خبر
مواد معدنی   سرمایه گذاری  
در نشست بررسی هماهنگی و بهینه سازی اسکله ها در منطقه خلیج فارس مطرح شد:

نعیمی: طرح توسعه بندر منطقه خلیج فارس مورد توجه ایمیدرو است/ خلج تهرانی: نیاز به سرمایه 1250 میلیارد تومانی برای احداث 3 فاز توسعه

می متالز - نشست هم اندیشی هماهنگی و بهینه سازی استفاده از اسکله ها، بارگیری و تخلیه، انباشت و برداشت، واگن برگردان و امور مرتبط با سرمایه گذاری توسعه ای آینده منطقه ویژه خلیج فارس با حضور قائم مقام ایمیدرو برگزار شد.

به گزارش می متالز، در این نشست قائم مقام ایمیدرو با بیان اینکه منطقه ویژه خلیج فارس نقش کلیدی در پیشبرد اهداف صنایع به ویژه فولاد دارد افزود: این منطقه با وسعت 5000 هکتار از ظرفیت های قابل توجهی در تحقق چشم انداز فولاد برخوردار است.

عباس نعیمی با اشاره به مزیت هایی همچون وجود زیرساخت ریلی و کارخانه های متعدد صنایع فولاد در منطقه اقتصادی خلیج فارس گفت: امکان پهلودهی به شناورهای 100 هزارتنی فله و کالا از مزیت های منطقه به شمار می رود و موضوع توسعه و تامین دیگر زیرساخت ها برای شرکت های مستقر در منطقه از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی ابراز امیدواری کرد: با حمایت های ایمیدرو و مشارکت شرکت های بزرگ معدنی مباحث مربوط به توسعه زیرساخت ها در این منطقه فراهم شود.

 

نیاز به 1250 میلیارد تومان سرمایه برای احداث 3 فاز

در این نشست مدیرعامل منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس طی سخنانی گفت: برای احداث فازهای توسعه این منطقه نیاز به 1250 میلیارد تومان سرمایه است.

حسن خلج طهرانی با اشاره به احداث 3 فاز توسعه در این منطقه افزود: نظر به هزینه های انجام شده در منطقه و احداث زیرساخت های مهم در خصوص صنعت فولاد و احجام صادرات و واردات در افق 1404 طرح توسعه بندر منطقه اقتصادی خلیج فارس مورد توجه است.

وی با اشاره به ظرفیت تخلیه و بارگیری فرآورده های مایع و مواد فله معدنی در منطقه گفت: ظرفیت انتقال مواد فله و همچنین کالای عمومی 36 میلیون تن و ظرفیت انتقال فرآورده های مایع 30 میلیون تن در سال است.

خلج طهرانی گفت: در افق 1404 حجم تخلیه و واردات مواد فله معدنی مورد نیاز کارخانه های فولادسازی در بندرعباس تقریبا 2 برابر حجم بارگیری و صادرات خواهد بود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

سهامداران عمده به بیمه معلم ضربه نمی‌زنند

می متالز - رییس هیات مدیره بیمه معلم در خصوص فساد بانک سرمایه و ضربه ای که به بیمه می زند گفت: سهامداران ما صندوق ذخیره فرهنگیان هستند که به بیمه ضربه‌ای نمی‌زنند. موضوع فساد بیشتر مربوط به بانک سرمایه است که شما در جریان دادگاهش هستید.
 

مجمع عمومی فوق العاده شرکت سیمان سفید نی ریز برگزار گردید

می متالز - مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت سیمان سفید نی ریز، ۱۵ اسفند ماه با حضور بیش از ۹۷ درصد صاحبان سهام برگزار گردید .در این جلسه که با حضور سهامداران و مدیران شرکت تشکیل شد، افزایش پنجاه میلیارد ریالی سرمایه « سنیر » تصویب شد.
 برای خروج از زیان:

افزایش سرمایه ۲۰۳ درصدی"وبصادر" از تجدید ارزیابی تصویب شد

می متالز - مجمع فوق العاده بزرگترین بانک بورس برگزار و طی آن، افزایش سرمایه ۲۰۳.۴ درصدی از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها به تصویب رسید تا این بانک آماده خروج از زیان شود.
 

مجوز افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی شرکت فرابورسی از ۳ محل صادر شد

می متالز - شرکت خدمات فنی فولاد یزد مجوز افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی را از سه محل مطالبات و آورده نقدی، سود انباشته و سایر اندوخته ها از سازمان بورس گرفت و با رشد ۳.۳ درصدی قیمت روبرو شد.
 

آثار مثبت فاینکس ۲۰۱۹ برای شرکت ها از نگاه مدیرعامل تامین سرمایه نوین

می متالز - مدیرعامل تامین سرمایه نوین دوازدهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه را فرصتی دانست که ضمن در دید عموم قرار گرفتن خدمات فعلی شرکت ها و نهادهای مالی، نوآوری های آتی را نیز معرفی می شود.
 رییس سازمان بورس مطرح کرد:

۳ ویژگی تابلوهای بازار سرمایه و وظایف سپرده گذاری مرکزی

می متالز - رییس سازمان بورس با اشاره به سه ویژگی تابلوها و وظایف شرکت سپرده گذاری مرکزی اظهار امیدواری کرد نکات مورد نیاز تکمیلی سامانه جامع معاملات بخش انرژی در میان گذاشته شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما