خبر
اقتصاد   سهام  

خریدهای پُرحجم حقیقی‌های بازار در سومین روز متوالی

می متالز - سهامداران خرد معاملات روز سه‌شنبه را نیز با خریدهای پرحجم خود سپری کردند. به این ترتیب سومین روز متوالی با خالص خرید مثبت این گروه از بازیگران ادامه یافت.

به گزارش می متالز، در دادوستدهای روز سه‌شنبه بیشترین خالص خرید توسط سهامداران خرد در نماد سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی به ثبت رسید؛ به‌طور‌یکه خالص خرید حقیقی‌ها در این نماد به بیش از 14میلیارد تومان رسید. در مقابل سهامداران عمده به دنبال جو منفی ایجاد شده در گروه بانکی، به جمع‌آوری و حمایت از سهام این گروه پرداختند. بر این اساس بیش از 31میلیارد تومان نقدینگی به پرتفوی حقوقی‌های بانکی افزوده شد. در معاملات این روز بیش از 11میلیارد تومان نقدینگی در مسیر پرتفوی سهامداران حقوقی به حقیقی جابه‌جا شد.

 در این میان بیشترین خرید صورت گرفته در دو نماد بانک ملت و صادرات بود؛ به‌طوری‌که خالص خرید حقوقی‌ها در هر کدام از دو نماد مزبور به ترتیب 13میلیارد تومان و 11میلیارد تومان بود. صندوق سرمايه‌گذاري بازارگرداني ملت به عنوان حقوقی فعال در «وبملت»، به خرید 2میلیون سهم پرداخت. اما روند خریدها در نماد «وبصادر» با حجم به مراتب  بالاتری دنبال شد.

در این میان 500میلیون سهم مزبور توسط سرمايه‌گذاري خوارزمي جمع‌آوری شد. به این ترتیب «وخارزم» درصد مالکیت خود در نماد «وبصادر» را به 3.93درصد رساند. همچنین در این روز گروه مالي سپهرصادرات نیز بیش از 65میلیون و 500هزار سهم «وبصادر» را خریداری کرد. 100هزار سهم دیگر را  نیز صندوق سرمايه‌گذاري بازارگرداني سپهرصادرات خریداری کرد.

الف) شرکت‌های خودرویی: زیرمجموعه‌های گروه خودرو و ساخت قطعات نیز در این روز در فهرست نمادهای مورد توجه سهامداران حقوقی قرار گرفتند. در این میان ایران‌خودرو شاهد عرضه یک میلیون و 250هزار سهم از سوی گروه مالي بانك پارسيان بود.

ب) شرکت‌های معدنی: نمادهای زیرمجموعه گروه معدنی در بازار امروز مورد توجه سهامداران خرد قرار گرفتند. در این میان چادرملو شاهد خرید 500هزار سهم از سوی صندوق سرمايه‌گذاري گنجينه زرين شهر بود. این صندوق به عنوان سهامدار عمده در نماد گل‌گهر نیز اقدام به خرید یک میلیون سهم کرد.

این در حالی است که در نماد معاملاتی شرکت توسعه‌ معادن ‌و فلزات‌، صندوق توسعه معادن وفلزات آرمانی به عنوان سهامدار عمده ، به خریدهای خود در این نماد خاتمه داد. بر این اساس امروز صندوق مزبور در «ومعادن» اقدام به عرضه 400هزار سهم کرد.

در نماد معادن ‌منگنز ايران‌ نیز سهامدار عمده یعنی شركت گسترش سرمايه‌گذاري ايرانيان ، 20هزار سهم را خریداری کرد.

ج) گروه فلزات اساسی: رصد خرید و فروش‌های صورت گرفته در نمادهای فلزی نیز نشان از آن دارد که سهامداران عمده خریدهای قابل‌توجهی در نماد فولاد خوزستان داشتند. در صدر این خریدها، جمع‌آوری 684میلیون سهمی از سوی گروه توسعه اقتصادي پايندگان صورت گرفت. همچنین در این روز 300هزار سهم دیگر را نیز صندوق سرمايه‌گذاري گنجينه زرين شهر خریداری کرد. البته صندوق مزبور به عنوان حقوقی فعال در نماد فولاد مبارکه اقدام به خرید یک میلیون سهم کرد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مدیرعامل شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبانور عنوان کرد:

حرکت در مسیر معدنکاری سبز

می متالز - شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبانور به‌عنوان بزرگ‌ترین واحد سنگ آهن در غرب کشور، یک شرکت بورسی است که در زمینه معادن سنگ آهن و فرآوری کنسانتره و گندله‌ فعالیت دارد.
 بازیگران بورس (ماهانه)

موقعیت‌یابی خریداران و فروشندگان در فروردین‌ماه / عملکرد بازیگران بزرگ و کوچک بورس در نخستین ماه سال بررسی شد

می متالز - بازار سهام در حالی نخستین ماه از سال 98 را با ثبت بازدهی 14.4 درصدی به پایان برد که در این ماه عملکرد خرید و فروش‌های معامله‌گران نشان از فعالیت بالای سهامداران خرد در سمت خرید دارد؛ به‌طوری‌که حقوقی‌های بازار در 16روز کاری فروردین ماه تنها در 3روز توانستند خالص خرید مثبتی را در کارنامه خود ثبت کنند و در مابقی روزها بیشتر از آنکه خریدار باشند، در نقش فروشنده ظاهر شدند. به این ترتیب ماه گذشته با انتقال 707میلیارد تومانی نقدینگی در مسیر پرتفوی معامله‌گران حقوقی به حقیقی همراه شد.
 جدال سنگین عرضه و تقاضا پس از رالی‌ پرشتاب

نقشه نیمروز بورس دوشنبه (دوم اردیبهشت)

می متالز - گرمای معاملات بورس تهران همچنان ادامه دارد. گرچه فشار عمومی عرضه منجر به عقب‌نشینی قیمت‌ها از سقف روزانه شد اما قدرت سمت تقاضا افزایش محسوس ارزش معاملات را در پی داشت که نشان از پتانسیل بورس برای ادامه مسیر صعودی دارد. به نظر می‌رسد رونمایی تدریجی عملکرد ماهانه شرکت‌ها با انتشار خبرهای مرتبط با گروه‌های مختلف سهام بر تب‌وتاب معاملات در دو سوی خرید و فروش افزوده و جریان ورودی پول‌ها را تداوم بخشیده است.
 

ابلاغ مصوبه همسان‌سازی حقوق بازنشستگان/ افزایش ۱۸ درصدی در گام اول

می متالز - مصوبه همسان‌سازی حقوق بازنشستگان ابلاغ شد که بر این اساس حقوق تمامی بازنشستگان کشوری و لشکری در گام اول ۱۸ درصد افزایش می‌یابد.
 جهش تاریخی بازار سرمایه

شاخص بورس تهران از 200 هزار واحد گذشت

می متالز - امروز شاخص کل بورس تهران در مواجه با قله تاریخی 195 هزار و 480 واحدی که نهم مهرماه سال گذشته در عبور از آن ناکام مانده بود، توانست به مدد جو مثبت در معاملات اغلب گروه‌های حاضر در بازار، رشد 5120 واحدی را تجربه کند.
 مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد خبر داد:

واریز ۵۰ درصد حقوق فروردین ماه بازنشستگان فولاد در مناطق سیل زده

می متالز - محمدجواد عسکری همچنین اظهار داشت: صندوق بازنشستگی فولاد از طریق شرکت های تابعه تاکنون کمک های قابل توجهی را به هموطنان سیل زده در استان های مختلف انجام داده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما