خبر
اقتصاد  
در لایحه بودجه 98 مشخص شد

تهاتر طلب‌ با بدهی‌ سازمان‌های توسعه‌ای تا سقف 400 میلیارد تومان

می متالز - لایحه بودجه سال 1398، اجازه تهاتر طلب‌ها با بدهی‌های سازمان‌های توسعه ای را صادر کرد.

به گزارش می متالز، طبق بند "ه" تبصره 7 لایحه بودجه سال 1398، به دولت اجازه داده می‌شود مطالبات قبل از سال ١٣٩٧ سازمان‌های گسترش و نوسازی صنایع ایران(ایدرو) و توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) با بدهی‌های این سازمان‌ها به دولت، تا سقف 4هزار میلیارد ریال تهاتر شود.

این تهاتر از یک سو بابت مشارکت در تأمین سرمایه بانک تخصصی صنعت و معدن و همچنین مطالبات سازمان‌های مذکور و وزارت نفت و از سوی دیگر بابت سهم متعلق به آن‌هاصورت می‌گیرد.

واگذاری سهام و یا سقف «سود سهام» و «مالیات» مربوط را با بدهی به دولت، بابت اعطای خطوط اعتباری تسهیلات مالی خارجی (فاینانس) یا تضامین برای طرح‌های اشتغالزا با اولویت مناطق کمترتوسعه یافته و محروم، انجام می‌شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 غریب پور خبر داد:

کلنگ زنی طرح تولید کاغذ از سنگ، فردا در الیگودرز

می متالز - رئیس هیات عامل ایمیدرو خبر داد: فردا، عملیات اجرای طرح احداث کارخانه تولید کاغذ از سنگ (کربنات کلسیم) در شهر الیگودرز (استان لرستان) آغاز می شود.
 

دیدار خانواده های شهدای فولاد با قائم مقام ایمیدرو

می متالز - خانواده های شهدای شرکت ملی فولاد ایران با قائم مقام ایمیدرو دیدار کردند.
 در مراسم انعقاد تفاهم نامه همکاری بین ایمیدرو و دانشگاه امیرکبیر اعلام شد:

غریب پور:‌ مفاد تفاهمنامه با دانشگاه امیر کبیر،‌ توسعه تولید و اشتغال است/ معتمدی: با حضور ایمیدرو مرکز نوآوری و کارآفرینی را تقویت می کنیم

می متالز - رئیس هیات عامل ایمیدرو در مراسم امضای تفاهم نامه ایمیدرو با دانشگاه صنعتی امیر کبیر گفت: طی امسال حدود 3 میلیارد دلار طرح در بخش معدن و صنایع معدنی افتتاح می شود و اکنون پروژه های فولاد بافت و آلومینیوم جاجرم آماده افتتاح است.
 

ایدرو بالگرد امدادی می‌سازد

می متالز - قائم مقام سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با تشریح نتایج سفر خود و هیات ایرانی به اروپا گفت: این سازمان پروژه ساخت بالگرد‌های امدادی را با سرعت بیشتر دنبال می‌کند.
 گزارش سال 97 اعلام شد:

افزایش 8 درصدی تولید کنسانتره و 28 درصدی استخراج زغال سنگ ایمیدرو

می متالز - میزان تولید کنسانتره زغال سنگ شرکت های طبس و البرز مرکزی (وابسته به ایمیدرو) طی سال97، بیش از 8 درصد افزایش یافت. در این مدت استخراج زغال سنگ نیز رشد 28 درصدی را تجربه کرد.
 

فرصتی برای افزایش سهم صنایع فولاد سنگان خواف از آب

می متالز - مقایسه وضعیت امروز منطقه مرزی سنگان در خراسان رضوی با وضعیت آن در سال ۱۳۹۲ و در نظر گرفتن کارهای انجام شده برای توسعه صنایع معدنی این منطقه، نگاه مدبرانه برای اشتغال، توسعه و جلوگیری از خام‌فروشی را نشان می‌دهد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما