خبر
اقتصاد  

اولویت بندی جدید دولت درباره تخصیص ارز به واردات کالاها

می متالز - تصمیم گیری جدید دولت درباره واردات و اولویت بندی کالا‌ها به حذف گروه‌های دو و سه کالایی منجر شد تا فرایند تخصیص ارز تسهیل شود.

به گزارش می متالز، با تصمیم جدید دولت، کالاهای مجاز برای واردات در دو گروه کالاهای اساسی و سایر کالاها طبقه‌ بندی می شود تا نحوه تخصیص ارز به آنها تسهیل شود.

در اولویت بندی قبلی کالاها که به دنبال نوسانات نرخ ارز ایجاد شد تخصیص ارز از دو طریق دلار 4200 تومانی و سامانه نیما انجام می شد اما با نزدیک شدن نرخ ارز در بازار آزاد با سامانه نیما ، اصلاحات بر روی بخشنامه های اخیر ارزی در حوزه استفاده از ارز صادراتی برای تامین نیازهای وارداتی به تدریج در حال انجام است.

بر این اساس با اجرایی شدن این تصمیم اولویت‌بندی‌های کالایی برای استفاده از ارز سامانه نیما و صادرکنندگان لغو شده و تنها کالاهای اساسی و دارو، دلار ۴۲۰۰ تومانی می‌گیرند و مابقی کالاها در اولویت‌ بندی سایر تقسیم‌ بندی می‌شوند.صادرکنندگان هم می‌توانند ارز حاصل از صادرات را برای واردات کالاهای غیراساسی استفاده کرده و به این روش، رفع تعهد ارزی کنند.

کد خبر: 26342
تاریخ: 1397/10/21 - 11:24
منبع: بورس پرس

دولت  واردات  نرخ ارز  سامانه نیما 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

افزایش صادرات آلومینیوم کانادا به اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۹

می متالز - صادرات آلومینیوم کانادا به اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۸ با افزایش چشمگیری روبرو شد.
 

کم بازدهی نیروگاه ها به دلیل نحوه قیمت‌گذاری دولت

می متالز - مدیر عامل شركت مديريت توليد برق زاگرس کوثر گفت: دولت نرخ برق را برای شرکت های تولیدی و نیروگاه‌ها ارزان‌تر از معمول حساب کرده و چندسالی است که نرخ ها را افزایش نداده و بر این اساس شرکت های نیروگاهی کم بازده شده اند.
 

یک خواسته و دو هدف انجمن سازندگان قطعات برای سال آینده

می متالز - دبیر انجمن سازندگان قطعات، ضمن درخواست رفع ممنوعیت ثبت سفارش بدون انتقال ارز، دو هدف قطعه سازان برای سال آینده را اعلام کرد.
 یک روزنامه اعلام کرد:

چند مورد تکان دهنده و نقش ۸ مدیر دولت احمدی‌نژاد در پتروشیمی خصوصی شده

می متالز - با اینکه در جلسات رسیدگی به پرونده فساد هفت میلیارد یوروئی شرکت بازرگانی پتروشیمی مطالب تکان دهنده‌ای توسط نماینده دادستان مطرح می‌شود اما جزئیات آن بسیار حیرت انگیز است.
 کارشناس اقتصاد

اصلاح نظام بانکی اولین قدم برای تحقق رونق تولید است

می متالز - کارشناس اقتصاد گفت: یکی از اصلی‌ترین موانع تولید، نظام بانکداری است چنانکه اگر فردی بخواهد سرمایه‌اش را در تولید هزینه کند نرخ بازدهی آن بین ۱۰ تا ۱۵ درصد است اما همین فرد وقتی پولش را در بانک می‌گذارد، سود بیش‌تری می‌برد.
 معاون وزارت اقتصاد اعلام کرد:

فروش۱۰ هزارمیلیاردی دارایی مازاد بانک ها در یکسال و چند مشکل در واگذاری

می متالز - معاون بانک، بیمه و شرکت های دولتی وزارت اقتصاد، با بیان واگذاری ۱۰ هزار میلیارد تومان از دارایی های مازاد بانک ها طی یک سال ، دلایل روند کند و آهسته واگذاری را اعلام کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما