خبر
زغال سنگ  

رشد چشمگیر حجم تولید زغال سنگ تاجیکستان/ تاجیکستان تا سال 2020 تولید را 80 برابر رقم فعلی می کند/ این کشور علاوه بر تامین نیاز داخل به فکر صادرات نیز است

می متالز - به گفته وزارت صنایع و فناوری های جدید تاجیکستان، این کشور در بین ماه های ژانویه تا نوامبر بالغ بر 1.7 میلیون تنزغال سنگ تولید کرده است.

به گزارش می متالز، طبق آمارهای رسمی کشور تاجیکستان، تا اوایل ماه دسامبر بالغ بر 1.6 میلیون تن زغال سنگ در این کشور استخراج شده است.

در تاجیکستان معدنکاری و تولید زغال سنگ در 14 ذخیره معدنی در حال انجام است. وزارت صنایع و فناوری های جدید تاجیکستان اعلام کرده که 20 شرکت داخلی و خارجی در این کار حضور دارند.

پس از استقال تاجیکستان، تولید زغال سنگ به 20 میلیون تن رسیده بود. اما در سال های اخیر تولید این کشور در سال 2014 رکورد زد و به 870 هزار تن می رسد. در سال 2015 تولید به بیش از یک میلیون تن و در سال های 2016 و 2017 به ترتیب 1.4 میلیون تن و 1.7 میلیون تن رسیده بود.

در حال حاضر بیش از 200 شرکت در جمهوری تاجیکستان از زغال سنگ به عنوان سوخت استفاده می نماید.

تاجیکستان دارای بیش از 4.3 میلیارد تن ذخایر زغال سنگ به صورت بالقوه می باشد که 320.3 میلیون تن آن ذخایر با کالری بالاست.

دولت تاجیکستان قصد دارد تا سال 2020 تولید را 80 برابر تولید فعلی نماید تا نه تنها تمام نیازهای داخلی را برطرف نماید بلکه به صادرات زغال با خارج از مرزها بپردازد.

معدنکاری زغال در تاجیکستان فرایند نسبتا ارزانی است اما کیفیت تولیدات آن پایین است و عواقب زیست محیطی ناشی از سوختن بد ایجاد خواهد کرد.

کد خبر: 26285
تاریخ: 1397/10/20 - 12:45
منبع: معدن نیوز

زغال سنگ  تاجیکستان  صادرات 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

رقابت منفی تولید‌کنندگان سیمان برای صادرات

می متالز - نایب رئیس اتاق بازرگانی تهران با اشاره به ارزان‌فروشی سیمان در کشورهای همسایه گفت: به دلیل مسائل و مشکلات مالی، بین تولید‌کنندگان داخلی برای صادرات رقابت منفی شکل گرفته است.
 رئیس دفتر رئیس جمهوری:

درآمد و صادرات نفت ایران تداوم خواهد داشت

می متالز - رئیس دفتر رئیس جمهوری گفت: بی‌شک جمهوری اسلامی ایران نفت خود را می‌فروشد و درآمد و صادرات نفت ما ادامه خواهد داشت.
 رهبر معظم انقلاب اسلامی:

دشمنی و توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نخواهد ماند

می متالز - رهبر انقلاب اسلامی درباره تلاش آمریکا برای مسدود کردن راه‌های صادرات نفت ایران گفتند: ملت فعال و مسئولان هوشیار ایران نشان داده‌اند اگر همت کنند همه بن‌بست‌ها را می‌شکنند و قطعا این تلاش آمریکایی‌ها هم به جایی نمی‌رسد و جمهوری اسلامی هر مقدار لازم داشته باشد و اراده کند، نفت صادر خواهد کرد.
 رئیس جمهوری در نشست هیئت دولت:

به صفر رساندن صادرات نفت ایران ناممکن است

می متالز - رئیس جمهوری گفت: به صفر رساندن صادرات نفت ایران امکان‌پذیر نیست و ما به روش‌های مختلف نفت خود را خواهیم فروخت، آمریکا با اینگونه اقدام‌های خود به تمام ملت‌های جهان و همه شرکت‌های نفتی دنیا و حتی به ملت خود ظلم می‌کند.
 رییس کل بانک مرکزی؛

صفر کردن صادرات نفت ایران توهم است/ التهاب بازار ارز رفع شد

می متالز - رییس کل بانک مرکزی با اشاره به اینکه صفر کردن صادرات نفت ایران توهم است، از اشراف بانک مرکزی بر بازار ارز خبر داد.
 در نخستین نشست شورای مشورتی جوانان وزارت صمت مطرح شد

ماموریت وزیر صنعت به جوانان/ نظرات جوانان قابلیت تبدیل به اتاق فکر و کمیته های تخصصی را دارد

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت در اولین نشست شورای مشورتی جوانان با بیان اینکه نظرات جوانان قابلیت تبدیل به اتاق فکر و کمیته های تخصصی را دارد، گفت: نتایج اتاق فکر بررسی و پیگیری می شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما