خبر
سیمان  
رئیس اتحادیه مصالح ساختمانی استان تهران:

شفافیت می خواهیم، سیمان را در بورس کالا عرضه کنیم

می متالز - رئیس اتحادیه مصالح ساختمانی استان تهران می گوید: وجود بورس کالا در هر کشوری لازم است، در صورتی که مسئولان به دنبال شفافیت قیمت برخی از کالاها مانند سیمان هستند باید نسبت به عرضه سیمان در بورس کالا اقدام کنند.

رئیس اتحادیه مصالح ساختمانی استان تهران استفاده از کالاهای خارجی را از جمله معضلات مهم بازار مصالح ساختمانی می داند و می گوید: دولت در این زمینه باید مانع واردات کالاهایی شود که فعالان ساخت و ساز در کشور را با مشکل همراه کرده است.

اسماعیل کاظمی بیان کرد: وجود محدودیت در این زمینه علاوه بر ایجاد رونق بازار داخلی زمینه تشویق تولیدکنندگان داخلی به رقابت با بازارهای خارجی، تغییر در فناوری های تولید و نیز جذب نیروی بیکار در کشور را فراهم می کند.

وی معتقد است که ایران به دلیل ارتقا در تولید مصالح ساختمانی حرف های زیادی برای گفتن با رقبای خود دارد بنابراین ممانعت از واردات کالاهای خارجی باعث بهبود وضعیت بازار در کشور می شود.

کاظمی تورم سالانه نرخ کالاها، تغییرات دستمزد پرداختی به کارگر، نرخ حمل و نقل و قیمت تمام شده در برخی از موارد مانند بسته بندی را از جمله عوامل تاثیرگذار بر تغییرات ایجاد شده نرخ مصالح ساختمانی در نیمه نخست سال جاری عنوان کرد.

رئیس اتحادیه مصالح ساختمانی تهران ادعا کرد که نحوه مدیریت برخی واحدهای تولیدی مانند کارخانه های سیمان باعث شد تا افزایش قیمت ها در حد متعارف باشد و روند معقولی را برای معاملات در پیش گیرند.

کاظمی در واکنش به برخی خبرها در خصوص افزایش قابل ملاحظه قیمت سیمان نسبت به دیگر مصالح ساختمانی این طور پاسخ داد: عرضه بیش از حد سیمان به بازار باعث ضرر کارخانه دارانی شد که طی چند سال اخیر تخفیف های ویژه ای را برای این محصول در نظر گرفته بودند، لغو تخفیف ها موجود باعث گمان برخی افراد به افزایش قیمت سیمان شد.

رئیس اتحادیه مصالح ساختمانی استان تهران با بیان اینکه میزان تخفیف های در نظر گرفته شده توسط تولیدکنندگان سیمان ثابت نیست ادامه داد: هر کارخانه بنا بر شرایط روز و میزان تقاضا تخفیف هایی را برای خریداران در نظر گرفته بود که اینک تا حدودی از این تخفیف ها کمرنگ شده است، همچنین هزینه بسته بندی باعث افزایش ۱۵ درصدی قیمت سیمان در بازار شد اما سیمان فله که نیازمند بسته بندی نیست طی دو ماه اخیر با افزایش قیمت چندانی همراه نبود.

کاظمی همچنین اظهارداشت: وجود بورس کالا در هر کشوری لازم است، در صورتی که مسئولان به دنبال شفافیت قیمت برخی از کالاها مانند سیمان هستند باید نسبت به عرضه سیمان در بورس کالا اقدام کنند.

رئیس اتحادیه مصالح ساختمانی استان تهران با بیان اینکه اکنون تولید سیمان در کشور بر تقاضا غالب و این موضوع باعث نگرانی تولیدکنندگان این کالا شده گفت: بهتر است از طریق اقدامات کارشناسی بحث عرضه سیمان به بورس کالا مورد بحث و تبادل نظر قرار گیرد

وی راه درمان رکود موجود در خرید و فروش مسکن را اتخاذ تمهیدهایی معرفی کرد که دولت باید برای پرداخت وام و نیز بازپرداخت آن متناسب با درآمد متقاضیان مسکن در نظر گیرد.

کاظمی گفت: کاهش ساخت و سازها در کشور به منظور جلوگیری از انبوه سازی و تراکم بیش از حدی بود که شهرداری تهران طی شش ماه نخست سال در سیاست های خود لحاظ کرده است.

به گزارش ایرنا، تعداد واحدهای صنفی فروش مصالح ساختمانی در تهران بیش از دو هزار و ۵۰۰ مورد اعلام شده است؛ به گفته متولیان حدود ۶۰۰ واحد بدون پروانه در حال فعالیت هستند.

 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 در نمایشگاه بورس، بانک و بیمه رقم خورد؛

استقبال بازدیدکنندگان از کارگاه های آموزشی بورس کالا

می متالز - دوازدهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه در حالی از روز گذشته به مدت چهار روز کاری آغاز به کار کرد که غرفه بورس کالای ایران در این نمایشگاه با توجه به برگزاری کارگاه های آموزشی با استقبال پرشور بازدیدکنندگان و فعالان بازار مواجه شد.
 

سرایت تدریجی التهاب به بازار مقاطع طویل فولادی

می متالز - همان‌طوری‌که برای همگان روشن است، امریکا تلاش آشکار و حداکثری خود به منظور مبارزه با ایران را در فضای رسانه در غالب جنگ سرد به کار بسته و در این راه از هیچ اقدامی دریغ نمی‌کند.
 مدیر عامل بورس کالای ایران مطرح کرد؛

بورس کالا بستری برای تحقق منافع تولیدکنندگان

می متالز - مدیر عامل بورس کالای ایران گفت: عرضه کالا در بورس کالا بدون واسطه صورت می گیرد و قیمت ها از طریق عرضه کننده و خریدار که در تعامل با یکدیگر هستند کشف می شود. این ساز و کار، منافع تولیدکنندگان را نیز در پی دارد.
 امروز صورت می گیرد؛

عرضه ۵۴ هزار تن مواد پلیمری در بورس کالای ایران

می متالز - تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران روز سه شنبه ۳ اردیبهشت ماه میزبان عرضه ۵۴ هزار و ۱۲۲ تن مواد پلیمری است.
 

صادرات 40هزار تنی سیمان لار سبزوار «سبزوا» به دو کشور افغانستان و ازبکستان در شش ماه دوم سال 97

می متالز - سبزوا، «سیمان لار سبزوار» از شرکت‌های بازار اصلی فرابورس است که دارای شناوری بسیار بالایی بوده و تعداد زیادی سهامدار جزء در شهر سبزوار دارد.
 جدال سنگین عرضه و تقاضا پس از رالی‌ پرشتاب

نقشه نیمروز بورس دوشنبه (دوم اردیبهشت)

می متالز - گرمای معاملات بورس تهران همچنان ادامه دارد. گرچه فشار عمومی عرضه منجر به عقب‌نشینی قیمت‌ها از سقف روزانه شد اما قدرت سمت تقاضا افزایش محسوس ارزش معاملات را در پی داشت که نشان از پتانسیل بورس برای ادامه مسیر صعودی دارد. به نظر می‌رسد رونمایی تدریجی عملکرد ماهانه شرکت‌ها با انتشار خبرهای مرتبط با گروه‌های مختلف سهام بر تب‌وتاب معاملات در دو سوی خرید و فروش افزوده و جریان ورودی پول‌ها را تداوم بخشیده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما