خبر
خودرو  
در بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه سهند تبریز مطرح شد؛

خصوصی‌سازی‌های ناصحیح موجب اعتراضات برحق کارگری شده / چرا «ماشین‌سازی‌ تبریز» را به فردی واگذار کردند که سوادش در حدِ ششم ابتدایی‌ست؟!

می متالز - بسیج دانشجویی دانشگاه سهند تبریز در بیانیه‌ای به ابهامات و مشکلات خصوصی‌سازی «ماشین‌سازی تبریز» پرداخت و خواستار پاسخگویی مسئولان شد.

به گزارش می متالز، بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی سهند تبریز که همراه با جمعی از کارگران ماشین‌سازی تبریز، روزدوازدهم دی ماه در تجمعِ مقابل سازمان خصوصی‌سازی در تهران شرکت کرده، در بیانیه‌ای، خصوصی‌سازی «ماشین‌سازی تبریز» را مورد انتقاد قرار داده است.

در این بیانیه آمده است: نظر به اهمیت فراوان اصل ۴۴ و لزوم اجرای صحیح آن، مدتی است که به این روند واگذاری صنایع مختلف، حساس شده و با مشکلات آن درگیر شده‌ایم. از همان ابتدا دلسوزان کشور و فعالین دانشجویی نسبت به این روند افسار گسیخته‌ی واگذاری صنایع مختلف منتقد و خواستار اصلاح آن بوده‌اند. روندی که ماحصل آن چیزی غیر از نابودی صنایع مختلف من جمله ماشین‌سازی تبریز، هفت تپه، هپکو، آذرآب، فولاد خوزستان و.... نبوده است! و در کمال تاسف شاهد این هستیم که این واگذاری‌ها هر ساله رشد فزونی را پیش گرفته است.

این تشکل دانشجویی تاکید کرده است: مشکل و مسئله‌ی ما اصل خصوصی‌سازی نیست، بلکه روندی می‌باشد که سازمان خصوصی‌سازی به ریاست آقای پوری حسینی در پیش گرفته است، که رسما این حجم از بی‌مسئولیتی و ناکارآمدی در خصوصی‌سازی را گردن اصل ۴۴ می‌اندازد. جوابگو بودن شخص رئیس این سازمان نسبت به این روند و ارائه‌ی توضیحات درمورد اینکه چرا در خصوصی‌سازی صنایع، اصولی راهبردی که برای مثال به سه مورد آن در زیر اشاره می‌شود رعایت نشده نقاط ابهامی است که به آن پاسخی داده نمی‌شود:

در ادامه این بیانیه می‌خوانیم: واقعیت انکارناپذیر این است که روند خصوصی‌سازی‌های نادرست و غیرکارشناسی این سازمان موجب افرایش تنش‌های اجتماعی زیادی گردیده و نارضایتی به حق کارگران شریف این مرز و بوم را در پی داشته است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 جمعی از فعالین دانشجویی، هنری و کارگری:

آقای روحانی! دستور توقف خصوصی‌سازی به شکل موجود را بدون درنگ صادر کنید

می متالز - جمعی از فعالین دانشجویی، هنری و کارگری طی نامه‌ای خطاب به رئیس جمهور به نحوه واگذاری شرکت‌های دولتی و نتایج تاسف بار خصوصی سازی ها انتقاد کرده و از وی خواستند تا دستور توقف خصوصی‌سازی به شکل موجود را بدون درنگ صادر کند.
 

افزایش هزینه‌های تولید و دردسرهای تولیدکنندگان پایین‌دستی آلومینیوم

می متالز - صنعت آلومینیوم نسبت به سایر صنایع فلزی درحال‌حاضر از رونق بهتری برخوردار است و به عنوان یک فلز سبک، روند رو به رشدی را طی می‌کند.
 

تکمیل خط‌آهن چابهار-سرخس‌‌، یاری آستان قدس را می‌طلبد

می متالز - آستان قدس رضوی در حالی درخواست‌های مکرر نمایندگان مجلس، مسئولان ورزات راه و تشکل های دانشجویی را در ورود به خط‌آهن چابهار- سرخس بی پاسخ گذاشته است که تکمیل این خط زمینه‌ساز رفع محرومیت و ایجاد اشتغال در منطقه محروم شرق کشور است.
 

تولید نانوپوشش‌های ضدخوردگی با خاصیت ترمیم‌شوندگی در کشور

می متالز - محققان دانشگاه صنعتی سهند تبریز با وارد کردن نانوذرات به درون پوشش‌های گالوانیزه، علاوه بر بهبود خواص ضدخوردگی آن‌ها،‌ خاصیت خودترمیم شوندگی را نیز به خواص این پوشش‌ها اضافه کردند.
 

استفاده از پسماند صنایع سیمان برای تولید نیمه‌ صنعتی نانوجاذب‌های ارزان‌ قیمت

می متالز - پژوهشگران دانشگاه صنعتی سهند تبریز با همکاری قطب علمی رنگ، شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی و کارخانه‌های تولید سیمان این استان موفق به تولید نانوجاذب‌های تصفیه پساب در مقیاس نیمه‌صنعتی شدند. در تولید این نانوجاذب‌ها از غبار کوره دوار سیمان استفاده شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما