خبر
مواد معدنی   اقتصاد  
نهاوندیان در گفت و گو با «می متالز» مطرح کرد:

معادن ایران واقعا یک گنج بیکران و دست نخورده است / اتفاق مهمی که در انتخابات اتاق افتاد مشارکت بالا بود

می متالز - محمد نهاوندیان - معاون اقتصادی رئیس جمهور - گفت: برخی فکر می کنند که در اقتصاد ایران یک ناامیدی وجود دارد اما این حضور پرشور و مشارکت بالا در انتخابات اتاق های بازرگانی نشان دهنده طراوت و امید در این بخش است.

به گزارش می متالز، دکتر محمد نهاوندیان - معاون اقتصادی رئیس جمهور - در حاشیه پنجمین کنفرانس بین المللی مدیریت استراتژیک که 14 اسفند 1397 در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار شد به سوالات خبرنگار «می متالز» پاسخ گفت که مشروح آن به شرح ذیل است:

 

آقای دکتر توصیه شما به بنگاه های فعال در حوزه معادن و فلزات چیست؟

معادن ایران واقعا یک گنج بیکران و دست نخورده است و در شرایطی که وضعیت عمومی اقتصاد امکان صادرات بیشتر را فراهم کرده بخش معدن به خوبی می تواند از این فرصت استفاده کند. وقتی پروژه ای سودآور باشد زمینه برای سرمایه گذاری داخلی و خارجی نیز فراهم است. تبیین و تحلیل این مسائل نیاز به تلاش جدی دارد. علی رغم اینکه برخی قصد ایجاد مشکلاتی را در دسترسی  به بازارهای مالی جهانی دارند، به نظر من معدنکاران ما باید در تهیه توجیه اقتصادی مقبول با استاندارد های بین المللی از توان علمی مدیریتی بیشتر استفاده کنند. اما من از علاقه های جدی سرمایه گذاری در بخش معدن اطلاع دارم که باید پیگیری شده و مورد استفاده قرار گیرند.

موانع صادراتی نیز وجود دارد و بخشنامه های متعدد صادر می شود نظر شما در این مورد چیست؟

پیام های سیاستگذار به بخش خصوصی باید هماهنگ، اطمینان بخش و در سطح استراتژیک بماند. وارد شدن در برخی جزییات اجرایی ممکن است مدیران را سردرگم کند. این هماهنگی بین سطح خرد و کلان باید باشد.  

آقای دکتر جنس شما از اتاق است و تمام کسانی که در اتاق تهران انتخاب شدند همه از یک ائتلاف بودند به نظر شما این چه پیامی را می دهد؟

به نظرم اتفاق مهمی که در انتخابات افتاد مشارکت بالا بود و این پاسخ بخش خصوصی بود. به دلیل اینکه برخی فکر می کنند که در اقتصاد ایران یک ناامیدی وجود دارد اما این حضور پرشور و مشارکت بالا نشان دهنده طراوت و امید در این بخش است. ان شاء الله با یک روحیه همگرایی و با همکاری بخش خصوصی، فعالان اقتصادی، سیاست گذاران دولتی و مجلس مشکلات را پشت بگذاریم.

گفت و گو از علیرضا جعفری نژاد

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

تحریم بخش فلزات ایران بیشتر در حد تهدید است

می متالز - در پی اعلام تحریم‌های آمریکا بر ضد بخش فلزات ایران، یک کارشناس صنعت فولاد و سنگ آهن معتقد است که تحریم بخش فلزات ایران بیشتر در حد یک تهدید است چرا که اجرای آن سخت و زمان بر خواهد بود.
 

دستور ترامپ برای تحریم فلزات ایران

می متالز - در ادامه سیاست‌های خصمانه علیه کشورمان، ترامپ با صدور دستوری بخش فلزات و معادن ایران را مشمول تحریم‌های ظالمانه کرد.
 مشایخی در گفت و گو با «می متالز» مطرح کرد:

نباید برنامه ریزی استراتژیک را کاملا کنار گذاشت / چشم انداز را تعیین کرده ایم اما استراتژی نداریم

می متالز - علینقی مشایخی گفت: سیاست گذار باید استراتژی ملی را تدوین کرده و به آن باور داشته باشد و آن را جلو ببرد. در یکی دو دهه گذشته در کشور مدیریت استراتژیک بسیار رواج داشته اما موفقیت نداشته است.
 دیواندری در گفت و گو با «می متالز» عنوان کرد:

صنایع کشور نیازمند دستاوردهای مدیریتی و استراتژیک جدید هستند

می متالز - علی دیواندری گفت: در شرایطی که محدودیت های بین المللی برایمان ایجاد شده نباید دست روی دست گذاشت و کاری نکرد.
 برگزاری پنجمین کنفرانس بین المللی مدیریت استراتژیک؛

ابزارهای اسلامی فاینانسی در خدمت سرمایه‌گذاری/ نیاز به رشد ابزارهای مالی اسلامی

می متالز - پنجمین کنفرانس بین المللی مدیریت استراتژیک پنل تخصصی با نام استراتژی نوآوری در بازار سرمایه ایران با حضور جمعی از مدیران بازار سرمایه و فعالان این حوزه برگزار شد.
 

ادغام به موقع ۵ بانک نیروهای مسلح/ اعتماد مشتریان افزایش می‌یابد

می متالز - معاون اقتصادی رییس جمهور ادغام ۵ بانک نیروهای مسلح را اقدامی صحیح در برهه زمانی فعلی عنوان کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما