خبر
مواد معدنی  

ایران می‌تواند نیاز صنعتی کشورهای منطقه را تامین کند

می متالز - هشتمین نمایشگاه بین‌المللی سنگ، معدن و ماشین‌آلات وابسته ۱۰ الی ۱۳بهمن ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس برگزار می‌شود. با توجه به شرایط موجود این نمایشگاه می‌تواند فرصتی برای معرفی توانمندی شرکت‌های معدنی و صنایع وابسته باشد.

به گزارش می متالز، سهراب شرفی، رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت فارس درباره برگزاری این نمایشگاه اظهار کرد: شاید اولین هدف ما در هشتمین دوره از برگزاری این نمایشگاه در شرایط فعلی و با توجه به تحریم‌ها این است که توانمندی‌های خود را به کشورهای دیگر به ویژه کشورهای همسایه مانند عراق، افغانستان و کشورهای عربی معرفی کنیم.
وی تصریح کرد: نباید اجازه دهیم در شرایط فعلی صنعت ما به دست فراموشی سپرده شود. درنتیجه تلاش براین است در این بحران و موج عظیمی که به سمت کشور می‌آید مانند یک ناخدای مجرب سکانداری کرده و اجازه ندهیم ناراحتی و نا امیدی در صنعت حاکم شود. از سویی دیگر سعی می‌کنیم از مصرف کنندگان نیز در این نمایشگاه دعوت شود تا آنها نیز در این برهه حضور داشته باشند تا توانایی‌های داخلی معرفی شود و بتوانیم بر تبلیغات خارجی غلبه کنیم.
شرفی افزود: به طورکلی اصلی‌ترین هدف در این دوره از نمایشگاه حمایت از تولید ملی است.
رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت فارس با اشاره به تغییرات این دوره از نمایشگاه، بیان کرد: سعی ما بر این است علی‌رغم همه مشکلات، توانایی‌های موجود را معرفی کرده و این باور را در منطقه ایجاد کنیم زیرا ایران می‌تواند بخشی از نیازهای منطقه و کشورهای حوزه خلیج فارس را تامین کند.
شرفی گفت: برخلاف دوره‌های گذشته که نمایشگاه ساده و بدون تبلیغات انجام می شد، این دوره از رویداد به صورت بین‌المللی برگزار می‌شود و در تلاش هستیم تا تبلیغات فرامرزی در این باره داشته باشیم.
وی تاکید کرد: در حال حاضر در شرایط سختی قرار داریم اما در همین شرایط های سخت است که می‌توان توانایی ها را نشان دارد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 در پانزدهمین نمایشگاه سنگ اصفهان به انتظار بنشینید

نمایش سنگ‌هایی که در جهان لنگه ندارند

می متالز - نمایشگاه‌های تخصصی می‌توانند کمک بسزایی به شناخت بیشتر مسئولان، متخصصان و فعالان آن حوزه از آخرین ظرفیت‌ها و توانمندی‌های داخلی کنند.
 

نمایشگاه بین‌المللی سنگ مرمر در ازمیر

می متالز - نمایشگاه بین‌المللی سنگ مرمر در ازمیر ترکیه با حضور ۱ هزار و ۱۴۳ شرکت داخلی و خارجی برگزار شد.
 

‌وقتی دلالان عرب ‌سنگ‌های تزئینی ایران را به مفت ‌خریداری می‌کنند

می متالز - دبیر شورای سیاست‌گذاری صنعت ایران گفت: چرا باید واحد تولیدی سنگ‌ اصفهان به لحاظ مشکل نقدینگی مجبور باشد برای این که جاری خود را بچرخاند، سنگ را به دلال عراقی نقدی ۳۰ هزار تومان بفروشد.
 

صادرات محصولات معدنی نیازمند دیپلماسی اقتصادی

می متالز - رییس خانه صنعت ، معدن وتجارت استان فارس بیان کرد: در شرایط فعلی سرمایه گذاران خارجی میل چندانی برای حضور در بخش معدن ایران ندارند.
 رئیس صنعت و معدن استان مرکزی :

نمایشگاه سنگ محلات با حضور ۴۰۰ شرکت داخلی و خارجی برگزار می‌شود

می متالز - رئیس صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: دهمین نمایشگاه سنگ بین‌المللی محلات با حضور ۴۰۰ شرکت داخلی و خارجی برگزار می‌شود.
 

حضور 20 غرفه دار ایرانی در نمایشگاه سنگ چین

می متالز - نمایشگاه سنگ شویتو هر ساله میزبان غرفه داران ایرانی بوده است و امسال نیز با حضور بیش از 20 غرفه دار ایرانی برگزار می شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما