خبر
زغال سنگ  
در ژانویه رخ داد؛

رشد ۱۳۶ درصدی واردات زغال سنگ به چین

می متالز - آخرین آمار گمرکی چین نشان می دهد در ژانویه سال جاری واردات زغال سنگ به چین ۱۳۵.۵۷ درصد رشد ماهانه داشت و ۷.۳۷ میلیون تن شد که در مقایسه با ژانویه سال گذشته نیز ۴۵.۷۳ درصد بالا رفت.

به گزارش می متالز، دراین بین واردات از استرالیا رشد ماهانه ۹۰۰ درصدی داشت و ۴.۳۳ میلیون تن شد و نسبت به سال گذشته نیز ۵۲.۴۵ درصد بالا رفت. از آنجایی که نوامبر گذشته واردات زغال سنگ با ممنوعیت ناگهانی ترخیص گمرکی تا پایان سال ۲۰۱۸ روبرو شد واردات ژانویه چنین رشد چشمگیری داشت

کد خبر: 30256
تاریخ: 1397/12/15 - 12:10
منبع: بورس کالای ایران

زغال سنگ  واردات  چین 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 گزارش پلتس از نوسان هفتگی متانول

محموله 10 هزار تنی متانول ایران در راه چین

می متالز - بهای متانول طی هفته گذشته در بازار آسیا نزولی بود. با این حال تحرکات بیشتر بازار در روز جمعه اندکی از افت ابتدای هفته را جبران کرد. خبر یک محموله متانول ایرانی به حجم 10 هزار تن برای تحویل در انتهای ماه ژوئن به چین به گوش می‌رسد. قیمت 268 دلاری هر تن از این محموله پایین‌تر از بهای متانول در سایر بازارهای آسیایی است.
 

قیمت نفت برنت ممکن است به ۹۰ دلار برسد

می متالز - یک بانک آمریکایی اعلام کرد که تقاضای جهانی نفت بالاست و مقررات جدید زیست محیطی ممکن است قیمت شاخص نفت خام برنت را به ۹۰ دلار برای هر بشکه برساند.
 توسط رییس کل گمرک بیان شد؛

جزییات تازه درباره خودروهای سواری وارداتی

می متالز - رییس کل گمرک ایران گفت: براساس مصوبه هیات وزیران، حدود ۳ هزار و ۳۰۰ دستگاه از ۱۳ هزار دستگاه خودروی سواری وارداتی در صورتی که از سیستم بانکی تامین ارز شده باشند از گمرک ترخیص خواهند شد.
 

افغانستان ۷ میلیارد دلار واردات و کمتر از یک میلیارد صادرات دارد

می متالز - سرپرست وزارتخانه تجارت افغانستان میزان واردات این کشور را بیش از هفت میلیارد دلار و صادرات افغانستان را زیر یک میلیارد دلار اعلام کرد.
 

کانی سیاه پابرجاست

می متالز - اگر به آنچه بر زبان‌ها رانده می‌شود گوش سپارید، می‌توانید چشم‌انداز بازار زغال سنگ را در یک واژه خلاصه کنید؛ انزوا.
 

صنعت فولاد چین بار دیگر با خطر مازاد ظرفیت تولید روبرو خواهد شد؟

می متالز - به نظر می رسد که صنعت فولاد چین به سال ها زمان نیاز دارد تا توازن عرضه و تقاضا را در این بخش به دست آورد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما