خبر
خودرو  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس مطرح کرد:

تعیین سازوکار جدید برای فروش نفدی خودروسازان توسط وزارت صمت

می متالز - وزارت صنعت، معدن و تجارت و خودروسازان باید برای فروش نقدی خود سازوکار جدیدی در نظر گیرند تا این خودروها به دست مصرف‌کننده واقعی برسد؛ در واقع اولویت خرید در این طرح‌‌ها با افرادی باشد، که طی دو سال گذشته خودرو نخریده‌اند.

به گزارش می متالز، سیده حمیده زرآبادی با انتقاد از نحوه فروش نقدی خودروسازان، گفت: در شرایطی که خودروسازان چند دقیقه بعد از شروع ثبت‌نام در فروش نقدی، مهر تکمیل ظرفیت را بر محصولات خود می‌زدند ممکن است مردم عادی نتوانند خودرو موردنظر خود را خریداری کنند چراکه سوداگران برای استفاده از این فرصت آماده هستند و از آنجایی که تجربه این کار را دارند به راحتی در عرض چند ثانیه می‌توانند ثبت نام خود را انجام دهند.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در خانه ملت افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت و خودروسازان باید برای فروش نقدی خود سازوکار جدیدی در نظر گیرند تا این خودروها به دست مصرف‌کننده واقعی برسد؛ در واقع اولویت خرید در این طرح‌‌ها با افرادی باشد، که طی دو سال گذشته خودرو نخریده‌اند.

وی اظهار کرد: اگرچه تکمیل ظرفیت فروش نقدی خودروسازان ظرف چند دقیقه، فریب نیست اما باید سازوکاری در نظر گرفته شود که این محصولات به دست مصرف‌کننده واقعی برسد نه سوداگران، که از این مسیر به دنبال کسب سود بیشتر هستند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خودروسازان باید آمار افرادی که طی دو سال گذشته در طرح‌های فروش نقدی و پیش فروش ثبت‌نام کردند را لیست کنند، خاطرنشان کرد: مکانیزم ثبت نام در طرح‌های فروش خودروسازان به تحول و تغییر نیاز دارد تا از ورود دلالان به این ثبت نام‌ها جلوگیری شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: در حال حاضر سوداگران به دلیل تجربه، در ثبت نام طرح‌های فروش و پیش فروش خودرو، توانایی بالایی کسب کرده‌اند به همین دلیل به راحتی می‌توانند در عرض چند دقیقه در این طرح‌ها ثبت‌نام کرده و خودرو خریداری کنند اگرچه خودروسازان مورادی مانند ثبت نام از طریق کارت ملی را برای جلوگیری از سوءاستفاده در نظر گرفتند اما این راهکارها چندان موثر نبوده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با انتقاد از تاخیر برای تشکیل کمیته‌ای به منظور رسیدگی به مشکلات صنعت خودروسازی، تصریح کرد: در جلسه‌ی کمیسیون صنایع و معادن مجلس و وزیر صنعت, معدن و تجارت مقرر شد کمیته‌ای با حضور نمایندگان کمیسیون‌های مختلف مجلس، کارشناسانی از شرکت‌های خودروسازی و وزارت صنعت برای بررسی مشکلات حوزه خودرو و علت افزایش سرسام‌آور قیمت چهارچرخ‌ها تشکیل شود این در حالی است که تاکنون این کمیته تشکیل نشده است؛ تشکیل این کارگروه می توانست تاحدودی مشکلات این حوزه را ساماندهی کند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 ­­رحمانی در حاشیه جلسه هیئت ­­دولت؛

کاهش ۱۰ درصدی قیمت خودرو

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت از کاهش ۱۰ درصدی قیمت خودرو خبر داد.
 

تصمیم اخیر بانک مرکزی، با مخالفت قطعه سازان روبرو شد

می متالز - دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو، گفت: به دنبال تخصیص تسهیلات ۴۰۰۰ میلیارد تومانی به قطعه‌سازان، اعلام بانک مرکزی برای پرداخت ۷۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات دیگر به صورت یورویی با بازپرداخت ۹ ماهه و به قیمت روز، برای این انجمن قابل قبول نیست.
 

سایه دلال ها و رانت در بازار خودرو/ ولی ملکی: آزادی ۱۰ هزار کانتینر قطعات و ۱۳ هزار خودروی دپو شده در گمرک به بهبود قیمت کمک می‌کند

می متالز - سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه دلال ها یکی از عوامل نابسامانی بازار خودروهستند، گفت: دلال هایی هستند که تعداد زیادی خودرو خریداری می‌کنند حتی ممکن است رانت در خودروسازی و بخش های فروش آن هم وجود داشته باشد و لذا هیچ چیز را نباید در بازار خودرو از نظر دور داشت.
 

در حاشیه بازار / «فولاد» و «کاوه» جان تازه گرفتند

می متالز - رشد بازار سهام یکشنبه نیز ادامه یافت که در این میان، حضور نمادهای بانکی به همراه فولادی‎ها به قدرت این صعود افزودند. در گروه بانکی شایعه ای باز سرزبان‎ها افتاد و فولادسازان با رخدادی نسبتا مثبت روبرو شدند.
 معامله 159 هزار تنی مس در سال 1397

دستورالعمل‌های وزارت صمت، محرک تقاضا در دوران رکود

می متالز - سال 1397 را باید سال دستورالعمل‌ها نامید؛ چرا که برخلاف دیگر بازارها در دنیا که عمدتا از عرضه و تقاضا تبعیت می‌کنند و این دو مولفه بر بازار اثرگذار هستند، در بازار ایران دستورالعمل‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت بودند که بازارگردانی می‌کردند و نه‌تنها بازار مس، بلکه دیگر بازارها را نیز تحت‌الشعاع خود قرار دادند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما