خبر
تاسیسات ساحلی و دریایی  

تمهیدات جدید تعرفه‌ای برای اعضای اکو

می متالز - معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی، گفت: تمهیداتی برای تعرفه گمرکی کشورهای عضو اکو در بنادر ایران در نظر گرفته شده است.

به گزارش می متالز، محمد علی حسن زاده در رابطه با پیشرفت همکاری‌های توسعه‌ای اعضای اکو در حوزه حمل و نقل دریایی، بیان کرد: تمهیداتی برای تعرفه گمرکی کشورهای عضو اکو در بنادر ایران در نظر گرفته شد که شامل تسهیلات و تخفیفات تعرفه‌های گمرکی برای کشورهای همسایه است.

وی از اختصاص بخش عمده‌ای از محوطه بندر نوشهر به کشور‌های حوزه دریای خزر، جهت انجام صادرات" خبر داد و اذعان داشت: عضو هیات عامل سازمان بنادر و دریانوردی خاطر نشان کرد: طبق مطالعات انجام شده، این سازمان در نظر دارد بخشی از محیط بندری در جنوب ایران را در حدود ۱۰ هکتار ، به کشور‌های عضو اکو برای فعالیت‌هایی نظیر انبارداری و حمل‌و‌نقل کالا اختصاص دهد.

حسن زاده گفت: در حال حاضر قرار داد تخصیص این فضا برای کشور افغانستان در مرحله نهایی شدن است.

وی همچنین از « تصویب ایحاد ۴ شهر بندری در بنادر چابهار ، بندرعباس ، امام خمینی (ره) و بندر امیرآباد به عنوان بندر لجستیکی» در وزارت راه و شهرسازی ایران خبر داد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

بنادر نفعی از رسوب کالا نمی برد/ وضع چابهار از گوادر بهتر است

می متالز - مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی آخرین وضعیت رسوب و الزام به تسریع در ترخیص ۴ میلیون تن کالای اساسی از بنادر را تشریح کرد.
 

بیش از 85 درصد اقتصاد کشور به دریا وابسته است

می متالز - معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در برنامه ای به مناسبت روز دریانوردی و تقدیر از دریانوردان نمونه کشوری گفت: بر اساس گزارش‌ها، بیش از ۸۵ درصد اقتصاد ما و تجارتمان با کشورهای دیگر به دریا وابسته است. زنجیره تأمین تجارت جهانی زنجیره بلندی است که دریانوردان در این حوزه نقش اساسی دارند و با وجود آنها تجارت جهانی راه خود را طی می‌کند.
 

تقاضای سنگ آهن چین، شاخص سود هفتگی حمل و نقل دریایی Baltic را افزایش می دهد

می متالز - شاخص اصلی حمل و نقل دریایی بورس Baltic، که نرخ جابه جایی کالاهای خشک را در سراسر جهان، ردیابی می کند، بزرگترین سود هفتگی خود را تاکنون به ثبت رسانده است، و این امر به دلیل افزایش تقاضا کالاهای جهانی و تقاضای سنگ آهن چین است.
 مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی تصریح کرد:

ضرورت تعامل بیشتر ارگان های دریایی برای مقابله با تحریم های جدید دریایی/ تداوم پیگیری حقوقی تحریم ها از سوی سازمان بنادر در مجامع بین المللی

می متالز - مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در آستانه روز جهانی دریانورد، با اشاره به تحرکات برخی کشورهای فرامنطقه ای در نادیده گرفتن ایمنی دریانوردی و تهدید غیر قانونی فعالیت های مشروع و قانونی کشتیرانی ایران، تاکید کرد: در جلسه ای اختصاصی که به صورت ویدئو کنفرانس با دبیرکل سازمان بین المللی دریانوردی و تیم مدیریتی ایشان انجام شد، صراحتا، از تهدیدات و تحریم های غیر قانونی کشور آمریکا انتقاد کردیم و آن را مغایر با کنوانسیون های بین المللی و حفاظت از محیط زیست دریایی اعلام کردیم.
 سازمان بنادر و دریانوردی:

آغاز جستجوی مفقودین شناور بهبهان در آب‌های کویت

می متالز - سازمان بنادر و دریانوردی از آغاز عملیات مشترک هوایی و دریایی ایران و کویت برای جستجوی ۲ دریانورد مفقود شده در سانحه غرق شدن کشتی بهبهان خبر داد.
 سازمان بنادر:

رایزنی‌های بین‌المللی برای تسهیل فرآیندهای کشتیرانی ادامه دارد

می متالز - معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی خبر داد: برای تسهیل فرآیندهای کشتیرانی در تحریم، رایزنی‌های بین‌المللی ادامه دارد تا بخشی از محدودیت ها برطرف شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما