خبر
بانک ها  

ایران چک جدید ۵۰ هزار تومانی رونمایی شد / مختصات

می متالز - ایران چک جدید پنچاه هزار تومانی با حضور وزیر اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی رونمایی شد.

به گزارش می متالز، اولین نسخه نسل جدید پنچاه هزار تومانی با حضور وزیر اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی در محل سازمان تولید اسکناس و مسکوک برگزار شد.

عبدالناصر همتی با تاکید بر اینکه با وجود مشخصه های امنیتی، ایران چک ها جدید دربالاترین سطح بین المللی ازنظر مشخصه های امنیتی است،گفت: از این پس به تدریج تمام اسکناس های بانک مرکزی بر مبنای مشخصه های امنیتی جدید تولید خواهد شد.

براساس این گزارش، اسکناس جدید با تکنولوژی پیچیده و مربوط به سال 2013 و مربوط به یورو تولید شده و نوار درخشان، چاپ نوری- مغناطیسی متغیر، نخ امنیتی با قابلیت تغییر رنگ از مختصات آن است.

کد خبر: 26339
تاریخ: 1397/10/21 - 11:18
منبع: بورس پرس

ایران چک  اقتصاد  بانک مرکزی  عبدالناصر همتی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

الزامات پژوهشی حمل‌‌و‌نقل/ ضرورت توجه به مقاوم‌سازی راه و کاهش آسیب‌‌ جانی و مالی‌

می متالز - حمل و نقل نقش مهمی در توسعه اقتصادی کشور دارد. باید محورهای پژوهشی در این حوزه بابت به‌روز‌سازی دانش‌ها‌ و انجام فعالیت‌‌های نوین در آن به طور ممتد دنبال شود.
 

تفکیک وزارت صنعت هزینه‌های سنگینی را به دولت تحمیل می‌کند

می متالز - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه اکنون ضرورتی برای تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت وجود ندارد گفت: اکنون ضرورت دولت و مجلس باید تامین معیشت مردم، رونق تولید و همچنین بازسازی مناطق سیل‌زده باشد.
 

شایعه سازی در پرونده فساد پتروشیمی بیشتر از پرداختن به اصل ماجرا بود

می متالز - یک نماینده مجلس گفت: در پرونده فساد پتروشیمی اینکه ابتدا مطرح شود، اختلاسی بیش از 6 میلیارد یورو صورت گرفته و سپس بگویند اختلاس نبوده و اختلاف حساب بوده، نشان می‌دهد که شایعه سازی در این پرونده بیش از پرداختن به واقعیت است.
 واکاوی دلایل رشد منفی ۷.۹ درصدی بخش صنعت

رشد اقتصادی باید پایدار باشد

می متالز - عضو کنفدراسیون صنعت ایران با تاکید بر اهمیت پایدار بودن رشد اقتصادی، عدم حضور گسترده کالاهای ایرانی در بازارهای جهانی و محدودیت جذب سرمایه‌گذاران خارجی را از جمله دلایل رشد اقتصادی منفی در بخش صنعت عنوان کرد.
 واکاوی دلایل رشد منفی ۷.۹ درصدی بخش صنعت

قوانین دست‌و پاگیر، مانع تولید و رشد اقتصادی

می متالز - یک فعال اقتصادی در راستای بررسی علل منفی شدن رشد اقتصادی در ۹ ماهه سال ۹۷، معتقد است که موانع ایجاد شده بر سر راه فعالیت‌های اقتصادی، ایجاد محدودیت‌ها و تصمیم‌های یک‌شبه دولت موجب ایجاد موانعی در راه تولید شده است.
 کار و اشتغال در هفته‌ای که گذشت...

سال گذشته چقدر شغل حفظ کردیم؟

می متالز - مهترین خبرهای این هفته حوزه کار به پرداخت ۴,۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به بنگاه‌های اقتصادی،مذاکره با اروپایی‌ها برای اعزام نیروی کار ایرانی، ممنوعیت بازنشستگی اجباری زنان و تشریح برنامه‌های هفته کارگر اختصاص داشت.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما