خبر
مس   سرب و روی  
با حضور معاون اول رییس جمهور؛

بزرگترین واحد صنعتی و معدنی مکانیزه تولید سرب به بهره‌برداری رسید

می متالز - بزرگترین واحد صنعتی و معدنی مکانیزه تولید سرب کشور و فاز اول اکتشاف و بهره برداری از معدن مس طرود و نوسازی قدیمی‌ترین صنعت ذوب مس کشور در سازمان توسعه منابع انرژی وزارت دفاع با حضور معاون اول رئیس جمهور به بهره برداری رسید.

به گزارش می متالز، این مجتمع با ظرفیت بازیافت سالیانه حدود 50 میلیون دستگاه انواع باتری های فرسوده وسایل نقلیه مطابق با آخرین استانداردهای زیست محیطی داخلی و بین المللی به مرحله بهره برداری رسیده است.

این مجتمع قادر است تا 60 هزار تن انواع آلیاژهای سربی و 10 هزا تن مس کاتد با درجه صادراتی از مواد اولیه معدنی و مواد ثانویه را تولید نماید.

در اجرای این طرح تمام تمهیدات لازم مربوط به مسایل زیست محیطی مطابق با استانداردهای جهانی به منظور حفظ سلامت منابع آب و خاک و کارکنان لحاظ شده است. با حضور دکتر جهانگیری از طریق ویدئو کنفرانس فاز اول معدن سرب و مس و کارخانه کنستانتره معدنی نیز آغاز خواهد شد.

کد خبر: 30418
تاریخ: 1397/12/18 - 13:05
منبع: خبرگزاری برنا

واحد صنعتی و معدنی مکانیزه  سرب  مس کاتد 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

تلاش برای افزایش صادرات سرب و روی

می متالز - مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت گفت: امروز صادرات از اهمیت بالایی برخوردار است و به دلیل کاهش ارزش پول ملی، صرفه بالایی پیدا کرده است، اما اولویت اول کشور، تامین نیاز داخلی است.
 

صدور مجوز معادن سرب و روی شمال کرمان با شرط فرآوری

می متالز - نماینده مردم کرمان و راور در مجلس گفت: در حوزه معادن سرب و روی شمال استان اولویت صدور مجوزها با شرط فرآوری در استان خواهد بود.
 ورود سازمان زمین‌شناسی برای مطالعات معدن سرب و روی آلبلاغ

ماجرای برداشت‌های مرگبار از معدن سرب و روی اسفراین به کجا رسید؟

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی از ورود سازمان زمین‌شناسی برای مطالعات ظرفیت‌شناسی معدن سرب و روی آلبلاغ اسفراین خبر داد.
 استاندار خراسان شمالی به دنبال قانونی‌شدن بهره‌برداری از معدن منطقه حفاظت‌شده است

دلالان نقابدار در معدن ممنوعه

می متالز - اين روزها كسب‌وكار ثابت هزار تا دو هزار نفر از مردم ساكن در استان‌های خراسان شمالي و رضوی، استخراج سنگ از معدني غيرقانونی است؛ معدنی كه در كوه‌های آلبلاغ اسفراين واقع شده است.
 بدلیل جنگ تعرفه ای چین و آمریکا و محدود بودن منابع تامین سرب، روی و مس در جهان

آیا خریداران و دلالان چینی به بازار ایران خواهند آمد؟

می متالز - چین روز گذشته اعلام کرد که بر روی 5000 تعرفه کالای وارداتی از آمریکا تعرفه تنبیهی از 10% ت 25% وضع می کند. به جزییات که نگاه کنیم، این موضوع حاوی اخبار خوب برای صادرکنندگان ایران است.
 

میراث سرب در سمی‌ترین شهر جهان

می متالز - در کابو، شهری کوچک در کشور زامبیا در جنوب قاره افریقا آلودگی سرب فراوانی وجود دارد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما