خبر
آهن و فولاد   سنگ آهن  

برنامه‌های جدید ذوب آهن برای مالکیت معدن

می متالز - مدیر برنامه ریزی و مهندسی خرید شرکت ذوب آهن اصفهان در زمینه تامین مواد اولیه به ویژه سنگ آهن برای این شرکت اظهار کرد: به دلیل برخی سیاست گذاری هایی که بیشتر معادن دارند، اکثر آنها به سمت تولید کنسانتره رفته و این محصول را به فروش می‌رسانند تا ارزش افزوده بیشتری برسند.

به گزارش می متالز، بابک بیگی با بیان این مطلب در ادامه اظهار کرد: شرکت ذوب‌آهن اصفهان تنها شرکتی است که سنگ‌آهن را به صورت خام مصرف می‌کند. درنتیجه این موضوع باعث شده تا در تامین سنگ‌آهن با مشکل همراه شویم زیرا با قیمتی که ما خرید انجام می‌دهیم برای معادن فروشنده ارزش افزوده‌ای به همراه ندارد. این موضوع در زمینه تامین مواد اولیه شرکت مشکلاتی ایجاد کرده است.
بیگی درباره همکاری با معادن سنگ آهن، بیان کرد: ما با اکثر معادن همچون بافت، سنگان و اثر معادنی که سنگ آهنی مطابق با نیاز ما را دارند همکاری داریم.
وی افزود: ذوب‌آهن پیش تر خود معدن داشت که در بحث خصوصی سازی آنها را از دست داد، درحال حاضر برنامه هایی در ارتباط با مالکیت معدن در دستور کار قرار دارد.
وی با اشاره به موضوع خرید زغال‌سنگ نیز اظهار کرد: در توافق دیگری که قرار است انجام شود، در ارتباط با افزایش قیمت زغال صحبت خواهد شد.
بیگی اظهار کرد: اگر ما زغال سنگ با کیفیتی خریداری کنیم، کک تولیدی حاصل از
آن CSR بالایی خواهد داشت که شاخص بسیار مهمی در تولید به شمار می آید.
مدیر برنامه ریزی و مهندسی خرید شرکت ذوب آهن اصفهان گفت: در حال حاضر 30درصد زغال سنگ وارداتی بوده و 70 درصد آن از داخل کشور تامین می شود.
وی همچنین درباره ظرفیت موجود از مواد اولیه در شرکت ذوب آهن اصفهان گفت: در حال حاضر به دلیل بحث معادن، موجودی های ما محدود و برای حدود 15 تا 20 روز سنگ آهن در اختیار داریم.

کد خبر: 26281
تاریخ: 1397/10/20 - 12:30
منبع: عصر معدن

شرکت ذوب آهن اصفهان  بابک بیگی  سنگ‌آهن 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 سجاد غرقی، عضو هیئت نمایندگان اتاق ایران:

با عوارض صادراتی، فرصت کسب سهم بازار جهانی سنگ‌آهن را از دست دادیم/ معدن هنوز در بدیهیات با دولت می‌جنگد

می متالز - با شکستن سد باطله یکی از معادن شرکت معدنی واله برزیل همه منتظر بودند تا تأثیرات این خبر بر بازار سنگ‌آهن نمایان شود. هرچند که تأثیر این حادثه بر عرضه سنگ‌آهن در بازارهای جهانی تا اواخر سه‌ماهه نخست سال دیده می‌شود چون تقاضای چینی‌ها آن زمان بهتر خواهد شد اما اعلام کاهش تولید 40 میلیون تنی از جانب این شرکت می‌توانست فرصتی باشد برای تولیدکنندگان دیگر تا سهم این بازار را از آن خود کنند، فرصتی که ایران با سیاست‌های ضد صادراتی خود با شعار نادرست «خام فروشی ممنوع» از دست داد.
 

هشدارهای واله در بازار سنگ‌آهن

می متالز - بعد از تعطیلات عید شکوفه‌های چین با وجود اتفاقی که برای سد باطله واله برزیل رخ داد، بازار سنگ‌آهن جهانی که چین در صدر آن قرار دارد با فراز و نشیب این رخداد مواجه شد، در واقع در انتهای ژانویه بازار چین تعطیل شد و بعد از دو هفته و در ۱۵ فوریه که این بازار شروع به کار کرد، قیمت‌ها به‌صورت هیجانی افزایش پیدا کردند، در این میان شاهد آن بودیم که این افزایش قیمت ماندگار نبود و به‌طور مکرر و مخصوصا در طول ۱۵ روز گذشته روزانه جابه‌جایی‌ قیمت در بازار به وقوع پیوست، این به قدرت فولادسازان چینی در تعیین قیمت بازمی‌گردد که در ادامه این گزارش به آن بیشتر پرداخته می‌شود.
 

۱۱۰۲ میلیارد تومان بدهی "ذوب" تهاتر شد

می متالز - شرکت ذوب آهن اصفهان طی اطلاعیه شفاف سازی اعلام کرد پيرو اطلاعيه مورخ ۱۳۹۷/۱۰/۱۸ مبني بر اخذ تاييديه تهاتر مبلغ ۲۴۰۰ ميليارد تومان از بدهي هاي بانكي شركت ذوب آهن اصفهان با مطالبات سازمان تامين اجتماعي از دولت، با عنايت به اقدامات انجام شده و سقف اعتباري بانكها مبلغ ۱۱۰۲ ميليارد تومان از بدهي هاي بانكي شركت در سال ۱۳۹۷ تهاتر شد.
 

فولادسازان بیش از پنج میلیون تن صادرات داشتند

می متالز - صادرات فولاد سازان بزرگ کشور از ابتدای امسال تا پایان بهمن ماه به پنج میلیون و 89 هزار و 55 تن شمش و محصولات فولادی رسید که در مقایسه با دوره مشابه پارسال افت 22 درصدی داشت.
 

قرارداد ۱۰۰ میلیاردی ذوب‌آهن با وزارت راه؛ ناگهان نماد ذوب جان گرفت

می متالز - شرکت ذوب آهن اصفهان با افشای قرارداد 100 میلیاردی از شراکت با وزارت راه و شهرسازی خبر داد. نماد این شرکت بورسی که از هفته گذشته با افت بیش از هفت درصدی قیمت سهام مواجه شده بود با انتشار خبر مربوط به این قرارداد مهم از ابتدای جریان معاملات امروز بازار سهام، در دامنه مثبت در حال معامله شدن است.
 

کاهش بهای سنگ‌آهن؛ موقت یا دائمی؟

می متالز - نگاهی به روند حرکت قیمت سنگ‌آهن در هفته‌های اخیر نشان می‌دهد که قیمت این محصول که در فاصله ماه‌های دسامبر ۲۰۱۸ تا اواسط فوریه روند رو به رشدی را به دلایل مختلف از تخریب سد باطله در معدن واله برزیل که به کمبود عرضه‌ها منتهی شد یا افزایش تقاضا به دلیل بهبود وضعیت بازار فولاد و... تجربه کرده بود اکنون روند آرام کاهشی را در پیش گرفته است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما