خبر
صنعت   تحقیق و توسعه  
دیواندری در گفت و گو با «می متالز» عنوان کرد:

صنایع کشور نیازمند دستاوردهای مدیریتی و استراتژیک جدید هستند

می متالز - علی دیواندری گفت: در شرایطی که محدودیت های بین المللی برایمان ایجاد شده نباید دست روی دست گذاشت و کاری نکرد.

به گزارش می متالز، دکتر علی دیواندری - رئیس پنجمین کنفرانس بین المللی مدیریت استراتژیک - که 14 اسفند 1397 در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار شد به سوالات خبرنگار «می متالز» پاسخ گفت که مشروح آن به شرح ذیل است:

 

پنجمین کنفرانس بین المللی مدیریت استراتژیک را چگونه دیدید؟

این کنفرانس از جهت کمی و کیفی نسبت به سال گذشته رشد داشت و تعداد بیشتری از کسب و کارها شرکت کرده بودند و این نشان دهنده اینست که دستاوردهای مدیریتی و استراتژیک جدید مورد نیاز ما و صنایع ماست.

امسال ما جهت تشویق شرکت هایی که این تکنیک ها را پیاده سازی می کنند و در جهت و مسیر رشد قرار گرفتن این شرکت ها، از طرف دانشگاه تهران به آنها جایزه «استراتگوس» اهدا شد و امیدواریم این هدیه و همایش استراتژیک درآینده تبدیل به حرکتی پویاتر برای رشد و توسعه کسب و کارهای ایرانی و حرکت در جهت بلوغ بیشتر شرکت های ایرانی و عملکرد بهتر در اقتصاد عمل کند و باعث شود شرکت های ما در رقابت های بین المللی جایگاه بهتری را کسب کنند.

حضور دکتر نهاوندیان را در این جلسه چگونه دیدید؟

آقای دکتر نهاوندیان مسائل بسیار مهمی را عنوان کردند و شرایط امروز اقتصاد کشور را ترسیم کردند و نیازهای اقتصاد امروز و بحث مدیریت استراتژیک را به عنوان یک ضرورت برای ما مطرح کردند.

در شرایطی که محدودیت های بین المللی برایمان ایجاد شده نباید دست روی دست گذاشت و کاری نکرد. برگزاری چنین همایش ها و حضور شرکت ها نشان دهنده اشتیاق آنها برای به روز شدن در این زمینه است.

 پنل تخصصی کنفرانس فقط در مورد تامین مالی و بورس بود برنامه خاصی در این مورد دارید؟

یکی از نیازها و مشکلات اصلی شرکت هایی که حضور داشتند تامین مالی بود. در دوره قبل در کنفرانس چهارم ما پنل بانک و بازار پول را داشتیم، امسال بازار سرمایه را داشتیم و در روز آخر ارائه مقالات و پنل ها وکارگاه ها را داشتیم که در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برگزار شد.

گفت و گو از علیرضا جعفری نژاد

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 رییس پژوهشکده پولی و بانکی اعلام کرد:

لغو همایش سیاست‌های پولی و ارزی

می متالز - رییس پژوهشکده پولی و بانکی اعلام کرد: همایش سیاست‌های پولی و ارزی با درک شرایط اقتصادی حاضر و همسو با سایر اقدامات بانک مرکزی و دولت محترم در راستای کاهش هزینه‌ها امسال برگزار نمی‌شود.
 دیواندری اعلام کرد:

لغو همایش سیاست‌های پولی و ارزی

می متالز - رییس پژوهشکده پولی و بانکی اعلام کرد: همایش سیاست‌های پولی و ارزی با درک شرایط اقتصادی حاضر و همسو با سایر اقدامات بانک مرکزی و دولت محترم در راستای کاهش هزینه‌ها امسال برگزار نمی‌شود.
 مشایخی در گفت و گو با «می متالز» مطرح کرد:

نباید برنامه ریزی استراتژیک را کاملا کنار گذاشت / چشم انداز را تعیین کرده ایم اما استراتژی نداریم

می متالز - علینقی مشایخی گفت: سیاست گذار باید استراتژی ملی را تدوین کرده و به آن باور داشته باشد و آن را جلو ببرد. در یکی دو دهه گذشته در کشور مدیریت استراتژیک بسیار رواج داشته اما موفقیت نداشته است.
 برگزاری پنجمین کنفرانس بین المللی مدیریت استراتژیک؛

ابزارهای اسلامی فاینانسی در خدمت سرمایه‌گذاری/ نیاز به رشد ابزارهای مالی اسلامی

می متالز - پنجمین کنفرانس بین المللی مدیریت استراتژیک پنل تخصصی با نام استراتژی نوآوری در بازار سرمایه ایران با حضور جمعی از مدیران بازار سرمایه و فعالان این حوزه برگزار شد.
 نهاوندیان در گفت و گو با «می متالز» مطرح کرد:

معادن ایران واقعا یک گنج بیکران و دست نخورده است / اتفاق مهمی که در انتخابات اتاق افتاد مشارکت بالا بود

می متالز - محمد نهاوندیان - معاون اقتصادی رئیس جمهور - گفت: برخی فکر می کنند که در اقتصاد ایران یک ناامیدی وجود دارد اما این حضور پرشور و مشارکت بالا در انتخابات اتاق های بازرگانی نشان دهنده طراوت و امید در این بخش است.
 

تندیس جایزه ملی‌استراتژی ایران به بانک‌ توسعه‌ تعاون تعلق گرفت

می متالز - تندیس یک ستاره جایزه ملی استراتژی ایران (استراتگوس) در پنجمین کنفرانس بین‌المللی مدیریت استراتژیک به بانک توسعه تعاون تعلق گرفت.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما