‌های زمین‌شناختی و اکتشافات ناحیه‌ای در کشور را به عهده دارد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما