خبر
آهن و فولاد   زیرساخت ها  

صنعت فولاد نیاز به توسعه زیر ساخت دارد

می متالز - مدیر‌عامل فولاد هرمزگان گفت: باید توجه داشت که برای توسعه بیشتر این صنعت زیر‌ساخت‌های آن مورد توجه قرار گرفته و به روز رسانی شوند.

به گزارش می متالز، فرزاد ارزانی با اعلام این مطلب گفت: برای رسیدن به این هدف تامین منابع مالی و استفاده از تکنولوژی روز ضروری است اگر چه باید همزمان با توجه به ضروریاتی مانند آب، گاز، ریل و جاده برای توسعه این صنعت مسائلی چون افزایش بهره‌وری نیروی انسانی مورد توجه قرار گیرد. وی تصریح کرد: آموزش نیروی انسانی موجب افزایش بهره‌وری شده و شرایط را برای بهره‌گیری حداکثری از سرمایه‌گذاری انجام شده در این صنعت فراهم می‌آورد. در این زمینه باید در نظر داشت که تحریم‌ها تاثیر خود را روی این صنعت چه در تامین منابع مالی، صادرات و تامین ارز گذاشته است، اما با مدیریت در سیاست‌گذاری‌های این صنعت می‌توان در مقابل این فشار‌ها ایستاد.

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان درخصوص دستاوردهای این شرکت در سال ۹۷ گفت: ۴ بعد اصلی رویکرد شرکت فولاد هرمزگان را تولید، سودآوری، نیروی انسانی متخصص و صادرات تشکیل می‌دهد. وی افزود: دربرنامه ۱۰ماه اول تولید سال جاری این شرکت به‌رغم تحریم‌ها و فشارهای داخلی و خارجی، در تولید تختال ۵درصد و در بحث تولید آهن‌اسفنجی ۱۰درصد نسبت به سال قبل جلوتر است. ارزانی با اشاره به رویکرد صادراتی فولاد هرمزگان گفت: این شرکت در بحث صادرات در ۶ماه اول سال جاری از برنامه جلوتر بود و در ۱۰ماه اول سال، ۵۰درصد از تولیدات این شرکت به‌رغم محدودیت‌های بین‌المللی به بازارهای قبلی و همین‌طور بازارهای جدید صادر شده‌ و این صادرات در دوماه پایانی سال نیز ادامه خواهد داشت. مدیرعامل فولاد هرمزگان با اشاره به ظرفیت اسمی ۵/ ۱ میلیون تنی این شرکت گفت: در سال ۹۶ فولاد هرمزگان یک میلیون و ۴۱۰هزار تن تولید داشته و برنامه این شرکت برای سال ۹۷ تولید ۵/ ۱ میلیون تن فولاد و دستیابی به ظرفیت اسمی است. وی خاطرنشان کرد: به‌رغم محدودیت‌های بین‌المللی و مشکلات شرکت‌های داخلی برای خرید محصولات فولاد هرمزگان، این شرکت در جهت حفظ بازارهای جهانی، تغذیه بازارهای داخلی و افزایش تولید تلاش‌های بسیاری کرده است. ارزانی درباره برنامه‌های این شرکت در سال ۹۸ گفت: برنامه‌ریزی‌های لازم نقشه راه سال ۹۸ تبیین شده و بر اساس برنامه ۵/ ۱میلیون تنی با تمام توان به تولید خود ادامه خواهیم داد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مدیرعامل فولاد هرمزگان:

توسعه صنعت فولاد را ادامه خواهیم داد

می متالز - مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان، پیشرفت صنعت فولاد در شرایط تحریم را بسیار ارزشمند دانست و گفت: در این نقطه که هستیم، اکتفا نخواهیم کرد و توسعه را ادامه خواهیم داد.
 مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان:

به دنبال جهانی کردن برند فولاد هرمزگان هستیم

می متالز - مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان گفت: افتخار می‌کنم که امروز فولاد هرمزگان در سطح کشور به موفقیت‌های چشمگیری دست‌یافته و با تمهیدات و برنامه‌ریزی که صورت گرفته در آینده به برندی جهانی تبدیل خواهیم شد.
 واحد فروش داخلی شرکت فولاد هرمزگان جنوب؛

ثبت رکورد جدید در حمل روزانه تختال به مشتریان داخلی

می متالز - واحد فروش داخلی شرکت فولاد هرمزگان جنوب در بهمن ماه سال 1397 توانست با پیشی گرفتن از برنامه فروش، به میزان 135.992 هزار تن محصول را به مقاصد مشتریان داخلی تحویل نماید که با نگاهی به روند یازده ماهه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، از رشد 42 درصدی فروش محصول در بازارهای داخلی حکایت دارد .
 مدیر عامل فولاد هرمزگان مطرح کرد:

جدیت «هرمز» برای تولید ۱.۵ میلیون تن فولاد در سال ۹۸

می متالز - مدیرعامل فولاد هرمزگان گفت: برنامه 1.5میلیون تنی تولید فولاد این شرکت در سال 98 با تمام قوت بر جای خود باقی است.
 

صادرات فولاد ایران از استراتژی تنظیم بازار عبور کرده است

می متالز - صادرات فولاد تا پیش از این برای تنظیم بازار مطرح می شد و پس از تامین بازار داخل، مازاد در قالب صادرات به خارج از مرزها ارسال می شد اما به اعتقاد من، فولاد ایران از این مرحله عبور کرده و باید به گونه ای عمل شود که صادرات به عنوان استراتژی اصلی شرکت های فولادی مطرح شود. بازار فولاد در سال آینده تابع سیاست هایی است که خارج از حوزه فولاد صورت می گیرد و شرایط سیاسی جهان و وضعیت بین المللی تاثیرگذار خواهد بود. در مجموع به عقیده من سال 98 تغییر آن چنانی نسبت به سال 97 نخواهیم داشت اما در نیمه اول سال آینده مشکلات کمی بیشتر باشد که باید تلاش کنیم به روند عادی تولید باز گردیم.
 در پی کسب مقام قهرمانی تیم‌های فوتبال و فوتسال فولاد هرمزگان در لیگ برتر استان:

پیام تبریک مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان به همکاران

می متالز - مدیرعامل شرکت فولاد در پی افتخار آفرینی تیم های فوتبال و فوتسال شرکت و کسب عنوان قهرمانی در لیگ های برتر استان به همکاران خود تبریک گفت.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما