خبر
انرژی های تجدیدپذیر   انرژی بادی  

افزایش بهره‌وری ژنراتورهای بادی به کمک هوش مصنوعی

می متالز - گوگل در حال کار روی پروژه‌ای برای پیش‌بینی وضعیت باد در مناطق مختلف است؛ سیستم هوشمندی که می‌تواند بهره‌وری و اتکاپذیری توربین‌های بادی را به شکل قابل ملاحظه‌ای افزایش دهد.

به گزارش می متالز، استفاده از انرژی بادی به عنوان یکی از اصلی‌ترین منابع انرژی‌های بازگشت‌پذیر خصوصا در مناطق بادخیز این روزها به سرعت در حال فراگیر شدن است، با این حال میزان بهره‌وری ژنراتورهای بادی کاملا متکی به وضعیت وزش باد در شرایط مختلف است.
در این میان، شرکت گوگل با کمک شرکت انگلیسی «دیپ مایند» DeepMind در حال توسعه و آزمایش سیستم هوشمندی برای بهبود بهره‌وری توربین‌های بادی است.
توسعه این سیستم هوشمند از سال پیش آغاز شد و کار اصلی آن در حقیقت ابداع روشی مبتنی بر یادگیری ماشینی برای برآورد میزان انرژی تولیدی ژنراتورهای بادی در 36 ساعت آینده است، بر این اساس فقط کافی است تا سیستم با اطلاعات هواشناسی و داده‌های وضعیت کنونی ژنراتور تغذیه شود تا بتواند پیش‌بینی‌های نسبتا دقیقی را ارائه دهد و به این ترتیب کاربر می‌تواند روی میزان قابل اتکایی از انرژی تولیدی حداقل در 36 ساعت آینده حساب کند.
شرکت DeepMind که این روزها به عنوان یکی از پیشگامان حوزه هوش مصنوعی شناخته می‌شود کار خود در این حوزه را در سال 2010 شروع کرد و چهار سال بعد توسط آلفابت -شرکت مادر گوگل- خریداری شد و تقریبا تمامی پروژه‌های مرتبط با هوش مصنوعی گوگل و آلفابت این روزها توسط همین شرکت یا با همکاری آن در دست اقدام است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

توضیح دو فرابورسی درباره رشد ۵۰ درصدی قیمت سهام و پروژه نیروگاه بادی

می متالز - دو شرکت فرابورسی پگاه گلستان و عمران و سازندگی قزوین درخصوص عملکرد مالی و رشد بیش از ۵۰ درصدی قیمت سهام و پروژه نیروگاه بادی دست به شفاف سازی زدند.
 ریس هیات مدیره انجمن علمی انرژی بادی اعلام کرد:

پیشنهادی برای جذب سرمایه گذاران بورس در صنعت مغفول انرژی تجدید پذیر

می متالز - رئیس هیات مدیره انجمن علمی انرژی بادی با تشریح وضعیت انرژی بادی، چالش ها و مهمترین مانع، پیشنهادی برای جذب سرمایه گذاران بورس در صنعت مغفول انرژی های تجدیدپذیر مطرح کرد.
 اکونومیست:

جهان در انرژی های پاک کمتر سرمایه گذاری می کند

می متالز - چین که نیمی از سرمایه گذاری در انرژی های تجدید پذیر را به خود اختصاص داده، بیشترین افت سرمایه گذاری را ثبت کرده است.
 

تاخیر وزارت نیرو برای افزایش نرخ خرید برق تجدیدپذیرها به دلیل محدودیت مالی

می متالز - رئیس انجمن علمی انرژی بادی ایران با تأکید بر اینکه سازمان برنامه و بودجه قانون اختصاص ۱۰ درصد از فروش برق برای توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر و توسعه برق روستایی را اجرا نمی‌کند، گفت: وزارت نیرو عمداً افزایش خرید تضمینی برق تجدیدپذیرها را به تأخیر می‌اندازد.
 رئیس انجمن انرژی بادی ایران مطرح کرد

بی‌رغبتی سرمایه‌گذاران انرژی‌های تجدید پذیر/رشد ۲ درصدی عوارض برق انگیزه ایجاد نمی‌کند

می متالز - رئیس انجمن انرژی بادی ایران با تاکید بر اینکه تصویب رشد ۲ درصدی عوارض برق از سوی دولت موجب افزایش تمایل سرمایه گذاران در بخش نیروگاههای تجدیدپذیر نخواهد شد گفت: رشد عوارض برق از سوی دولت باید به تصویب مجلس برسد.
 

استفاده از انرژی بادی جهت بکارگیری در صنعت/ فرصت سوزی در استفاده از منابع انرژی خدادادی در کشور

می متالز - در سرزمین بزرگ ایران مکان هایی وجود دارند که مغفول دولتمردان و سرمایه گذاران واقع شده است و با استفاده بهینه از آن می توان رادندمان و بهره وری را با سرعت افزایش داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما