خبر
صنعت   بانک ها  

بررسی مشکلات صنایع مهم مازندران با حضور معاون وزیر صنعت/ تشکیل کمیته مشترک وزارت صنعت با بانک مرکزی برای رفع مشکلات ارزی صنایع

می متالز - معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در سفر یک روزه به استان مازندران ضمن بررسی مشکلات و چالش های صنایع مهم و استراتژیک استان از تشکیل کمیته مشترک وزارت صنعت، معدن و تجارت با بانک مرکزی با هدف رفع مشکلات ارزی واحدهای صنعتی سراسر کشور خبرداد.

به گزارش می متالز، فرشاد مقیمی در این سفر از فرایند تولید تعدادی از صنایع مهم این استان که در حوزه قطعه سازی، صنایع کانی فلزی و غیر فلزی، سلولزی و...فعالیت می کردند، بازدید و از نزدیک در جریان مشکلات این صنایع قرار گرفت. همچنین معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در این سفر طی نشست با استاندار و سایرمسولان استانی تصمیماتی در راستای رفع چالش های پیش روی این صنایع اتخاذکرد. مقیمی در ادامه این سفر یک روزه در مراسم افتتاح نمایشگاه توانمندی های صنعت، معدن و تجارت استان مازندران از رصد مشکلات صنایع و موانع پیش روی صنعت خبرداد و گفت: یکی از مشکلات در حوزه صنعت بحث تامین نقدینگی است و با توجه به شرایط اتفاق افتاده در این حوزه، حداقل ۲ تا سه برابر ، نیازمندی به نقدینگی در حوزه صنعت افزایش یافته است. معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت تخصیص ۴۰هزار میلیارد تومان را در راستای رفع مشکلات صنایع برشمرد و در خصوص توزیع این اعتبارات با همکاری بانک ها توضیح داد: این اعتبارات باتوجه به فضای تولید در هر استان برای واحدهای غیرفعال، واحدهایی که با ظرفیت های پایین فعالیت می کنند و طرح هایی که می تواند به بهبودشرایط اقتصادی کشور کمک کند، اجرایی خواهد شد. معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت، در ادامه با اشاره به تلاش دولت برای رفع چالش های پیش روی تولید گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از یک هزار و ۶۰۰ واحد صنعتی که به معنای واقعی غیرفعال بوده است به چرخه تولید بازگشته است. وی در ادامه یکی از برنامه های اساسی این وزارت خانه را افزایش احیا واحدهای غیر فعال اعلام کرد. مقیمی در ادامه با اعلام اقدام مهم دولت برای ممنوعیت واردات یک هزار و ۳۳۹ قلم کالای مشابه تولید داخل بیان کرد: با توجه به اتخاذ این تصمیم و همچنین افزایش نرخ ارز که در کاهش واردات برخی محصولات بدلیل عدم توجیه اقتصادی تاثیر گذاشته است بازاری درحدود ۴/۶میلیارد دلار برای صنعتگران داخلی فراهم شده است. به گفته معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت این اقدامات باعث می شود تا بستر برای حضور واحدهای صنعتی داخلی فراهم و این اقلام از طریق صنایع مختلف داخلی تامین شود. وی فضای پیش آمده را فرصتی برای واحدهای تولیدی برای تامین اقلام موردنیاز مردم اعلام کرد. وی در پایان در خصوص بازدید از نمایشگاه قائمشهر تصریح کرد: در این نمایشگاه چندین غرفه ساخت تولید داخل وجود دارد که این موضوع در جلوگیری از خروج ارز به کشور کمک می کند. گفتنی است،به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب نمایشگاه توانمندی های صنعت ، معدن و تجارت استان مازندارن با حضور مسئولین استانی و شهرستانی در نمایشگاه بین المللی مازندران واقع در قائمشهر افتتاح شد. این نمایشگاه در ۲ سالن در فضایی به مساحت سه هزار و ۳۰۰متر مربع و با ۸۰ غرفه برپا شد و همه روزه تا ۱۱ اسفندماه از ساعت ۱۵ تا ۲۱ پذیرای بازدید علاقه مندان است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 گفتگو با تئوریسین تشکیل وزارت صمت؛

مشاوره های غلط، دولت را به فکر تفکیک وزارت صمت انداخت

می متالز - اولین وزیر صمت بعد از ادغام وزارتخانه های بازرگانی و صنایع، معتقد است که تصمیم به تفکیک، ناشی از مشاوره های غلط به دولت است و اکنون اقتصاد تحریمی، فرمانده می خواهد تا اوضاع را مدیریت کند.
 وزارت صنعت آمار داد؛

رشد 39 پله‌ای ایران در شاخص «نوآوری جهانی»

می متالز - وزارت صنعت، معدن و تجارت بر پایه گزارش مراجع رسمی بین‌المللی، رتبه ایران را در برخی شاخص‌های مهم اعلام کرد که در جدیدترین آنها، رتبه ایران در زمینه نوآوری جهانی در سال 2018 نسبت به سال 2012 صعود 39 پله‌ای را تجربه کرده است.
 

تغییر ساختار در صنعت خودرو ضروری است

می متالز - معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: راه برون رفت از مشکلات خودرو، تغییر ساختار در صنعت خودرو است.
 

2 طرح پتروشیمی در نیمه نخست سال 98 به بهره‌برداری می‌رسد

می متالز - مدیر طرح‌های شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی با تولیدی شدن دو طرح جدید پتروشیمی در نیمه نخست امسال افزایش خواهد یافت.
 

رونمایی از طرح "تاپ" وزارت صنعت، معدن و تجارت

می متالز - طرح "تاپ" وزارت صنعت، معدن و تجارت همزمان با 22 بهمن رونمایی و اجرایی می‌شود.
 جواد قراگوزلو مدیر فنی تولید فولادسازی و ریخته‌گری شرکت فولاد هرمزگان

توسعه صنایع نسوز با تکیه بر توان داخلی

می متالز - جواد قراگوزلو مدیر فنی تولید فولادسازی و ریخته‌گری شرکت فولاد هرمزگان: در حاشیه نمایشگاه بین المللی فولاد کیش 97 به معدن نامه در خصوص شرایط صنعت نسوز در صنعت کشور اظهار داشت: صنایع نسوز ایران هم پای صنعت فولاد در سال‌های اخیر شاهد رشد قابل قبولی بوده‌است اما تولید در شرایط کنونی مسلما عملکرد متفاوتی را می‌طلبد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما