خبر
صنعت   بانک ها  

بررسی مشکلات صنایع مهم مازندران با حضور معاون وزیر صنعت/ تشکیل کمیته مشترک وزارت صنعت با بانک مرکزی برای رفع مشکلات ارزی صنایع

می متالز - معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در سفر یک روزه به استان مازندران ضمن بررسی مشکلات و چالش های صنایع مهم و استراتژیک استان از تشکیل کمیته مشترک وزارت صنعت، معدن و تجارت با بانک مرکزی با هدف رفع مشکلات ارزی واحدهای صنعتی سراسر کشور خبرداد.

به گزارش می متالز، فرشاد مقیمی در این سفر از فرایند تولید تعدادی از صنایع مهم این استان که در حوزه قطعه سازی، صنایع کانی فلزی و غیر فلزی، سلولزی و...فعالیت می کردند، بازدید و از نزدیک در جریان مشکلات این صنایع قرار گرفت. همچنین معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در این سفر طی نشست با استاندار و سایرمسولان استانی تصمیماتی در راستای رفع چالش های پیش روی این صنایع اتخاذکرد. مقیمی در ادامه این سفر یک روزه در مراسم افتتاح نمایشگاه توانمندی های صنعت، معدن و تجارت استان مازندران از رصد مشکلات صنایع و موانع پیش روی صنعت خبرداد و گفت: یکی از مشکلات در حوزه صنعت بحث تامین نقدینگی است و با توجه به شرایط اتفاق افتاده در این حوزه، حداقل ۲ تا سه برابر ، نیازمندی به نقدینگی در حوزه صنعت افزایش یافته است. معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت تخصیص ۴۰هزار میلیارد تومان را در راستای رفع مشکلات صنایع برشمرد و در خصوص توزیع این اعتبارات با همکاری بانک ها توضیح داد: این اعتبارات باتوجه به فضای تولید در هر استان برای واحدهای غیرفعال، واحدهایی که با ظرفیت های پایین فعالیت می کنند و طرح هایی که می تواند به بهبودشرایط اقتصادی کشور کمک کند، اجرایی خواهد شد. معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت، در ادامه با اشاره به تلاش دولت برای رفع چالش های پیش روی تولید گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از یک هزار و ۶۰۰ واحد صنعتی که به معنای واقعی غیرفعال بوده است به چرخه تولید بازگشته است. وی در ادامه یکی از برنامه های اساسی این وزارت خانه را افزایش احیا واحدهای غیر فعال اعلام کرد. مقیمی در ادامه با اعلام اقدام مهم دولت برای ممنوعیت واردات یک هزار و ۳۳۹ قلم کالای مشابه تولید داخل بیان کرد: با توجه به اتخاذ این تصمیم و همچنین افزایش نرخ ارز که در کاهش واردات برخی محصولات بدلیل عدم توجیه اقتصادی تاثیر گذاشته است بازاری درحدود ۴/۶میلیارد دلار برای صنعتگران داخلی فراهم شده است. به گفته معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت این اقدامات باعث می شود تا بستر برای حضور واحدهای صنعتی داخلی فراهم و این اقلام از طریق صنایع مختلف داخلی تامین شود. وی فضای پیش آمده را فرصتی برای واحدهای تولیدی برای تامین اقلام موردنیاز مردم اعلام کرد. وی در پایان در خصوص بازدید از نمایشگاه قائمشهر تصریح کرد: در این نمایشگاه چندین غرفه ساخت تولید داخل وجود دارد که این موضوع در جلوگیری از خروج ارز به کشور کمک می کند. گفتنی است،به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب نمایشگاه توانمندی های صنعت ، معدن و تجارت استان مازندارن با حضور مسئولین استانی و شهرستانی در نمایشگاه بین المللی مازندران واقع در قائمشهر افتتاح شد. این نمایشگاه در ۲ سالن در فضایی به مساحت سه هزار و ۳۰۰متر مربع و با ۸۰ غرفه برپا شد و همه روزه تا ۱۱ اسفندماه از ساعت ۱۵ تا ۲۱ پذیرای بازدید علاقه مندان است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

2 عرضه‌ بلوکی در خردادماه

می متالز - عرضه‌های بلوکی سرمایه‌گذاری مس سرچشمه و صنایع آذرآب قرار است در خردادماه انجام شود.
 

۷ شرکت‌‌ هواپیمایی خارجی چقدر ارز دولتی گرفته‌اند

می متالز - ۷ شرکت هواپیمایی ترکیه، امارات، قطر، اتریش، آئروفلوت روسیه، لوفت‌هانزا و کی‌ال‌ام، از فروردین ۹۷ تاکنون ارز دولتی از بانک مرکزی دریافت کرده‌اند.
 

عزم هلدینگ خلیج فارس برای تکمیل طرح های توسعه ای

می متالز - هلدینگ خلیج فارس مصمم است ساخت و تکمیل طرح های اولویت دار خود را با جدیت محقق کند.
 

ثبت رکورد جدید تولید در پتروشیمی تبریز

می متالز - پتروشیمی تبریز توانست در میزان تولید محصول در سال 1397 رکورد شکنی کند.
 با حکم وزیر نفت

اسمعیل قنبری عضو اصلی هیئت مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی شد

می متالز - وزیر نفت در حکمی اسمعیل قنبری را به‌عنوان عضو اصلی هیئت مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی منصوب کرد.
 معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی تأکید کرد

ضرورت شتاب‌ در روند تکمیل طرح‌های اولویت‌دار صنعت پتروشیمی

می متالز - مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی بر لزوم شتاب در ساخت طرح‌های اولویت‌دار صنعت پتروشیمی تأکید کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما