خبر
مواد معدنی   سرمایه گذاری  
غریب پور در جمع مدیران حراست شرکت های تابعه ایمیدرو اعلام کرد:

اشتغالزایی 3 هزار نفری در سال 97/ سرمایه گذاری 7 هزار میلیارد تومانی در لامِرد

می متالز - رییس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: از ابتدای سال 97 تا دهه فجر برای حدود 3 هزار نفر در سراسر کشور در بخش معدن و صنایع معدنی اشتغالزایی صورت گرفته است.

به گزارش می متالز، خداداد غریب پور، رییس هیات عامل ایمیدرو، در جمع مدیران و کارکنان حراست شرکت های تابعه ایمیدرو در مشهد گفت: بیش از 700هزار نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم در حوزه معدن و صنایع معدنی اشتغال دارند.

وی تاکید کرد: از ابتدای سال 97 تا دهه فجر برای حدود 3 هزار نفر در سراسر کشور در بخش معدن و صنایع معدنی اشتغالزایی صورت گرفته است.

غریب پور تاکید کرد: در حال حاضر بیش از 3 میلیارد تن ذخایر سنگ آهن داریم که بالای 30 درصد آن در سنگان است. وی ادامه داد: با بهره برداری از پروژه های سنگان حدود 10هزار شغل مستقیم و 40هزار شغل غیرمستقیم در این منطقه ایجاد خواهد شد.

 

سرمایه گذاری 7هزار میلیارد تومانی در لامِرد

وی ادامه داد: طی سال جاری1.2 میلیارد دلار طرح در حوزه معدن و صنایع معدنی افتتاح شده است. وی یادآور شد: طی روزهای اخیر در لامرد 90 میلیارد تومان طرح گازرسانی، آبرسانی و برق افتتاح شد. به گفته غریب پور، تاکنون حدود 7هزار میلیارد تومان در پروژه های منطقه ویژه صنایع انرژی بر لامرد هزینه شده است.

رییس هیات عامل ایمیدرو در ادامه گفت: اولویت ما توانمندسازی و صیانت و حمایت از بخش معدن و صنایع معدنی است در این میان یک بخش از فرایند کار آموزش است که بخش مهندسی ایمنی، فرآوری و اکتشاف است. بخشی دیگر نیز به روز کردن دانش کارکنان در این بخش است.

 

سبقت سهم صادرات معدن و صنایع معدنی ایران از میانگین جهانی

رییس هیات عامل ایمیدرو گفت: سهم گردش مالی صادرات بخش معدن و صنایع معدنی ایران بالاتر از میانگین جهانی است. وی ادامه داد: گردش مالی سالانه معدن و صنایع معدنی در دنیا 2200میلیارد دلار است که 30درصد از این رقم به تجارت این بخش اختصاص دارد. وی ادامه داد: این در حالی است که سهم صادرات معدن و صنایع معدنی ایران معادل 40درصد از گردش مالی بخش معدن و صنایع معدنی است.

غریب پور افزود: حدود 1300میلیارد دلار یعنی 66 درصد گردش مالی سالانه دنیا مربوط به فولاد، زغالسنگ وسنگ آهن است. غریب پور یادآور شد: در سال 97 از مجموع 45 میلیارد دلار صادرات غیرنفتی ایران حدود22 درصد مربوط به بخش معدن و صنایع معدنی است.

وی به اهمیت فولاد و آلومینیوم در اقتصاد جهانی اشاره کرد و افزود: حلقه اول صنعت را فولاد وآلومینیوم تشکیل می دهند یعنی هرکشوری که بخواهد صنعتی شود نیازمند فولاد و آلومینیوم است.

رییس هیات عامل ایمیدرو یادآور شد: در بعد ملی خوشبختانه کارهای بزرگی طی پنج سال اخیر صورت گرفته است که از جمله می توان به کار اکتشافی 270هزار کیلومترمترمربع درکشور اشاره کرد.

وی اظهارکرد: در اوایل انقلاب تولید فولاد خام ایران به 368هزار تن می رسید که اکنون به 24 میلیون تن افزایش یافته است. یعنی ماهانه بیش از 2 میلیون تن فولاد در کشور تولید می شود.

غریب پور خطاب به مدیران وکارکنان حوزه حراست ایمیدرو و شرکت های تابعه عنوان کرد: حراست وظیفه صیانت و راهنمایی کارکنان در جهت تقویت توانمندسازی این حوزه را برعهده دارد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

افزایش ۴۹ درصدی سهم زنجیره معدن از کل تجارت خارجی کشور

می متالز - در ۱۱ ماهه پارسال، سهم تجارت خارجی زنجیره معدن از کل تجارت خارجی کشور، از لحاظ وزنی ۴۹ درصد و از نظر ارزشی ۲۱ درصد بوده است.
 بعد از ۳.۶ سال:

مدیرعامل زیرمجموعه مهم سایپا تغییر کرد و یک کارگزار سکاندار" ورنا" شد

می متالز - با تصمیم مدیرعامل سایپا، مدیرعامل سرمایه گذاری رنا بعد از ۳.۶ سال تغییر کرد تا مدیرعامل یک کارگزای وابسته به بانک سکاندار یکی از زیرمجموعه های مهم سایپا شود.
 

سبدگردان کاریزما سبد پیشنهادی خود را معرفی کرد

می متالز - شرکت سبدگردان کاریزما برای فعالان بازار سرمایه ۶ نماد را جهت سرمایه گذاری معرفی کرد.
 پیام نوروزی معاون وزیر و رئیس هیات عامل ایمیدرو به مناسبت آغاز سال ١٣٩٨

مدیران،‌ کارشناسان و کارکنان ارجمند؛ لطافت و گرمی نوروز، اینک ایران زمین را دربرگرفته است

می متالز - سال در آستانه تحول است و اینجانب مایلم تبریک گرم و خالصانه خود را تقدیم یکایک همکاران و دوستان گرامی کنم.
 پیام نوروزی رئیس هیات عامل ایمیدرو به مناسبت آغاز سال 1398

توسعه و آینده ای درخشان، در سایه تعامل

می متالز - سال 1398 را در حالی آغاز می کنیم که عملکرد توسعه و توانمندسازی بخش معدن و صنایع معدنی در اقتصاد کشور در بسیاری از نقاط ایران مشهود است و اشتغالزایی پایدار در این مناطق نتیجه تلاش و همکاری هر چه بیشتر ایمیدرو و بخش خصوصی بوده است.
 غریب پور در گفت و گو با «می متالز»

منتظر نظر «آی پی ام آی» برای ارائه دانش فنی و فاینانس در طرح نفلین سینیت سراب هستیم / در لامرد به دنبال جذب سرمایه گذار هستیم

می متالز - رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: شرکت «آی پی ام آی» در عسلویه نزدیک 6 میلیارد دلار پروژه قرارداد بسته و در حال اجراست و توان فنی بالایی در ایدرو دارد و ما نیز مصمم هستیم تا پروژه نفلین سینیت سراب انجام شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما