خبر
مواد معدنی   سرمایه گذاری  
غریب پور در جمع مدیران حراست شرکت های تابعه ایمیدرو اعلام کرد:

اشتغالزایی 3 هزار نفری در سال 97/ سرمایه گذاری 7 هزار میلیارد تومانی در لامِرد

می متالز - رییس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: از ابتدای سال 97 تا دهه فجر برای حدود 3 هزار نفر در سراسر کشور در بخش معدن و صنایع معدنی اشتغالزایی صورت گرفته است.

به گزارش می متالز، خداداد غریب پور، رییس هیات عامل ایمیدرو، در جمع مدیران و کارکنان حراست شرکت های تابعه ایمیدرو در مشهد گفت: بیش از 700هزار نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم در حوزه معدن و صنایع معدنی اشتغال دارند.

وی تاکید کرد: از ابتدای سال 97 تا دهه فجر برای حدود 3 هزار نفر در سراسر کشور در بخش معدن و صنایع معدنی اشتغالزایی صورت گرفته است.

غریب پور تاکید کرد: در حال حاضر بیش از 3 میلیارد تن ذخایر سنگ آهن داریم که بالای 30 درصد آن در سنگان است. وی ادامه داد: با بهره برداری از پروژه های سنگان حدود 10هزار شغل مستقیم و 40هزار شغل غیرمستقیم در این منطقه ایجاد خواهد شد.

 

سرمایه گذاری 7هزار میلیارد تومانی در لامِرد

وی ادامه داد: طی سال جاری1.2 میلیارد دلار طرح در حوزه معدن و صنایع معدنی افتتاح شده است. وی یادآور شد: طی روزهای اخیر در لامرد 90 میلیارد تومان طرح گازرسانی، آبرسانی و برق افتتاح شد. به گفته غریب پور، تاکنون حدود 7هزار میلیارد تومان در پروژه های منطقه ویژه صنایع انرژی بر لامرد هزینه شده است.

رییس هیات عامل ایمیدرو در ادامه گفت: اولویت ما توانمندسازی و صیانت و حمایت از بخش معدن و صنایع معدنی است در این میان یک بخش از فرایند کار آموزش است که بخش مهندسی ایمنی، فرآوری و اکتشاف است. بخشی دیگر نیز به روز کردن دانش کارکنان در این بخش است.

 

سبقت سهم صادرات معدن و صنایع معدنی ایران از میانگین جهانی

رییس هیات عامل ایمیدرو گفت: سهم گردش مالی صادرات بخش معدن و صنایع معدنی ایران بالاتر از میانگین جهانی است. وی ادامه داد: گردش مالی سالانه معدن و صنایع معدنی در دنیا 2200میلیارد دلار است که 30درصد از این رقم به تجارت این بخش اختصاص دارد. وی ادامه داد: این در حالی است که سهم صادرات معدن و صنایع معدنی ایران معادل 40درصد از گردش مالی بخش معدن و صنایع معدنی است.

غریب پور افزود: حدود 1300میلیارد دلار یعنی 66 درصد گردش مالی سالانه دنیا مربوط به فولاد، زغالسنگ وسنگ آهن است. غریب پور یادآور شد: در سال 97 از مجموع 45 میلیارد دلار صادرات غیرنفتی ایران حدود22 درصد مربوط به بخش معدن و صنایع معدنی است.

وی به اهمیت فولاد و آلومینیوم در اقتصاد جهانی اشاره کرد و افزود: حلقه اول صنعت را فولاد وآلومینیوم تشکیل می دهند یعنی هرکشوری که بخواهد صنعتی شود نیازمند فولاد و آلومینیوم است.

رییس هیات عامل ایمیدرو یادآور شد: در بعد ملی خوشبختانه کارهای بزرگی طی پنج سال اخیر صورت گرفته است که از جمله می توان به کار اکتشافی 270هزار کیلومترمترمربع درکشور اشاره کرد.

وی اظهارکرد: در اوایل انقلاب تولید فولاد خام ایران به 368هزار تن می رسید که اکنون به 24 میلیون تن افزایش یافته است. یعنی ماهانه بیش از 2 میلیون تن فولاد در کشور تولید می شود.

غریب پور خطاب به مدیران وکارکنان حوزه حراست ایمیدرو و شرکت های تابعه عنوان کرد: حراست وظیفه صیانت و راهنمایی کارکنان در جهت تقویت توانمندسازی این حوزه را برعهده دارد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 غریب پور در مراسم تکریم و معارفه اعضای هیات عامل ایمیدرو:

اجرای سیاست های اثربخش؛ ماموریت عضو جدید هیات عامل ایمیدرو

می متالز - رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: امیدواریم تغییرات ایجاد شده در ترکیب هیات عامل سازمان، بیش از پیش دستیابی به اهداف توسعه ای را تسهیل و اجرای سیاست های اثربخش را سرعت ببخشد.
 با حضور غریب پور انجام شد:

تکریم سید حسین هاشمی و محمد رضا مدرس خیابانی؛ معارفه محمد رضا سجادیان به عنوان عضو جدید هیات عامل ایمیدرو

می متالز - مراسم تکریم سید حسین هاشمی و محمد رضا مدرس خیابانی به عنوان اعضای سابق هیات عامل ایمیدرو امروز عصر با حضور خداداد غریب پور برگزار شد. در این مراسم همچنین محمد رضا سجادیان به عنوان عضو جدید هیات عامل معارفه شد.
 رییس سازمان بورس و اوارق بهادار تشریح کرد:

اقداماتی کم نظیر در فرهنگ سازی بازار سرمایه

می متالز - شاپور محمدی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با بررسی اقدامات انجام شده در معاونت های این سازمان در سال گذشته و اثرات آن در سال جدید به پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، گفت: در حوزه بازار یکی از مهم ترین اقدامات انجام شده بحث حاکمیت شرکتی بود که اصول آن در سال گذشته تدوین و ابلاغ شد و در سال ۹۸ اجرایی می شود.
 

۴ شرکت فولادسازی کشور در اندیمشک سرمایه‌گذاری می‌کنند

می متالز - رئیس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران با اشاره به ویژگی‌های فولاد اندیمشک گفت: ۴ شرکت فولادی کشور برای احداث فولاد اندیمشک سرمایه گذاری کرده‌اند.
 گزارش تجارت خارجی در فروردین 98 اعلام شد:

رشد 16 درصدی تناژ صادرات بخش معدن و صنایع معدنی/ اختصاص سهم 20 درصدی از کل صادرات

می متالز - میزان صادرات بخش معدن و صنایع معدنی طی فروردین 98 نسبت به مدت مشابه سال گذشته، حدود 16 درصد به صورت وزنی رشد پیدا کرد. این بخش سهم 20درصدی از صادرات کل کشور در اختیار دارد.
 رئیس ایمیدرو:

تولید رکورد گونه 25 میلیون تن فولاد تحقق یافت

می متالز - رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) گفت: پارسال با رشد تولید فولاد به رکورد 25 میلیون تن تولید دست یافتیم و برای امسال نیز حدود 10 درصد رشد پیش بینی می شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما