خبر
خودرو  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس مطرح کرد:

تعیین سازوکار جدید برای فروش نفدی خودروسازان توسط وزارت صمت

می متالز - وزارت صنعت، معدن و تجارت و خودروسازان باید برای فروش نقدی خود سازوکار جدیدی در نظر گیرند تا این خودروها به دست مصرف‌کننده واقعی برسد؛ در واقع اولویت خرید در این طرح‌‌ها با افرادی باشد، که طی دو سال گذشته خودرو نخریده‌اند.

به گزارش می متالز، سیده حمیده زرآبادی با انتقاد از نحوه فروش نقدی خودروسازان، گفت: در شرایطی که خودروسازان چند دقیقه بعد از شروع ثبت‌نام در فروش نقدی، مهر تکمیل ظرفیت را بر محصولات خود می‌زدند ممکن است مردم عادی نتوانند خودرو موردنظر خود را خریداری کنند چراکه سوداگران برای استفاده از این فرصت آماده هستند و از آنجایی که تجربه این کار را دارند به راحتی در عرض چند ثانیه می‌توانند ثبت نام خود را انجام دهند.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در خانه ملت افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت و خودروسازان باید برای فروش نقدی خود سازوکار جدیدی در نظر گیرند تا این خودروها به دست مصرف‌کننده واقعی برسد؛ در واقع اولویت خرید در این طرح‌‌ها با افرادی باشد، که طی دو سال گذشته خودرو نخریده‌اند.

وی اظهار کرد: اگرچه تکمیل ظرفیت فروش نقدی خودروسازان ظرف چند دقیقه، فریب نیست اما باید سازوکاری در نظر گرفته شود که این محصولات به دست مصرف‌کننده واقعی برسد نه سوداگران، که از این مسیر به دنبال کسب سود بیشتر هستند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خودروسازان باید آمار افرادی که طی دو سال گذشته در طرح‌های فروش نقدی و پیش فروش ثبت‌نام کردند را لیست کنند، خاطرنشان کرد: مکانیزم ثبت نام در طرح‌های فروش خودروسازان به تحول و تغییر نیاز دارد تا از ورود دلالان به این ثبت نام‌ها جلوگیری شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: در حال حاضر سوداگران به دلیل تجربه، در ثبت نام طرح‌های فروش و پیش فروش خودرو، توانایی بالایی کسب کرده‌اند به همین دلیل به راحتی می‌توانند در عرض چند دقیقه در این طرح‌ها ثبت‌نام کرده و خودرو خریداری کنند اگرچه خودروسازان مورادی مانند ثبت نام از طریق کارت ملی را برای جلوگیری از سوءاستفاده در نظر گرفتند اما این راهکارها چندان موثر نبوده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با انتقاد از تاخیر برای تشکیل کمیته‌ای به منظور رسیدگی به مشکلات صنعت خودروسازی، تصریح کرد: در جلسه‌ی کمیسیون صنایع و معادن مجلس و وزیر صنعت, معدن و تجارت مقرر شد کمیته‌ای با حضور نمایندگان کمیسیون‌های مختلف مجلس، کارشناسانی از شرکت‌های خودروسازی و وزارت صنعت برای بررسی مشکلات حوزه خودرو و علت افزایش سرسام‌آور قیمت چهارچرخ‌ها تشکیل شود این در حالی است که تاکنون این کمیته تشکیل نشده است؛ تشکیل این کارگروه می توانست تاحدودی مشکلات این حوزه را ساماندهی کند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

ابلاغ مصوبه جدید مالیاتی برای واحدهای صنعتی و معدنی

می متالز - معاون اول رییس جمهور مصوبه جدید مالیاتی هیات وزیران برای واحدهای صنعتی و معدنی را ابلاغ کرد.
 

ناگفته‎های شیوا از ابهامات قیمت‎گذاری خودرو/ آقای «شریتعمداری» بازار خودرو را بهم ریخت!

می متالز - رئیس شورای رقابت با اعلام اینکه در حال حاضر بازار خودرو وضعیت آشفته‌ای دارد، گفت: باید برای ساماندهی بازار خودرو نخست تکلیف شورای رقابت و اشتباه وزیر وقت صنعت در برداشت غلط از یک مصوبه مشخص شود.
 

بانک مرکزی ارز واردات لاستیک کامیون را تامین نکرد

می متالز - سخنگوی کمیسیون عمران مجلس از برگزاری نشست با وزیر صمت با موضوع رسیدگی به مشکل کامیون داران خبر داد و گفت:وزارت صمت ثبت سفارش برای تأمین و واردات لاستیک را انجام داده، اما بانک مرکزی ارز لازم برای خرید نهایی این محصولات را تأمین نکرده است.
 سیاسی کاری وزارت صمت به سمت گل گهر نشانه رفت

فرمان توقف توسعه به تقی زاده

می متالز - باز هم وزارت صمت با بی تدبیری تیشه دیگری بر پیکره تولید، صنعت و معدن کشور وارد کرد. اجبار بزرگان و فعالان صنعتی، معدنی به خداحافظی از عرصه تولید هیچ جای توجیهی ندارد چرا که  آنچه مشکلات ما را افزون کرده، عدم مدیریت صحیح و شناخت صحیح از اقتصاد بوده است. وزارتخانه ای که تمام فعالان عرصه تولید و صنعت به آن چشم دوخته اند در اقدام های سیاسی ضربات سنگینی بر پیکره بی جان صنایع کشور وارد می سازد.
 

واکنش خودروسازان به خرید فولاد از بورس

می متالز - انجمن خودروسازان نسبت به تصمیم جدید دولت مبنی بر خرید فولاد موردنیاز خودروسازان از بورس کالا واکنش نشان داد.
 

قیمت‌گذاری خودرو در جلسه امروز شورای رقابت بررسی می‌شود

می متالز - رئیس شورای رقابت گفت: در پی مصوبه دیروز مجلس برای واگذاری قیمت‌گذاری خودرو به شورای رقابت، این موضوع در نشست امروز شورا مورد بررسی قرار می‌گیرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما